Аутор Тема: Путешествије од ФТДНА до мене  (Прочитано 10711 пута)

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5303
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Путешествије од ФТДНА до мене
« Одговор #40 послато: Мај 16, 2018, 11:49:56 поподне »
Kontinuacija agonije se nastavlja

U međuvremenu sam posle prvog (neuspešnog), koji se završio tako što su ''gospoda'' sa carine/pošte utvrdili da se radi o nedovozvoljenom uvozu, poručio još dva kit-a. Sa drugim ne znam tačno šta se dešava, ali mi je ovaj poslednji koji sam tražio broj za praćenje stigao za vikend kod nas, i prc -

11003 letters Belgrade,held in customs, your item is being held in customs

Da li da čekam još par dana na eventualne promene iako kažem pošiljka nije poslata na carinjenje, već je zadržana!

Postoji li način da ljudima tamo objasnim šta se nalazi u koverti, a da ne prođem kao prošli put kad su me glatko odj**** i vratili paket za hjuston.

Ако је то што си навео статус који си прочитао на сајту за праћење пошиљке, не мора ништа да значи. Тако је и мени писало али се испоставило да је значење да је пошиљка у процесу царињења, тј. да чека царински преглед. На крају је све добро прошло.
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже kapri

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 21
  • R1b-U152
Одг: Путешествије од ФТДНА до мене
« Одговор #41 послато: Мај 17, 2018, 12:23:12 пре подне »
Ако је то што си навео статус који си прочитао на сајту за праћење пошиљке, не мора ништа да значи. Тако је и мени писало али се испоставило да је значење да је пошиљка у процесу царињења, тј. да чека царински преглед. На крају је све добро прошло.

Sa statusa je.

Okačio sam jer se razlikuje od prošlog puta, jer mi je tad pisalo da je prispelo za carinu/na carinjenju, kad ono međutim. Ništa ih ne sprečava da ponove sve opet.

Koliko si čekao da ti stigne na adresu od trenutka kad je stigao na carinu?

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5303
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Путешествије од ФТДНА до мене
« Одговор #42 послато: Мај 17, 2018, 01:00:56 пре подне »
Sa statusa je.

Okačio sam jer se razlikuje od prošlog puta, jer mi je tad pisalo da je prispelo za carinu/na carinjenju, kad ono međutim. Ništa ih ne sprečava da ponove sve opet.

Koliko si čekao da ti stigne na adresu od trenutka kad je stigao na carinu?

Мени је то био случај приликом слања из земље и потрајало је неколико дана, али не превише. Са друге стране, недавно сам на један готово безвредни пакетић који нема везе са овом тематиком чекао месец дана да прође нашу царину и на крају је прошао без икаквих проблема. Све у свему, са њима нема правила.
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже kapri

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 21
  • R1b-U152
Одг: Путешествије од ФТДНА до мене
« Одговор #43 послато: Мај 21, 2018, 04:22:40 поподне »
Стигао ми је пакет послат 6.априла, на царини је провео мало мање од месец дана.

Послао данас поштом назад па се надам да ће све проћи како треба :)

Ван мреже Bane

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 977
  • E-Z16988+BY99620+
Одг: Путешествије од ФТДНА до мене
« Одговор #44 послато: Август 28, 2020, 07:38:53 поподне »
Прибор је из FTDNA послат DHL-ом 11. августа.
18. августа је стигао у ”distribution terminal” у Чикагу и од тада је тамо.

Јел има ко слична искуства?