Порекло становништва > Како истраживати породично порекло

Читање рукописа из црквених матичних књига

<< < (2/24) > >>

Bokez:
Нажалост немам бољу слику. Покушавао сам изоштрити али узалуд.Што се тиче имена пермутовао сам. Јован је Томов, а Иван је отац особе што не можемо прочитат име.

Platin:
Ако је могуће, да се слика поново али са нешто веће удаљености. Више смета распоред тачака на екрану него што је блед снимак.

Bokez:
Ево са веће удаљености, у питању је трећи ред.

Јосиф из Трбушнице:
Мислим да сликаш погрешну колону.
У свим редовима разазнајем исту ствар. Пише: "иер(о)монахъ Стефанъ"; после тога чини ми се да следи његово презиме, могло би бити Ђуровић, на основу 3-4 почетна слова.
Овде се вероватно ради о монаху који је извршио неку свету тајну (крштење или нешто друго), али то није оно што теби треба.
Каква је ово књига, одакле је, из ког времена...?

Bokez:
Поштовање Јосифе али нисам сликао погрешну колону јер имам искуства и причао сам са локалним свештеником.
Од овога што сам сликао прва колона је редни број, па друга колона се попуњава ако је мушкарац у питању, друга ако је женско у питању.Трећа колона су године. Испод сваког имена је потпис свешетеника који је сахранио људе то јеси у праву.Тек на следећој страни је име оца и мајке и мјесто сахране.
У питању је књига умрлих за Рисан 1826.године. То је најстарија година од које су сачуване књиге само што је проблем што су подаци до 1830 јако блиједи.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију