Порекло становништва > Старе породице и племство

Компарација средњовековних племићких титула

<< < (8/8)

Онај с ону главу:
Ако се добро сећам, мангуп коњ је био купљен у Осипаоници раније нпр. неке 1878, а да ли је био мангуп купусокрадљивац пре или после 1886, то сад не умем каз'ти.

Мислим: вероватно се термин користио и пре тог закона, тј закон је само озаконио чињенично стање да се тако називају сироте животиње, обезвланичене -- исто као данас мангупи псета по улицама градова.

prefect44:

--- Цитат: Дробњак  Мај 25, 2019, 09:47:01 поподне ---Србија јесте била монархија али сетимо се да су и Милош, и Михаило и Александар Карађорђевић лишени власти и да су морали да оду у прогонство.
--- Крај цитата ---

И Милан Обреновић.

И Петар II Карађорђевић.



--- Цитат: Дробњак  Мај 25, 2019, 09:47:01 поподне ---Енглеска нема феудално уређење од 17. века а монархија је и дан данас.
--- Крај цитата ---

Енглеска је само једна колонија, тј колонија Шкотске од кад је шкотски краљ Јаков (Џејмс) VI постао и краљ Енглеске као Јаков (Џејмс) I, а онда и дао да се Библија преведе на народни језик (King James' Bible илити KJV -- King James' Version).

prefect44:

--- Цитат: prefect44  Фебруар 26, 2020, 08:34:47 поподне ---И Милан Обреновић.

И Петар II Карађорђевић.


Енглеска је само једна колонија, тј колонија Шкотске од кад је шкотски краљ Јаков (Џејмс) VI постао и краљ Енглеске као Јаков (Џејмс) I, а онда и дао да се Библија преведе на народни језик (King James' Bible илити KJV -- King James' Version).

--- Крај цитата ---

Јбг, овде горе је лепо писало да Петар, сирома', није био краљ Србије него тзв. "Југославије", али ми је то неко обрисао, збиља не разумем зашто.

Amicus:

--- Цитат: prefect44  Фебруар 26, 2020, 08:43:16 поподне ---Јбг, овде горе је лепо писало да Петар, сирома', није био краљ Србије него тзв. "Југославије", али ми је то неко обрисао, збиља не разумем зашто.

--- Крај цитата ---

Мора се водити рачуна о начину изражавања.

prefect44:

--- Цитат: Amicus  Фебруар 26, 2020, 08:46:10 поподне ---Мора се водити рачуна о начину изражавања.

--- Крај цитата ---

А зашто је био проблем то што сам написао да је Петров отац укинуо Србију и да га то чини перфидним зликовцем у мојим очима?

Да и не говорим о свињарији са суђењем Апису, о давању дунавских острва Румунији тобож зато што је Марија јако лепа, најзад и о начину на који је провоцирао Ђорђа док овај није нехотице убио потпуно недужног посилног...

Шта си ти, неки thought police?

Навигација

[0] Индекс порука

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију