ДНК порекло > ГГ Разно

Корелација хаплогрупе и типа грађе

<< < (2/6) > >>

Ojler:

--- Цитат: Grg  Децембар 30, 2021, 06:23:42 поподне ---Znam da je neozbiljno povezivati haplogrupe sa izgledom i građom, ali mi se cini da sam primetio određeni trend u Evropi. Naime, haplogrupe I,J i G bih mogao staviti u korelaciju sa endomorfnom građom, E sa mezomorfnom, dok R1b sa ektomorfnom građom. Kakva su vasa misljenja?

--- Крај цитата ---


У Србији је последњих година грађа углавном аморфна...

Grg:

--- Цитат: Ojler  Децембар 30, 2021, 07:25:10 поподне ---
У Србији је последњих година грађа углавном аморфна...

--- Крај цитата ---
Dinarci su generalno mezomorfni, pa u tom kontekstu i Srbi, ali ja ne mogu to da uvezem sa I haplogrupom. Primera radi, s obzirom da sam iz CG, na zapadu drzave sam primetio jako glomazne i prekrupne ljude, koji su jednostavno takvi iako se ne hrane neadekvatno(endomorfi), dok kod brđana i albanaca/sandzaklija primecujem cistu mezomorfnu građu( sira ramena uzi kukovi, srednji rast). Interesantno je da najvise mrsavaca primetih kod mene u Rijecku nahiju i Pipere, gde ima puno r1b. Takođe, Srbi iz Centralne Sumadije i Istocne Srbije takođe vuku mezomorfnu konstituciju, dok zapadna srbija obiluje kurpulentnim tipovima. Ovo kod mene izaziva misljenje da su izvorni dinarci (E haplogrupa), a da I sa sobom nosi endomorfnog kromanjonca. Jedino sto mi negde odudara jeste da kod Prekodrinskih Srba primecujem ili ektomorfe( Hercegovci uglavnom) ili endomorfe(Banijce koje sam dosad upoznao), jako malo mezomorfa, sto moze objasniti mozda pojacano I2(endomorfi) i R1a(ektomorfi), a manjak E(mezomorfi).

нцп:

--- Цитат: Grg  Децембар 30, 2021, 06:23:42 поподне ---Znam da je neozbiljno povezivati haplogrupe sa izgledom i građom, ali mi se cini da sam primetio određeni trend u Evropi. Naime, haplogrupe I,J i G bih mogao staviti u korelaciju sa endomorfnom građom, E sa mezomorfnom, dok R1b sa ektomorfnom građom. Kakva su vasa misljenja?

--- Крај цитата ---

Не би било лоше да објасните карактеристике сваког од та три типа грађе.

https://www.menshealth.rs/fitness/3077/koji-ste-vi-tip-grade

https://opusteno.rs/teretana-f163/tipovi-gradje-saveti-za-trening-i-ishranu-t23603.html

Grg:

--- Цитат: нцп  Децембар 30, 2021, 07:55:59 поподне ---Не би било лоше да објасните карактеристике сваког од та три типа грађе.

--- Крај цитата ---
Endomorf- siroka, nabijena konstitucija, siroki kukovi, siroki zglobovi, nabijene i skracene butine, nabijen vrat i okrugla glava, spor metabolizam i sklonost gojenju
Ektomorf- uska građa, uska ramena, uski kukovi, tanke ruke i noge, tanki zglobovi, usko i duguljasto lice, brz metabolizam i mala sklonost ka gojenju
Mezomorf- siroka ramena, uski kukovi, prirodno misicavo telo, noge tanke a misicave, srednje tanki zglobovi, cetvrtasta glava, brz metabolizam ali ipak sporiji od ektomorfa, sklonost ka gojenju umerena

Grg:

--- Цитат: Grg  Децембар 30, 2021, 08:03:58 поподне ---Endomorf- siroka, nabijena konstitucija, siroki kukovi, siroki zglobovi, nabijene i skracene butine, nabijen vrat i okrugla glava, spor metabolizam i sklonost gojenju
Ektomorf- uska građa, uska ramena, uski kukovi, tanke ruke i noge, tanki zglobovi, usko i duguljasto lice, brz metabolizam i mala sklonost ka gojenju
Mezomorf- siroka ramena, uski kukovi, prirodno misicavo telo, noge tanke a misicave, srednje tanki zglobovi, cetvrtasta glava, brz metabolizam ali ipak sporiji od ektomorfa, sklonost ka gojenju umerena

--- Крај цитата ---
Poznati primeri:
Endomorfi- Jack Black, Vin Diesel, Maradona
Ektomorfi- Edward Norton, Peter Crouch, Đoković
Mezomorfi- CR7, Stallone, Lundgren, Schwarzeneger

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију