Доколица > Забава

Гафови у нашој кинематографији

<< < (2/22) > >>

Vlax:
И ја сам баш вечерас приметио цркву Св. Марка. Такође, новинар Бора Мирковић (Жика Тодоровић) краља Александра титулише са његово височанство, уместо са његово величанство

У поменутој серији о Лази Костићу у једној сцени на сомборском тргу се у даљини виде заставе Србије и АП Војводине на јарболима испред градске куће :D

goca 11:
Meni se ipak čini da nije baš slučajna, ta scena sa mesom na Veliku subotu...šalju poruku : evo vidite narode oni mrse, jedu meso i slaninu, a vi postite, jedno govore drugo rade..
I to je smišljena propaganda sinova tame..
 

Ojler:
Претерујете...

drajver:
Чињеница јесте да су свештеници у највећем дијелу југословенске послијератне кинематографије приказивани као спадала и маргинални ликови, предмет спрдње, неријетко и као пијанци и изјелице.

Није то морало да буде програмирано од стране партије и рађено намјерно од самих аутора ( мада је могуће и да је таквих случајева било), већ се у филмовима само пренаглашавао ( а како то у филмова обично бива) њихов иначе маргиналан положај у друштву.

Мени је у сјећању остао као један од ружнијих приказа свештеника онај у Кадијевићевој Лептирици.

Мада ми се чини да су свештеници почели да губе углед и прије Другог свјетског рата. Није секуларизација почела са комунистима. Комунисти су само искористили плодно тло.

Vlax:

--- Цитат: dko  Фебруар 14, 2020, 02:47:21 пре подне ---случајно, слободно ћу ти рећи. не знају ти дегенерици ништа, то јест нису знали тада. кад сам видео у јовановићевом 'изразито ја' да се анти-јунак крсти наопачке, питао сам синишу здравковића да пита богдана златића који се најинтензивније дружи са јоцом - да ли је било намерно, иако сам 99% сигуран да није, и јоца као каже, јесте - то сам намерно. bullshit апсолутни, јер нема никаквих други знакова у филму да је било намерно, то јест поанте такве, наводне, намере.

--- Крај цитата ---
Као кад професор у школи погреши нешто и ђаци примете, па каже то сам ја намерно да видим да ли пратите. Једноставно нису размишљали о томе, па се после правдају и дају неко дубље значење

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију