Аутор Тема: Телегонија  (Прочитано 7550 пута)

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Телегонија
« послато: Октобар 21, 2015, 11:42:05 пре подне »
Веома занимљива прича о телегонији, утицају днк ранијих мајчиних љубавника на днк брачног детета.
Нарочито импресиван део како су људи у давнини имали (макар и подсвесну) представу о овоме.

https://www.youtube.com/v/-FX1E7TAgY8&list=PL2K--2rQAgUzH0MEIZYWGbKV3Tdw8QD9Q&index=15
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Лепеничанин

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 953
  • R1b
Одг: Телегонија
« Одговор #1 послато: Октобар 21, 2015, 04:59:52 поподне »
Небо,

те теорије о телегонији биле су популарне пре него што је откривена ДНК. Сада су депласиране.

Многе умне главе биле су убеђене у истинитост таквог феномена, на пример филозоф Вајнингер.

Да тако нешто стварно постоји, на шта би личила деца данашњих Српкиња?

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Телегонија
« Одговор #2 послато: Октобар 21, 2015, 06:49:28 поподне »


Да тако нешто стварно постоји, на шта би личила деца данашњих Српкиња?

"Сине, каква је журка била, добро је да не лајеш."   ;D  ;D
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже Đorđo

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 775
  • shí shì qiú shì
Одг: Телегонија
« Одговор #3 послато: Октобар 21, 2015, 07:12:04 поподне »
Веома занимљива прича о телегонији, утицају днк ранијих мајчиних љубавника на днк брачног детета.
Нарочито импресиван део како су људи у давнини имали (макар и подсвесну) представу о овоме.

https://www.youtube.com/v/-FX1E7TAgY8&list=PL2K--2rQAgUzH0MEIZYWGbKV3Tdw8QD9Q&index=15
Да у томе има иједан делић истине било би лако доказиво али то је празноверица. Каква би онда била деца белкиње удате за белца која је имала секс само са црнцима пре него што се удала?

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Телегонија
« Одговор #4 послато: Октобар 21, 2015, 07:16:56 поподне »
Небо,
те теорије о телегонији биле су популарне пре него што је откривена ДНК. Сада су депласиране.

Нисам баш стекао такав утисак гледајући овај филм.

Да тако нешто стварно постоји, на шта би личила деца данашњих Српкиња?

Данашње Српкиње које имају децу су још "реликти" колико - толико честите сорте. Шта ће бити у наредном покољењу, ко зна... Још кад нам бане овде пар милион блискоисточних азиланата...
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Телегонија
« Одговор #5 послато: Октобар 21, 2015, 07:19:03 поподне »
Да у томе има иједан делић истине било би лако доказиво али то је празноверица. Каква би онда била деца белкиње удате за белца која је имала секс само са црнцима пре него што се удала?

У питању је могућност да се активирају ти гени, а не правило.
А знаш ли ти неку такву белкињу?  ;)
"Наша мука ваља за причешћа"

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Телегонија
« Одговор #6 послато: Октобар 21, 2015, 08:25:15 поподне »

те теорије о телегонији биле су популарне пре него што је откривена ДНК. Сада су депласиране.


Нисам погледао филм до краја, али сам погледао шта пише на интернету. Искрено, први пут чујем за то.

На Википедији пише да је та теорија заиста била депласирана, али је управо новим ДНК истраживањима враћена у живот. Изгледа да су успјели нешто од тога научно доказати, додуше на мушицама, али ко зна... Ево шта веле:

A group from The University of New South Wales[13] has showed a phenomenon similar to telegony to be seen for the first time in a species of fly. These results were presented at the 2013 XIV Congress of the European Society for Evolutionary Biology in Lisbon[14][15] and the recent Australasian Evolution Society’s conference in Geelong.[16] Earlier, a team of scientists from Oxford, Uppsala and UCL had conducted a similar research[17] and obtained a similar result.[18]

Professor Leonard A. Herzenberg of Stanford University in 1979 for the first time proved that fetal DNA can pass into the mother during pregnancies.[19] Fred Hutchinson Cancer Research Center in 2012[20] has shown that it is not uncommon for fetal DNA to get through the blood–brain barrier and into the brain of the mother.[21]Leiden University Medical Center in the same year published a result which indicates fetal DNA from previous pregnancies can enter the bodies of younger siblings.[22] In 2013, scientists around the globe demonstrated in animals, the significant effect of incorporating foreign DNA.[23][24]

Apart from the above-mentioned, one Chinese scientist has proposed possible molecular mechanisms that may account for telegony, however he relies on the beliefs of pre-Mendellian breeders to shore up the idea that traits are passed from earlier matings.[25][26] The proposed mechanisms include the penetration of spermatozoa into the somatic tissues of the female genital tract, the incorporation of the DNA released by spermatozoa into maternal somatic cells, the presence of fetal DNA in maternal blood, incorporation of exogenous DNA into somatic cells, presence of fetal cells and fetal DNA in maternal blood and sperm RNA-mediated non-Mendelian inheritance of epigenetic changes.

Ван мреже Сол

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1310
Одг: Телегонија
« Одговор #7 послато: Октобар 21, 2015, 09:11:22 поподне »
Black Parents Give Birth to White Baby

https://www.youtube.com/v/fJ3Waq5sFIM
СОКО БАIО СА ТРИЕС ЗМАIEВАХ МРѢЕТ НЕЋЕ ДОК СВѢЕТА ТРАIЕ

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Телегонија
« Одговор #8 послато: Октобар 21, 2015, 09:59:54 поподне »
Искрено, први пут чујем за то.

И ја сам данас први пут чуо за ово. Послао ми један човек линк.
Делује ми интригантно, зато сам и окачио као тему.
Не кажем да је поуздана истина, али ми објашење звучи прилично добро.
Нарочито јер истраживања долазе из Русије, а они, за разлику од неких других, не лупетају свашта непроверено (надам се да овај последњи коментар неће изазвати гнев неких форумаша, нема потребе, у питању је само лични став).
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже ...

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 540
Одг: Телегонија
« Одговор #9 послато: Октобар 21, 2015, 10:33:46 поподне »
Ја сам одавно чуо за телегонију. У почетку је нисам озбиљно узимао, нисам је ни одбацивао, али видим све више присталица.

У 2013-ој сам пратио курс "Кратка историја људске врсте" на курсери. Професор Dr. Yuval Noah Harari (The Hebrew University of Jerusalem) је говорио да многи еволутивни психолози верују у нешто слично овој теорији. Они верују како су у каменом добу мале групице људи живели заједно у полигамних везама и веровали у колективно очинство. Износе претпоставке како је можда нормално да жена има више партнера, нарочито да спава са њима током трудноће, и да се из сперме свих њених партнера најбољи гени преносе на потомство.
Руси у документарцу приказују телегонију у негативном светлу, по овом професору неки научници верују да је то позитивно.
Делује уврнуто теорија. Ко жели може погледати предавање на линку:

https://youtu.be/EDMlRorpxx0?list=PLBOXjuzxIKcrqTyqh2Wwh6B86sIN-42di&t=565

Ван мреже Đorđo

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 775
  • shí shì qiú shì
Одг: Телегонија
« Одговор #10 послато: Октобар 21, 2015, 10:46:20 поподне »
Ја сам одавно чуо за телегонију. У почетку је нисам озбиљно узимао, нисам је ни одбацивао, али видим све више присталица.

У 2013-ој сам пратио курс "Кратка историја људске врсте" на курсери. Професор Dr. Yuval Noah Harari (The Hebrew University of Jerusalem) је говорио да многи еволутивни психолози верују у нешто слично овој теорији. Они верују како су у каменом добу мале групице људи живели заједно у полигамних везама и веровали у колективно очинство. Износе претпоставке како је можда нормално да жена има више партнера, нарочито да спава са њима током трудноће, и да се из сперме свих њених партнера најбољи гени преносе на потомство.
Руси у документарцу приказују телегонију у негативном светлу, по овом професору неки научници верују да је то позитивно.
Делује уврнуто теорија. Ко жели може погледати предавање на линку:

https://youtu.be/EDMlRorpxx0?list=PLBOXjuzxIKcrqTyqh2Wwh6B86sIN-42di&t=565
Колико сам ја учио у школи, спајау се једна јајна ћелија и један сперматозоид са по 23 хромозома и тако настаје заметак из којег се развије човек са 46 хромозома, не знам какве везе могу да имају неки сперматозоиди од пре годину дана или пре десет година.

Ван мреже ...

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 540
Одг: Телегонија
« Одговор #11 послато: Октобар 21, 2015, 11:52:27 поподне »
Колико сам ја учио у школи, спајау се једна јајна ћелија и један сперматозоид са по 23 хромозома и тако настаје заметак из којег се развије човек са 46 хромозома, не знам какве везе могу да имају неки сперматозоиди од пре годину дана или пре десет година.

У предавању се не помињу сперматозоиди од пре годину дана, колико се сећам.

Постоји и та теорија да днк мушкарца остаје у жени и да се тако она везује за партнера.
Ево један чланак о днк мушке деце пронађене у мозгу мајке http://www.novosti.rs/vesti/zivot_+.304.html:408769-DNK-sina-ostaje-u-mozgu-majke
Нисам проверавао веродостојност извора.

Теорије се постављају, потврђују или обарају, све је то на будућим нараштајима научника да утврде, још је рано озбиљно говорити о телегонији.

Ван мреже Radul

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1683
  • J-Y230853 Башино Село, Цетиње > Кривошије
Ако се бојите, немојте то чинити; ако то радите, не бојте се! - Темуџин

Ван мреже нцп

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1601
Одг: Телегонија
« Одговор #13 послато: Фебруар 14, 2021, 11:34:42 пре подне »
Можда ово о чему говори чланак треба сврстати у неку другу тему. Не знам.

https://www.alo.rs/zenske-price/dr-branimir-nestorovic-zena-treba-da-bude-cedna-ako-zeli-zdravo-potomstvo/384950/vest

Али суштина је да жена (женка сисара) носи у себи генетски материјал свих својих сексуалних партнера (по једној верзији) и може их пренети на своје потомство мушко и женско, а да у сваком случају носи генетски материјал сваког свог зачетог детета (па и оног које је побачено вољно или невољно) и чији се генетски материјал може пренети на њене следеће потомке (касније зачете).

Механизам свега тога се објашњава у чланку. Уз коришћење неких појмова из грчке митологије.

Поставља се питање: шта је јајна ћелија?

На који начин јајне ћелије са којима се свака жена рађа (али које касније сазревају) по "замисли Творца" примају тај генетски материјал из "полних контаката" носиоца јајне ћелије и носиоца сперматозоида (ова варијанта ми је некако крајње невероватна)? Док ми је објашњење за генетски материјал у телу жене (па и у мозгу жене)  зачете, а нерођене или мртворођене деце, чија зачећа претходе зачећу живорођеног детета јаснији.

« Последња измена: Фебруар 14, 2021, 11:38:02 пре подне на Црвeњском путу »

Ван мреже Азот

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 396
Одг: Телегонија
« Одговор #14 послато: Фебруар 14, 2021, 01:47:35 поподне »