Аутор Тема: Презиме Ракочевић у Босни од 1914. године  (Прочитано 2673 пута)

Ван мреже Nenad Rakocevic Mijo

  • Гост
  • *
  • Поруке: 3
Презиме Ракочевић у Босни од 1914. године
« послато: Фебруар 07, 2017, 01:38:30 поподне »
Zanima me stric koji je bio u Bosni . Rođen u vremenskom intervalu 1910-1918 godine . Majka mu je bila mađarica koja je kada se upoznala sa mojim đedom živjela u okolini logora Nadmeđer . On je bio u tom zloglasnom logoru zarobljenik . Imala je sa mojm đedom sina i kada je osobođen oni su krenuli za Crnu Goru preko Sarajeva .On ih je tu napustio i otišao za Crnu Goru a ona sa sinom koliko znam ostala da živi u Sarajevu . Taj stric je vjerovatno počivši ali me zanima da li je imao potomaka ?

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Презиме Ракочевић у Босни од 1914. године
« Одговор #1 послато: Фебруар 07, 2017, 01:47:05 поподне »
Zanima me stric koji je bio u Bosni . Rođen u vremenskom intervalu 1910-1918 godine . Majka mu je bila mađarica koja je kada se upoznala sa mojim đedom živjela u okolini logora Nadmeđer . On je bio u tom zloglasnom logoru zarobljenik . Imala je sa mojm đedom sina i kada je osobođen oni su krenuli za Crnu Goru preko Sarajeva .On ih je tu napustio i otišao za Crnu Goru a ona sa sinom koliko znam ostala da živi u Sarajevu . Taj stric je vjerovatno počivši ali me zanima da li je imao potomaka ?

Тешко је рећи без неких поближих података, Босна и Црна Гора су прилично широки појмови, па чак и ако узмемо главни град Сарајево... опет, не знам. Да ли ваша породица има какве везе са Црном Гором или Босном? Можда се човек вратио у родни крај? То би свакако био ваљан траг за даље истраживање.



Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Презиме Ракочевић у Босни од 1914. године
« Одговор #2 послато: Фебруар 07, 2017, 01:55:19 поподне »
Zanima me stric koji je bio u Bosni . Rođen u vremenskom intervalu 1910-1918 godine . Majka mu je bila mađarica koja je kada se upoznala sa mojim đedom živjela u okolini logora Nadmeđer . On je bio u tom zloglasnom logoru zarobljenik . Imala je sa mojm đedom sina i kada je osobođen oni su krenuli za Crnu Goru preko Sarajeva .On ih je tu napustio i otišao za Crnu Goru a ona sa sinom koliko znam ostala da živi u Sarajevu . Taj stric je vjerovatno počivši ali me zanima da li je imao potomaka ?
То можда има неке шансе да се пронађе провером матичних књига или преко савремених друштвених мрежа, пре свега ФБ.  Овако.....мислим тешко!

Ван мреже Nenad Rakocevic Mijo

  • Гост
  • *
  • Поруке: 3
Одг: Презиме Ракочевић у Босни од 1914. године
« Одговор #3 послато: Фебруар 07, 2017, 02:52:34 поподне »
Moj đed se zvao Nikola Rakočević . Sa njim je bio još jedan prezimenjak u logoru , koji je takođe sa drugom mađaricom napravio sina . Zajedno sa mojim đedom je takođe ostavio u Sarajevo njegovu tadašnju ženu i sina i obojica su otišli za Crnu Goru . Čuo sam priče da je taj njegov sin bio doktor u Sarajevo .

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Презиме Ракочевић у Босни од 1914. године
« Одговор #4 послато: Фебруар 07, 2017, 03:04:39 поподне »
Moj đed se zvao Nikola Rakočević . Sa njim je bio još jedan prezimenjak u logoru , koji je takođe sa drugom mađaricom napravio sina . Zajedno sa mojim đedom je takođe ostavio u Sarajevo njegovu tadašnju ženu i sina i obojica su otišli za Crnu Goru . Čuo sam priče da je taj njegov sin bio doktor u Sarajevo .

Званично писмо форума је ћирилица. Молим вас испред уредништва да даљу преписку наставите на ћирилици.

Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Презиме Ракочевић у Босни од 1914. године
« Одговор #5 послато: Фебруар 07, 2017, 03:20:39 поподне »
Moj đed se zvao Nikola Rakočević . Sa njim je bio još jedan prezimenjak u logoru , koji je takođe sa drugom mađaricom napravio sina . Zajedno sa mojim đedom je takođe ostavio u Sarajevo njegovu tadašnju ženu i sina i obojica su otišli za Crnu Goru . Čuo sam priče da je taj njegov sin bio doktor u Sarajevo .
Зезнуте те Маџарке Бог те видео! :)

Ван мреже Nenad Rakocevic Mijo

  • Гост
  • *
  • Поруке: 3
Одг: Презиме Ракочевић у Босни од 1914. године
« Одговор #6 послато: Фебруар 07, 2017, 03:22:54 поподне »
То је опште познато !