ДНК порекло > Дискусије о хаплогрупама

Y-днк хаплогрупа G

<< < (2/18) > >>

mladjo:

--- Цитат: Kor  Март 14, 2013, 01:35:17 поподне ---зар их немамо више од 4? ))))

--- Крај цитата ---

Стигло појачање  ;D:


G1b (плаво)
G2a (љубичасто)

Небојша:
Хаплогрупа G2:



Не знам да ли смо открили порекло Аврамијевштака G2a? Видим да су сврстани у исти кластер (род А) са неким породицама из Црне Горе. 

У Црној Гори постоје породице које поседују сличан генетски профил као и Аврамијевштаци R1a. Поставља се питање да ли су R1a + G2a дошли у истој сеоби, или су се Аврамијевштаци G2a накнадно формирали "издвајањем" из опште групе R1a Аврамијевштака.

Треба утврдити колика је старост ових родова.

Небојша:
https://www.youtube.com/v/GOLn6qVQ3b4

Небојша:
Хаплогрупа G2a-L923

Комита:
Ja sam skoro testiran kao G2a2 a za resto se porota jos uvek dvoumi (mozda G2a2b2a1 ili G-PF3345 ili CTS342...). Ono sto sam do sada pronasao je da ljudi iz moje haplogrupe po pravilu zive u zabacenim planinskim krajevima. Tako cete ih naci u istocnoj i juznoj Srbiji (moji su iz okoline Bele Palanke), verovatno u celom Sopluku (delovi Grcke, Srbije, Bugarske i Rumunije), zatim na Siciliji, Tirolskim planinama, u Galiciji (izmedju Spanije i Portugalije)...  Galicija je zanimljiva jer se razlikuje od ostale Spanije i glavni muzicki istrument su gajde, koje se na njihovom jeziku kazu "gajta"! Ja sam nasao "rodjaka" sa kojim se podudaram na 12 markera koji zivi u Meksiku. Njegov pradeda je dosao sa Spancima pocetkom 17-tog veka (tako sam naleteo i na Galiciju). Moji vekovima zive u Srbiji, da ja znam.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију