Општа дискусија > Генерална дискусија о форуму

Одбрана рада Порекла

<< < (2/3) > >>

Јовица Кртинић:
Кад смо обележавали пет година постојања Порекла, у свечаном говору рекао сам да се Порекло налази по средини - између псеудоисторичара, задртих и агресивних у својим деловањима и оценама (за њих смо антисрби), са једне стране, и, са друге стране, доброг дела представника науке која у оном што Порекло чини тражи неку скривену клицу шовинизма, па чак и расизма. На том другом, назовимо га научном, полу сабрана је шаролика екипа: од анационалних и, што не рећи, чистих аутошовиниста, до (како сад видимо) националиста који никад нису успели да отресу своје, у основи, бољшевичко наслеђе (најбоље садржано у оданости пароли: ко друкчије каже, тај клевеће и лаже...).
Док је са првима ствар јасна и нема превише тешкоћа да се с њима изађе на чистац, ови други захтевају нешто сложенији приступ. Лично сам против конфронтације јер је то, пре свега, непотребно исцрпљивање, а друго, сигуран сам, да ће, пре или касније, и ту бити створена критична маса оних који неће имати потцењивачки став према Пореклу.
Иначе, пратио сам како се реаговало на поменутој фејсбук групи (уклонили су и моја два коментара где сам их мало жацнуо да се понашају као Кристина у Маратонцима, кад Ђенка бане у њихову малу варош са тон филмом...) и мишљења сам да се на њих не треба превише освртати. То је шарена група, састављена у суштини од људи који имају добар нерв да препознају глупост, али која, у свом административном делу (оном што брише за њих неугодне коментаре) очигледно има људе који имају проблем са сујетом. Нека их. Нису нам они проблем.

Јовица Кртинић:

--- Цитат: Број 1  Април 11, 2020, 01:22:10 поподне ---
Иначе, пратио сам како се реаговало на поменутој фејсбук групи (уклонили су и моја два коментара где сам их мало жацнуо да се понашају као Кристина у Маратонцима, кад Ђенка бане у њихову малу варош са тон филмом...) и мишљења сам да се на њих не треба превише освртати. То је шарена група, састављена у суштини од људи који имају добар нерв да препознају глупост, али која, у свом административном делу (оном што брише за њих неугодне коментаре) очигледно има људе који имају проблем са сујетом. Нека их. Нису нам они проблем.

--- Крај цитата ---
Сад баш бацих поглед, изгледа да су уклонили целу објаву (где је у основи био стављен наш одговор на текст на BALKAN INFO)..

Bokez:

--- Цитат: Број 1  Април 11, 2020, 01:43:56 поподне ---Сад баш бацих поглед, изгледа да су уклонили целу објаву (где је у основи био стављен наш одговор на текст на BALKAN INFO)..

--- Крај цитата ---

Избрисали су нажалост све што је имало везе с тим чим је видио да је почео да губи у расправи.

Тешко је у овакве групе расправљат због брисања текстова али мислим и даље да би ваљао један текст који би био на сајту поријекла и који би одговорио на ово доље постављено питање чисто због својих чланова јер ово се контрапитање баш често поставља. Па у случају следећег понављана питања само да неко шерује линк до тог будућег текста и да се тиме заврши свака расправа.


--- Цитат: НиколаВук  Април 11, 2020, 12:51:45 поподне ---

Žarko Veljković Не постоји генетичка генеалогија као дисциплина. Нема ни циљ ни метод ни научно валидне резултате. Кад то схватите, моћи ћете да пођете од реалитета и да видите научним оком како би се та ваша шарлатанска дисциплина могла научно уобручити.



--- Крај цитата ---

НиколаВук:

--- Цитат: Број 1  Април 11, 2020, 01:43:56 поподне ---Сад баш бацих поглед, изгледа да су уклонили целу објаву (где је у основи био стављен наш одговор на текст на BALKAN INFO)..

--- Крај цитата ---

Да, обрисао је и ту објаву (коју је иначе залепио други админ) и ону коју сам ја покренуо у вези напада на ГГ, а потом је избацио из групе Милоша и мене.  :) Потукао нас је "аргументима", нема шта.  ;D

Јовица Кртинић:

--- Цитат: НиколаВук  Април 11, 2020, 02:14:10 поподне ---Да, обрисао је и ту објаву (коју је иначе залепио други админ) и ону коју сам ја покренуо у вези напада на ГГ, а потом је избацио из групе Милоша и мене.  :) Потукао нас је "аргументима", нема шта.  ;D

--- Крај цитата ---
Па, они би сад ладно могли да се преименују у: Наука узвраћа ударац Николи Ј. Милош(евићу) :) :) :)

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију