Траг - корисне књиге, сајтови > Књиге

Дигитализована књига: Козлук монографија, 1979

(1/2) > >>

mladjo:
Овом приликом желим се захвалити Ранки Савић из Кисељака (Зворник), на приложеној књизи: ”Монографија о Козлуку и околини”.

http://www.scribd.com/doc/125190838/%D0%9A%D0%BE%D0%B7%D0%BB%D1%83%D0%BA-%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%84%D0%B8%D1%98%D0%B0-1979

Славко Видовић:
у неку руку интересантна књига али и са доста лажи

mladjo:

--- Цитат: Славко Видовић  Фебруар 15, 2013, 09:53:31 поподне ---у неку руку интересантна књига али и са доста лажи

--- Крај цитата ---


Таква су била времена  ;D ”умазана у црвено”, ова књига је веома интересантна обзиром да анализира сеобе и поријекло становништа...Козлука и околине.
Опис догађаја после другог свјетског рата и није тако занимљив, баш зато што је једностран и наравно идеолошки инспирисан.

Славко Видовић:
да слажем се са вама у потпуности што се тиче сеоба и становништва,али овај други део немогу да прогутам никако >:( ,али једну ствар сам приметио данашње село Јасеница се водио као засеок ако сам добро прочитао?

mladjo:

--- Цитат: Славко Видовић  Фебруар 17, 2013, 12:55:22 пре подне ---да слажем се са вама у потпуности што се тиче сеоба и становништва,али овај други део немогу да прогутам никако >:( ,али једну ствар сам приметио данашње село Јасеница се водио као засеок ако сам добро прочитао?

--- Крај цитата ---


У овој монографији Јасеница се помиње као село...почетком XVI° вијека Табанци, Церик, Скочић, Тршић, ЈАСЕНИЦА, Роћевић, Вашно Блато (Шепак) се помињу као ”влашка” села...једино то ”влашко” ми није јасно шта подразумијева у том контексту.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију