Порекло становништва > Како истраживати породично порекло

Просечан број синова по оцу (пре 1941)

(1/7) > >>

Đorđo:
Поздрав свима! Замољавам све форумаше које имају израђено породично стабло да учествују у мом истраживању. У вези са ДНК генеалогијом, желим да пробамо да израчунамо неку средњу-просечну вредност броја мушке деце по оцу (до 1941), како би тај број могао да се користи у неким реалистичним прорачунима везаним за генеалогију.

Број мушких потомака по мушкој линији једног човека кроз  10 пасова би био следећи:
Просек   бр потомака
1,1      2,6
1,2      6
1,3      14
1,4      29
1,5      58
1,6      110
1,7      202
1,8      357
1,9      613
2,0         1024
2,1      1668
2,2      2656
2,3      4142
2,4      6340
2,5      9536
2,6      14117
2,7      20589
2,8      29620
2,9      42070
3      59049

Сабирате колико је синова имао сваки отац понаособ па онда све то поделите са бројем очева

Вучина:
Са подацима којима располажем, послије рачунања и неколико пута провјере добијам 4,3.

Nebo:

--- Цитат: Đorđo2  Март 06, 2015, 09:13:28 поподне ---желим да пробамо да израчунамо неку средњу-просечну вредност броја мушке деце по оцу
--- Крај цитата ---

Зависи ко се рачуна. Да ли се броје сви мушкарци у родослову, без обзира да ли су имали мушке деце, да ли су уоште имали деце, итд.
Вучина је дошао до невероватно високог просека.
Ја израчунах у родослову мог братства (од друге половине 17. века до пред крај прошлога) да је просек мушке деце по мушкарцу 1,40.
Рачунао сам све мушкарце, и оне који су имали само женску децу, и оне који нису имали потомства, чак и оне који су умрли или погинули млади, не стигавши ни да се ожене.
Има таквих, а има и оних који су имали по 5-6 или 7 синова, оних који су имали 7-8 шћери и једног сина, итд.
Ако бих рачунао само оне који су имали мушку децу (значи, они који продужавају лозу), просек би био много виши.

Вучина:
Ја сам направио грешку, тачније погрешно сам разумио. Рачунао сам само по мојој директној линији (прађед, чукунђед, наврђед..., саберем број синова па подељено са десет). И кад сам качио резлутат било ми је сумњиво због чега је тако високо. А лијепо пише број свих мушких потомака по мушкој линији једног човјека кроз 10 пасова до 1941. године.

Ја нажалост не могу израчунати, јер је долазило промјене презимена, тачније стварања нових братстава, за које немам комплет податке.



Nebo:
Ево, кренуо сам испочетка. Десет пасова од родоначелника. Сваког мушкарца који је оставио мушко потомство рачунао сам као оца и бројао све синове свих очева. Просек је 2,23 мушке чељади по оцу настављачу лозе.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију