Аутор Тема: Мапа за Калкулатор К15 (Гедмеч)  (Прочитано 4512 пута)

Босанац

  • Гост
Мапа за Калкулатор К15 (Гедмеч)
« послато: Новембар 19, 2018, 08:45:56 поподне »
Ово је моја мапа за калкулатор К15 (Гедмеч) на којој се може видјети поклапање Аутосомалне ДНК Срба са Румунима.

Румуни и Срби су практично у истом Скупу и поклапају се више него било ко други. Румуни су Сроднији Србима него Хрвати.

Ја сам овај Босниенсис на Мапи


симо

  • Гост
Одг: Мапа за Калкулатор К15 (Гедмеч)
« Одговор #1 послато: Новембар 19, 2018, 08:51:45 поподне »
Ово је моја мапа за калкулатор К15 (Гедмеч) на којој се може видјети поклапање Аутосомалне ДНК Срба са Румунима.

Румуни и Срби су практично у истом Скупу и поклапају се више него било ко други. Румуни су Сроднији Србима него Хрвати.

Ја сам овај Босниенсис на Мапи



Па рекох ли ја, Топ листатеа Надреалистанеа... :)

<a href="https://www.youtube.com/v/1gUr0ETqAW0" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/1gUr0ETqAW0</a>

Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1943
  • G2a-FT221531
Одг: Мапа за Калкулатор К15 (Гедмеч)
« Одговор #2 послато: Новембар 19, 2018, 09:44:39 поподне »
Ја сам прави добри Бошњанин. ;)
''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

Босанац

  • Гост
Одг: Мапа за Калкулатор К15 (Гедмеч)
« Одговор #3 послато: Новембар 19, 2018, 11:03:38 поподне »
Ја сам прави добри Бошњанин

Интересантно како су Хрвати блиски мађарима далеко од Срба

бошњаци јасна мјешавима Срба и Хрвата

Ван мреже barbarylion

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1103
  • I2-PH908>Y56203
Одг: Мапа за Калкулатор К15 (Гедмеч)
« Одговор #4 послато: Новембар 24, 2018, 11:23:50 поподне »
Интересантно како су Хрвати блиски мађарима далеко од Срба

бошњаци јасна мјешавима Срба и Хрвата

Više bih rekao da ste jednaki "zapadnim" Srbima.
Iako između Srba ne postoji prevelika razlika, dok kod Hrvata postoji, severozapad je bliži mađarima, ostali Srbima.

Ван мреже Петровић Мађер

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 118
  • I2-PH908
Одг: Мапа за Калкулатор К15 (Гедмеч)
« Одговор #5 послато: Новембар 26, 2018, 11:34:18 пре подне »
Ово је моја мапа за калкулатор К15 (Гедмеч) на којој се може видјети поклапање Аутосомалне ДНК Срба са Румунима.

Румуни и Срби су практично у истом Скупу и поклапају се више него било ко други. Румуни су Сроднији Србима него Хрвати.

Ја сам овај Босниенсис на Мапи



Једини који се непосредно не додирују су Румуни и Мађари, изузев преко Хрвата. Хрвати, према томе, пола Румуни – пола Мађари.

Ван мреже barbarylion

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1103
  • I2-PH908>Y56203
Одг: Мапа за Калкулатор К15 (Гедмеч)
« Одговор #6 послато: Новембар 26, 2018, 12:56:23 поподне »
Једини који се непосредно не додирују су Румуни и Мађари, изузев преко Хрвата. Хрвати, према томе, пола Румуни – пола Мађари.

Gledajući pažljivije ove rezultate meni to sve izgleda dosta individualno, nisam baš siguran koliko se može zaključivati bilo šta iz ovoga. Evo npr. poznajem par Hrvata (3) kojima je prababa Mađarica/Nemica, a opet jedva da ye razlikuju od prekodrinskih Srba.

Ван мреже Vidak

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 360
Одг: Мапа за Калкулатор К15 (Гедмеч)
« Одговор #7 послато: Новембар 26, 2018, 01:35:37 поподне »
Gledajući pažljivije ove rezultate meni to sve izgleda dosta individualno, nisam baš siguran koliko se može zaključivati bilo šta iz ovoga. Evo npr. poznajem par Hrvata (3) kojima je prababa Mađarica/Nemica, a opet jedva da ye razlikuju od prekodrinskih Srba.

Ako dva brata urade autozomalni dnk test njihovi rezultati kogu biti razliciti u zavisnosti koje gene od mnostva predaka su naslijedili ali neka srednja vrijednosti bi trebala postojati.

Ван мреже barbarylion

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1103
  • I2-PH908>Y56203
Одг: Мапа за Калкулатор К15 (Гедмеч)
« Одговор #8 послато: Новембар 26, 2018, 10:05:36 поподне »
Ako dva brata urade autozomalni dnk test njihovi rezultati kogu biti razliciti u zavisnosti koje gene od mnostva predaka su naslijedili ali neka srednja vrijednosti bi trebala postojati.

Jasno.
Međutim, ne razumem na osnovu čega se Srbima pripisuje "vlaško" poreklo, obzirom da je razlika između Srba i Hrvata u mnogim krajevima neznatna, onda su i Hrvati "vlasi"..
Takođe, ni sami Rumuni nisu bili imuni na jak slovenski uticaj, što se i vidi . Rekao bih da su stvari kontra interpretirane.

Ван мреже Дервента

  • Члан Друштва
  • Помоћник
  • *****
  • Поруке: 169
  • I2-PH908-FT16449-Y126296-FT19919
Одг: Мапа за Калкулатор К15 (Гедмеч)
« Одговор #9 послато: Новембар 26, 2018, 10:07:53 поподне »
Питање за Босниенсис, како си направио ову мапу ?

Ван мреже Петровић Мађер

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 118
  • I2-PH908
Одг: Мапа за Калкулатор К15 (Гедмеч)
« Одговор #10 послато: Новембар 26, 2018, 11:12:30 поподне »
Jasno.
Međutim, ne razumem na osnovu čega se Srbima pripisuje "vlaško" poreklo, obzirom da je razlika između Srba i Hrvata u mnogim krajevima neznatna, onda su i Hrvati "vlasi"..
Takođe, ni sami Rumuni nisu bili imuni na jak slovenski uticaj, što se i vidi . Rekao bih da su stvari kontra interpretirane.

Румуни (заједно са Молдавцима) на овој аутосомалној карти показују највећу разноликост и потпуно уоквирују Србе. Срби тако потпуно падају у румунски грозд као и скоро сви Бошњаци и пола Хрвата. Друге аутосомалне карте такође показују слично.
« Последња измена: Новембар 26, 2018, 11:15:10 поподне Петровић Мађер »

Ван мреже barbarylion

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1103
  • I2-PH908>Y56203
Одг: Мапа за Калкулатор К15 (Гедмеч)
« Одговор #11 послато: Новембар 26, 2018, 11:48:48 поподне »
Румуни (заједно са Молдавцима) на овој аутосомалној карти показују највећу разноликост и потпуно уоквирују Србе. Срби тако потпуно падају у румунски грозд као и скоро сви Бошњаци и пола Хрвата. Друге аутосомалне карте такође показују слично.
To je tako prvenstveno zbog jakog slovenskog uticaja kpd Rumuna, a tek kod Moldavaca da ne pričam. Opet, nije mi baš jasno šta želiš reći, osim da postoje logične sličnosti Rumuna sa južnim slovenima?

Ван мреже barbarylion

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1103
  • I2-PH908>Y56203
Одг: Мапа за Калкулатор К15 (Гедмеч)
« Одговор #12 послато: Новембар 26, 2018, 11:56:07 поподне »
Ako dva brata urade autozomalni dnk test njihovi rezultati kogu biti razliciti u zavisnosti koje gene od mnostva predaka su naslijedili ali neka srednja vrijednosti bi trebala postojati.
Razumem ja to naravno.
Kažem samo da kod Rumuna i Moldavaca postoje velike oscilacije, ima Moldavaca koji su bliži Ukrajincina nego svojim sunarodnicima(video sam par takvih rezultata), verujem da je i kod Rumuna slično, tu se prepliću jak slovenski uticaj i romanski, međutim ipak postoji određena razlika u rezultatima prosečnog Srbina i prosečnog Rumuna.

Ван мреже Vidak

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 360
Одг: Мапа за Калкулатор К15 (Гедмеч)
« Одговор #13 послато: Новембар 27, 2018, 12:03:24 пре подне »
Razumem ja to naravno.
Kažem samo da kod Rumuna i Moldavaca postoje velike oscilacije, ima Moldavaca koji su bliži Ukrajincina nego svojim sunarodnicima(video sam par takvih rezultata), verujem da je i kod Rumuna slično, tu se prepliću jak slovenski uticaj i romanski, međutim ipak postoji određena razlika u rezultatima prosečnog Srbina i prosečnog Rumuna.

Slažem se. Pored slovenskog uticaja kod Rumuna, za sličnu autosomalnu sliku bitno je i to što veliki dio Rumuna imaju balkansko porijeklo sa područja centralnog balkana izmedju Srba i Bugara. Brđani imaju autozomalnu dnk blisku Rumunima zbog sličnog odnosa slovenskog i starobalkanskog uticaja.

Ван мреже barbarylion

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1103
  • I2-PH908>Y56203
Одг: Мапа за Калкулатор К15 (Гедмеч)
« Одговор #14 послато: Новембар 27, 2018, 12:15:26 пре подне »
Slažem se. Pored slovenskog uticaja kod Rumuna, za sličnu autosomalnu sliku bitno je i to što veliki dio Rumuna imaju balkansko porijeklo sa područja centralnog balkana izmedju Srba i Bugara. Brđani imaju autozomalnu dnk blisku Rumunima zbog sličnog odnosa slovenskog i starobalkanskog uticaja.
Upravo tako...To je potpuno logicno.
Ako bi smo zalazili u neke detalje u tom kontekstu bi pravilnije bilo reći da su više Rumuni Sloveni, nego što su Srbi/Hrvati/BiH  Vlasi(Romani)..

Ван мреже Петровић Мађер

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 118
  • I2-PH908
Одг: Мапа за Калкулатор К15 (Гедмеч)
« Одговор #15 послато: Новембар 27, 2018, 12:40:53 пре подне »
Ako bi smo zalazili u neke detalje u tom kontekstu bi pravilnije bilo reći da su više Rumuni Sloveni, nego što su Srbi/Hrvati/BiH  Vlasi(Romani)..

Бугари и Хрвати и уоквирују Румуне (и Србе), тако да Румуни упадају у јужне Словене. Занимљиво је, пак, да нема толико преплитања између Срба и Румуна колико Румуни уоквирују Србе.

И раније је било неких који су тврдили да су Срби и пола Хрвата "Влаји", а Румуни Срби. Ето, тако и испаде.

Ван мреже Vidak

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 360
Одг: Мапа за Калкулатор К15 (Гедмеч)
« Одговор #16 послато: Новембар 27, 2018, 01:10:39 пре подне »
Vidim na mapi Albanian Montenegro na granici Rumuna i Bugara. Što znači da ima slovenskog uticaja, takođe ide u prilog teoriji o tračkom porijeklu Albanaca. Kod Albanaca u Cg i sjeveru Albanije nisu primijetne slovenske haplogrupe ali autosomalno postoji uticaj.

Ван мреже barbarylion

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1103
  • I2-PH908>Y56203
Одг: Мапа за Калкулатор К15 (Гедмеч)
« Одговор #17 послато: Новембар 27, 2018, 02:12:50 пре подне »
Бугари и Хрвати и уоквирују Румуне (и Србе), тако да Румуни упадају у јужне Словене. Занимљиво је, пак, да нема толико преплитања између Срба и Румуна колико Румуни уоквирују Србе.

И раније је било неких који су тврдили да су Срби и пола Хрвата "Влаји", а Румуни Срби. Ето, тако и испаде.
Dobro, ovo poslednje ću shvatiti kao šalu..
Rumuni definitivno imaju slovenskog uticaja...
Mislim da se jasno vidi i kod Srba i tog dela "južnih" Hrvata slovensko poreklo..Jedino što upada u oči jeste razlika između Hrvata međusobno, jug i severozapad itd..
Meni se čini da je porfirogenit lepo uokvirio jednu relativno homogenu celinu, ono što je naveo kao Srbe i teritorije gde žive i plemena izgleda prilično homogeno, na stranu što je danas od toga ispalo najmanje 3 naroda u 3 konfesije.

Ван мреже Петровић Мађер

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 118
  • I2-PH908
Одг: Мапа за Калкулатор К15 (Гедмеч)
« Одговор #18 послато: Новембар 27, 2018, 05:43:18 пре подне »
Dobro, ovo poslednje ću shvatiti kao šalu..
Rumuni definitivno imaju slovenskog uticaja...
Mislim da se jasno vidi i kod Srba i tog dela "južnih" Hrvata slovensko poreklo..Jedino što upada u oči jeste razlika između Hrvata međusobno, jug i severozapad itd..
Meni se čini da je porfirogenit lepo uokvirio jednu relativno homogenu celinu, ono što je naveo kao Srbe i teritorije gde žive i plemena izgleda prilično homogeno, na stranu što je danas od toga ispalo najmanje 3 naroda u 3 konfesije.

Очито, мањкају подаци из источне и југо-источне Србије. По њима требало би очекивати већу преплетеност Румуна и Срба, према очекиваном происхођењу Румуна из тог краја. Румуни "обухватају" Србе са свих страна тако да Срби, у неку руку, чине језгро Румуна.

Словенски део види се и по неким нашим резултатима који падају негде у Љвив, као и кроз I2/R1а, који се и код Румуна креће негде 50%.