Доколица > Забава

"Мерење" политичке оријентације

(1/3) > >>

Ojler:
Наиђох на један забаван сајт који путем квиза од 42 питања на разне теме одређује ваше опште политичко опредељење:

https://www.politicalcompass.org/test
Надам се да овом објавом не кршим правило Форума о избегавању дневнополитичких тема  ;).

На моје велико изненађење ја испадох леви либерал, близак идејама Бернија Сандерса ;D


Зрно:
Врло је дугачко и неопходно је најнапредније знање енглеског да би се схватила нека питања. Вероватно бих био у горњем десном ћошку, код Мусолинија, мада имам и неке комунистичке идеје. Диктатура у сваком случају.

Ojler:

--- Цитат: Зрно  Април 08, 2019, 11:25:02 поподне ---Врло је дугачко и неопходно је најнапредније знање енглеског да би се схватила нека питања. Вероватно бих био у горњем десном ћошку, код Мусолинија, мада имам и неке комунистичке идеје. Диктатура у сваком случају.

--- Крај цитата ---

Можда би се и изненадио. И ја сам себе замишљао много ближе центру.

Atlantische:
Мислим да овакви квизови нису меродавни за људе ван англоамеричког подручја, јер неки одговори попут онога на питање о здравственој заштити и правима свих људи на исту ипак представљају моралну норму подручја попут нашег, док код њих та питања управо одређују ко је ''левица'' а ко ''десница'', јер се код њих ипак подразумева да је ''фри маркет'' односно слободно тржиште неки јединствен став. Што ''слободније'' то је неко мање левица и обрнуто. Ја сам тако испао лево од центра а тик изнад зелене зоне што му дође по њима неки титоизам, а мислим да је то ипак далеко, далеко од реалности.  :D

Ojler:

--- Цитат: Atlantische  Април 09, 2019, 12:59:54 пре подне ---Мислим да овакви квизови нису меродавни за људе ван англоамеричког подручја, јер неки одговори попут онога на питање о здравственој заштити и правима свих људи на исту ипак представљају моралну норму подручја попут нашег, док код њих та питања управо одређују ко је ''левица'' а ко ''десница'', јер се код њих ипак подразумева да је ''фри маркет'' односно слободно тржиште неки јединствен став. Што ''слободније'' то је неко мање левица и обрнуто. Ја сам тако испао лево од центра а тик изнад зелене зоне што му дође по њима неки титоизам, а мислим да је то ипак далеко, далеко од реалности.  :D

--- Крај цитата ---

Слажем се. Тест мало "баца" доле лево за наше услове. Зрно би вероватно по тесту испао следбеник Черчила ако себе види код Мусолинија.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију