ДНК порекло > Дискусије о хаплогрупама

Y-днк хаплогрупа I1

<< < (3/31) > >>

Муњени Ћелић:
О присутности I1 на Британским острвима.

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2577003/A-million-Vikings-live-One-33-men-claim-direct-descendants-Norse-warriors.html

prikola:
Poštovani forumaši,

Molim za malu pomoć. Testirao sam se na Familytreedna.com, i pre par dana konačno su mi stigli rezultati, utvrdili su da sam I1-M253. Sada mi nude još nekoliko različitih testova, da utvrdim koja mi je podgrupa. Uradio bih, ali da li postoji neka mogućnost da eventualno "gađam" neki od njih koji je verovatniji, ili da krenem redom?

Муњени Ћелић:

--- Цитат ---Uradio bih, ali da li postoji neka mogućnost da eventualno "gađam" neki od njih koji je verovatniji, ili da krenem redom?
--- Крај цитата ---

Добродошао I1 рођаче :)
Првих 12 маркера се у потпуности поклапа са Станићем из Ријеке. Изгледа да припадаш I1 Z58+ групи која има много СНП подгрупа које извиру из ње. Свакако се ради о западногерманским скупинама, нпр. Англосаксонци и сл. и мислим да би требао од ње кренути. Прикључи се разним пројектима на ФТДНА па ћеш видети и како ће њихови админи да сврстају твој резултат и ко ти је најближи у Европи.
Наше стабло отприлике изгледа овако (нису унети неки нови снипови):
http://www.eupedia.com/europe/Haplogroup_I1_Y-DNA.shtml

Као што видиш, испод Z58 има доста грана и гранчица.

Александар Невски:

--- Цитат: prikola  Март 20, 2014, 11:49:01 пре подне ---Poštovani forumaši,

Molim za malu pomoć. Testirao sam se na Familytreedna.com, i pre par dana konačno su mi stigli rezultati, utvrdili su da sam I1-M253. Sada mi nude još nekoliko različitih testova, da utvrdim koja mi je podgrupa. Uradio bih, ali da li postoji neka mogućnost da eventualno "gađam" neki od njih koji je verovatniji, ili da krenem redom?

--- Крај цитата ---

Приколо, добродошао на наше разговаралиште.  :)

Наш Александар М. ти даде прави и найбољи савѣт, учлани се у неколике ФТДНА И1 подухвате и њихови уредници ћейу ти дати найбољи савѣт койе СНПове имаш сврхе испитати. А видѣћеш и сам по огранцих у койе те буду ставили.

Синиша Јерковић:

--- Цитат: prikola  Март 20, 2014, 11:49:01 пре подне ---Poštovani forumaši,

Molim za malu pomoć. Testirao sam se na Familytreedna.com, i pre par dana konačno su mi stigli rezultati, utvrdili su da sam I1-M253. Sada mi nude još nekoliko različitih testova, da utvrdim koja mi je podgrupa. Uradio bih, ali da li postoji neka mogućnost da eventualno "gađam" neki od njih koji je verovatniji, ili da krenem redom?

--- Крај цитата ---

Алексићу, имаш прилично риједак хаплотип, а с обзиром да се уписани Станић из Ријека (мислим да се ради о неком исељенику) у потпуности подудара са тобом на првих 12 маркера нема сумње да сте истог поријекла. предлажем ти да га контактираш преко y searcha. Највеће су шансе да припадате хаплогрупи I1-Z58.

Што се Алексића у Славонији тиче, чини се да су тамо још од 16.вијека. Спомињу се неки Алексићи као граничари на славонској граници још 1551. године. Затим се у мјесту Пољанска, што је сасвим близу твојих Сврзигаћа помиње 1698. Ристивој Алексић са породицом. Алексићи се помињу и у каснијим пописима.

Интересантно је да се прилично специфично име мјеста Сврзигаће, сем у околини Пожеге у Славонији помиње и у источној Херцеговини, између Гацка, Билеће и Стоца.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију