Скорашње поруке

Странице: [1] 2 3 4 5 6 ... 10
1
Крајишки родови / Одг: Брињско-удбински Кнежевићи никољштаци
« Последња порука Небојша послато данас у 09:03:18 пре подне »
Познати су крајишки Кнежевићи Никољштаци R1a-Z280>Y2613>Y2608 са Цвјетнића (Дрвар), мада су они пореклом из Северне Далмације и питање јесу ли у вези са брињско-удбинским. Постоји и неки Кнежевић Никољдан I1-M253 из Доњег Лапца, на 23andMe. Презиме је релативно често, а слава она најчешћа, могуће да су и нешто сасвим треће.
2
Српски ДНК пројекат / Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Последња порука Небојша послато данас у 08:58:33 пре подне »
Извесни Миленко Косовић је 20. марта 2021. године на страници Порекла о презимену Косовић написао следеће:

"Postovanje!!
Zivim u selu Miholjace kod Gacka,i slavim Djurdjev dan!"

"Smatra se da smo na Miholjacama starosjedioci(uz porodice Kosutici, Solaje i Kasavice),i danas na Miholjacama i u Gacku zivi 8 porodica koji slave Svetoga Djordjija."

https://www.poreklo.rs/2012/03/07/kosovi%C4%87/

Шолаје, а по свему судећи и Касавице R1a-M512 (славе Томиндан) припадају такође R1a-M458>YP417. Узевши у обзир и Говедарице, Пикуле, као и Драшковиће, може се рећи да постоји једна "оаза" R1a-YP417 у околини Гацка.
3
Историја и генетика / Одг: Етногенеза Словена, Срба и хаплогрупе
« Последња порука barbarylion послато данас у 02:27:49 пре подне »
Да, али ово је само пост на форуму, без навођења извора . Не треба од свачије хипотезе на неком форуму правити дискусију и узбуну

Slažem se, ne znam kako je to izgledalo sa strane.
Ja sam samo u tom momentu video nešto za šta niko normalan ne bi pomislio da je istina, a opet se iznosi sa takvom lakoćom da me zbunilo skroz. Jedina misao mi je bila da to prodiskutujemo i označimo kao laž.

Ako ova diskusija nije pogodna za forum, neka urednik slobodno obriše, nije mi bila namera da stvorim nikakvu konfuziju.
4
Историја и генетика / Одг: Етногенеза Словена, Срба и хаплогрупе
« Последња порука ДушанВучко послато данас у 02:22:56 пре подне »
https://www.quora.com/Is-there-any-evidence-for-Polish-noble-origin-in-the-ancient-Sarmatians-tribe


Да, али ово је само пост на форуму, без навођења извора . Не треба од свачије хипотезе на неком форуму правити дискусију и узбуну
5
Историја и генетика / Одг: Етногенеза Словена, Срба и хаплогрупе
« Последња порука barbarylion послато данас у 02:16:00 пре подне »
Немој онда да се бринеш, није то "од јуче"  ;)

Ne znam, ja ne mogu ostati imun na takve izjave.
Smatram to štetnim i opasnim.
6
Историја и генетика / Одг: Етногенеза Словена, Срба и хаплогрупе
« Последња порука barbarylion послато данас у 02:14:17 пре подне »
Poenta ovoga posta jeste da očito neko ko je samouveren i upoznat sa istorijom Poljaka piše takve stvari u zbilji.
Ma koliko suludo da deluje, smatram da nema ničeg lošeg u razbijanju raznoraznih falsifikata i fabrikata.
Istorija nas uči da smo tu često bili vrlo nespretni.
Mene nije mrzelo izneti to, ne vdiim problem ni da to ukratko ,,razbijemo" i označimo kao laž, za slučaj da se neko drugi susretne sa time.
7
Радовић, Аранђеловдан, I1-FGC22061, род Дробњака

Место порекла је измењено из "Равна Ријека/Бијело Поље" у "Крушево/Бијело Поље".

Према црногорском попису становништва из 1913. године, била је једна кућа Радовића у Крушеву.
Крушево почев од пописа из 2011. године поново има статус самосталног насеља.
8
Историја и генетика / Одг: Етногенеза Словена, Срба и хаплогрупе
« Последња порука ДушанВучко послато данас у 02:11:35 пре подне »
https://www.quora.com/Is-there-any-evidence-for-Polish-noble-origin-in-the-ancient-Sarmatians-tribe

Očito ovaj koji iznosi to mišljenje deluje da zaista veruje u to?
Plus, rekao bih da to piše Poljak, koji se toga dotiče usput.

Daleko sam ja od toga, ja sam baš suprotno od toga, ja samo hoću da nam se ne ponavlja slučaj ,,crvena hrvatska". Želim da znamo sa kime imamo posla i sa koliko rezerve treba sve uzimati u obzir. Smatram da su takve stvari opasne, pogledaj šta je proizašlo iz pisanija raznih starčevića i ostale kamarile.

Na mom profilu? Grb Kosača. To i piše.
Немој онда да се бринеш, није то "од јуче"  ;)
9
Историја и генетика / Одг: Етногенеза Словена, Срба и хаплогрупе
« Последња порука barbarylion послато данас у 02:07:17 пре подне »
Они ако су се хипотетички тако изјаснили, тако би их и уписале имиграционе власти, а не као Пољаке. Да ли заиста мислиш да је било тзв "Белохрватских" миграната у Америку?. Почињем да сумњам да си хрватски трол колико износиш постова о Хрватима и колико тражиш мишљење о њима :)

https://www.quora.com/Is-there-any-evidence-for-Polish-noble-origin-in-the-ancient-Sarmatians-tribe

Očito ovaj koji iznosi to mišljenje deluje da zaista veruje u to?
Plus, rekao bih da to piše Poljak, koji se toga dotiče usput.

Daleko sam ja od toga, ja sam baš suprotno od toga, ja samo hoću da nam se ne ponavlja slučaj ,,crvena hrvatska". Želim da znamo sa kime imamo posla i sa koliko rezerve treba sve uzimati u obzir. Smatram da su takve stvari opasne, pogledaj šta je proizašlo iz pisanija raznih starčevića i ostale kamarile.

Na mom profilu? Grb Kosača. To i piše.
10
Историја и генетика / Одг: Етногенеза Словена, Срба и хаплогрупе
« Последња порука ДушанВучко послато данас у 02:01:35 пре подне »
Meni svakako deluje pomalo suludo i prvi put čujem za 100 000 migranata iz Poljske koji su se navodno izjašnjavali kao beli Hrvati, ako se neko susreo sa ovakvim informacijama ranije, ili je ustanovio da se radi o neproverenoj informaciji ili propagandi bilo bi dobro da pomogne da se i ovde to napiše. Ja neću ništa napisati, jet nisam upoznat sa ovim uopšte, ali ako je reč o još jednoj podvali ili nečijoj maštariji, onda je to strašno jer se Poljaci služe tim informacijama u debatama, shavatajući krajnje ozbiljno i vrlo često to ističu kada objašnjavaju svoje poreklo i etnogenezu Poljaka.
Они ако су се хипотетички тако изјаснили, тако би их и уписале имиграционе власти, а не као Пољаке. Да ли заиста мислиш да је било тзв "белохрватских" миграната у Америку?. Почињем да сумњам да си хрватски трол колико износиш постова о Хрватима и колико тражиш мишљење о својим сумњама везано за њих :)
Шта пише на овом замагљеном грбу на слици профила?
Странице: [1] 2 3 4 5 6 ... 10