ДНК порекло > I2-PH908

I2-PH908>FT277965 и њене подгране

(1/10) > >>

drajver:
Прегледао сам Миланов bam фајл и одмах сам примјетио да не припада ниједној од познатијих подграна I2-PH908. Међутим, свакако нисам очекивао да ће  припадати релативно скоро издвојеној грани I2-PH908>FT277965 којој припадају Албанац Алуши (Alushi) из села Калишта на обали Охридског језера у Македонији и двојица анонимних Сардинијаца из оног старог научног рада, који додатно још дијеле мутацију YP206 на коју су и Алуши и Милан негативни. Остаје још само као опција да се прегледају Алушијеви новели и да се упореде са Петровићевим. Мислим да ова грана још није ни издвојена на YFull.

Што се тиче Албанаца из села Калишта, они су, што је интересантно, Тоске, а не Геге. У самом селу има и Македонаца и било је сигурно ислимизације и претапања словенско-албанско-турских. Само село је старо и у њему ако сам добро видио, постоје и остаци средњовјековног манастира.

У сваком случају прилично неочекиван резултат.

Милан Петровић:
Да ли може да се види колико је стара веза између мене, Сардинијаца и Албанца? Сама FT277965 је претпостављам старија од сеобе на Балкан.

Милош:

--- Цитат: drajver  Мај 25, 2021, 11:56:05 пре подне ---Прегледао сам Миланов bam фајл и одмах сам примјетио да не припада ниједној од познатијих подграна I2-PH908. Међутим, свакако нисам очекивао да ће  припадати релативно скоро издвојеној грани I2-PH908>FT277965 којој припадају Албанац Алуши (Alushi) из села Калишта на обали Охридског језера у Македонији и двојица анонимних Сардинијаца из оног старог научног рада, који додатно још дијеле мутацију YP206 на коју су и Алуши и Милан негативни. Остаје још само као опција да се прегледају Алушијеви новели и да се упореде са Петровићевим. Мислим да ова грана још није ни издвојена на YFull.

Што се тиче Албанаца из села Калишта, они су, што је интересантно, Тоске, а не Геге. У самом селу има и Македонаца и било је сигурно ислимизације и претапања словенско-албанско-турских. Само село је старо и у њему ако сам добро видио, постоје и остаци средњовјековног манастира.

У сваком случају прилично неочекиван резултат.

--- Крај цитата ---

Сад сам Милану проверио преко Explorer-a  и гране испод FT277965: Y110998 и Y93865, на које су позитивни Чуљовски и Скендерис, и Милан има солидан број читања, што значи да је позитиван на ове гране.

https://www.yfull.com/tree/I-Y93865/

drajver:

--- Цитат: Милош  Мај 25, 2021, 12:20:26 поподне ---Сад сам Милану проверио преко Explorer-a  и гране испод FT277965: Y110998 и Y93865, на које су позитивни Чуљовски и Скендерис, и Милан има солидан број читања, што значи да је позитиван на ове гране.

https://www.yfull.com/tree/I-Y93865/

--- Крај цитата ---

Заборавио сам на ову двојицу који су радили Данте Лабс. Да , нема сумње да је Петровић позитиван на оба СНПа Чуљовског и Скендериса, што самим тим чини беспредметном провјеру новела са Алушијем који остаје на нивоу FT277965*

Е сад не знам како доћи до новела Скендериса и Чуљовског или једноставно треба послати бам фајл на YFull па ће они издовојити нову грану уколико је буде.

Милош:

--- Цитат: drajver  Мај 25, 2021, 12:33:40 поподне ---Заборавио сам на ову двојицу који су радили Данте Лабс. Да , нема сумње да је Петровић позитиван на оба СНПа Чуљовског и Скендериса, што самим тим чини беспредметном провјеру новела са Алушијем који остаје на нивоу FT277965*

Е сад не знам како доћи до новела Скендериса и Чуљовског или једноставно треба послати бам фајл на YFull па ће они издовојити нову грану уколико је буде.

--- Крај цитата ---

Са Скендерисом сам у контакту, па ћу га питати.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију