Општа дискусија > Генерална дискусија о форуму

Демографски суноврат Срба

<< < (44/61) > >>

Malesevic:
https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2022&mm=09&dd=07&nav_category=12&nav_id=2209398

Следи попис становништва у Србији. Прогнозе, више него суморне.

Ивица Јовановић:
Narod odlazu u potrazi za boljim zivotom, to je normalno. Mi smo trenutno u onoj fazi u kojoj su Nemacka i Svajcarska bile pocetkom pedesetih. Ekonomija vapi za radnicima, i ti radnici ce morati da se uvezu. Da li ce to biti neki Srednji istok ili Afrika ostaje da vidimo. Zivi bili pa videli. To je proces koji ne moze, i ne treba, da se zaustavi. Ekonomski migranti, ako sve bude kako treba, ce podici Srbiju (i osveziti gen, sto moze ali i ne mora biti lose). Sto se rezultata popisa tice, ako bude 5 do 6 miliona bicu srecan covek.

Exiled:

--- Цитат: Ивица Јовановић  Септембар 13, 2022, 03:48:17 поподне ---Narod odlazu u potrazi za boljim zivotom, to je normalno. Mi smo trenutno u onoj fazi u kojoj su Nemacka i Svajcarska bile pocetkom pedesetih. Ekonomija vapi za radnicima, i ti radnici ce morati da se uvezu. Da li ce to biti neki Srednji istok ili Afrika ostaje da vidimo. Zivi bili pa videli. To je proces koji ne moze, i ne treba, da se zaustavi. Ekonomski migranti, ako sve bude kako treba, ce podici Srbiju (i osveziti gen, sto moze ali i ne mora biti lose). Sto se rezultata popisa tice, ako bude 5 do 6 miliona bicu srecan covek.

--- Крај цитата ---
Немој тако пријатељу, нисмо ми нека острвска земља базирана на инцесту па да освежавамо ген, полако с тим.

Ojler:

--- Цитат: Ивица Јовановић  Септембар 13, 2022, 03:48:17 поподне ---Narod odlazu u potrazi za boljim zivotom, to je normalno. Mi smo trenutno u onoj fazi u kojoj su Nemacka i Svajcarska bile pocetkom pedesetih. Ekonomija vapi za radnicima, i ti radnici ce morati da se uvezu. Da li ce to biti neki Srednji istok ili Afrika ostaje da vidimo. Zivi bili pa videli. To je proces koji ne moze, i ne treba, da se zaustavi. Ekonomski migranti, ako sve bude kako treba, ce podici Srbiju (i osveziti gen, sto moze ali i ne mora biti lose). Sto se rezultata popisa tice, ako bude 5 do 6 miliona bicu srecan covek.

--- Крај цитата ---

Сад сам се слатко насмејао на твој коментар. Ми у фази Немачке и Швајцарске из педесетих??? Па то су биле земље са економијама у пуном замаху, у које је упумпаван огроман страни капитал. Недостајала им је само радна снага и могли су да је увезу јер су имали чиме и да је плате. А ми смо сиротиња у којој ни мигранти неће да се задржавају, већ гледају само да што пре овуда "пропутују". Коме ми можемо нешто понудити кад имамо ГДП по глави становника мањи од Габона и Екваторијалне Гвинеје? Овде може доћи само неко да покупује шта је још остало да се распрода...

Nebo:
Коментар не да није смешан, него је жалостан.
Да "освежавамо ген" помоћу миграната са Средњег истока или Африке!?
Нека они сами себи освежавају гене, а и онима који су их израбљивали током колонијалног доба...
Економија не вапи за радницима, радне снаге има довољно и домаће. Него, та радна снага неће да ради као робље, већ у пристојним условима и за плате од којих може да се живи.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију