Општа дискусија > Генерална дискусија о форуму

Хвала и збогом!

(1/5) > >>

vojislav.ananic:
Овога пута заиста напуштам сву сарадњу са Пореклом. Истина, дешавало се то и раније, али, сад је дефинитивно. О разлогу знају у уредништву. А, зашто и да не кажем? То је брисање моје књиге из дигиталне библиотеке (не знам разлог, нити се толико разумем у компјутеризацију). Сва срећа да сам је већ одштампао. И поред компјутера из којег могу нестати сви подаци, књига је књига, сигурнија. У ту књигу, која је више монографија моје породице а не само родослов, уложио сам око 35 година живота, рада, проналажења података. Не сме се запоставити да Ананићи нису ни неко познато братство или племе, него су се по моме "шлепали" уз Штрбце као веће братство (иста смо и хапло група) и уз њих населили на Банију. Не постоји ни неко усмено предање о нама. Ово наводим, јер сам заиста врло тешко долазио до било каквих валидних података. Морам рећи и то, да су ми у свему пуно помогли моји Банијци који су углавном били (или су још увек) сарадници Порекла. Неки од њих су овде у Србији, али, јављали су ми се сами широм света да помогну. Од САД до Тајланда и Аустралије.
У Пореклу сам скоро од самог његовог оснивања и мислим да сам допринео бар малчице широком интересовању за њега. Одлазим чисте и мирне савести. Желео сам свима да помогнем у трагању за својим коренима. Ако сам у томе успео, биће ми драго, а ако нисам, бар сам покушао. Многи нису ни то желели. Успут, постављао сам и доста ретких текстова за читање.
Чему даља прича? Разиђимо се као људи. И ви сте мени помогли, и ја вама.
Желим вам заиста успех у даљем раду и да завршите све оно што сте осмислили и започели.
Поздрав и колегама - сарадницима, и свим посетиоцима овог сајта.
Војислав Ананић

Јовица Кртинић:

--- Цитат: vojislav.ananic  Мај 10, 2019, 01:33:11 поподне ---Овога пута заиста напуштам сву сарадњу са Пореклом. Истина, дешавало се то и раније, али, сад је дефинитивно. О разлогу знају у уредништву. А, зашто и да не кажем? То је брисање моје књиге из дигиталне библиотеке (не знам разлог, нити се толико разумем у компјутеризацију). Сва срећа да сам је већ одштампао. И поред компјутера из којег могу нестати сви подаци, књига је књига, сигурнија. У ту књигу, која је више монографија моје породице а не само родослов, уложио сам око 35 година живота, рада, проналажења података. Не сме се запоставити да Ананићи нису ни неко познато братство или племе, него су се по моме "шлепали" уз Штрбце као веће братство (иста смо и хапло група) и уз њих населили на Банију. Не постоји ни неко усмено предање о нама. Ово наводим, јер сам заиста врло тешко долазио до било каквих валидних података. Морам рећи и то, да су ми у свему пуно помогли моји Банијци који су углавном били (или су још увек) сарадници Порекла. Неки од њих су овде у Србији, али, јављали су ми се сами широм света да помогну. Од САД до Тајланда и Аустралије.
У Пореклу сам скоро од самог његовог оснивања и мислим да сам допринео бар малчице широком интересовању за њега. Одлазим чисте и мирне савести. Желео сам свима да помогнем у трагању за својим коренима. Ако сам у томе успео, биће ми драго, а ако нисам, бар сам покушао. Многи нису ни то желели. Успут, постављао сам и доста ретких текстова за читање.
Чему даља прича? Разиђимо се као људи. И ви сте мени помогли, и ја вама.
Желим вам заиста успех у даљем раду и да завршите све оно што сте осмислили и започели.
Поздрав и колегама - сарадницима, и свим посетиоцима овог сајта.
Војислав Ананић

--- Крај цитата ---
Војиславе,
Жао ми је због Ваше одлуке. Били сте вредан и привржен сарадник.
Књигу Вам нико није обрисао. Налази се на страници Дигиталне библиотеке у што се свако може уверити: https://www.poreklo.rs/2014/01/05/digitalna-biblioteka-portala-poreklo/
Свако добро,
Јовица

Amicus:
Дакле, као и обично, нико није обрисао књигу, већ у овом случају није радио линк. Негде смо га заменили, а на страници старе Дигиталне библиотеке је остао стари, који сам сада заменио новим, на коме се књига налази од пре неколико месеци, када смо је тамо подигли.

Никоме ништа није брисано, а као што је претпостављам већини познато, линкови на тој страници нису више ажурирани, пошто је кренула са радом претражива Дигитална библиотека.

Кад је понеко од аутора желео да му се књига ипак ту и даље налази, а да јој је био пукао линк, ми бисмо му увек изашли у сусрет и књигу поново додали на ту стару Дигиталну библиотеку.

Тако да нема ниједног разлога због кога би ова књига била обрисана, чак напротив, исту смо више пута ажурирали њеним допуњеним издањима. Можда не увек толико промптно, али и милион других ствари чека, па се на крају ураде.

Бећар:
Јовице или Брнко јер можете посветити време да објасните овај неспоразум, а изгледа тако по вашим речима, господину Ананићу?
Овај форум и друштво губи вредност ако губимо овакве чланове.

Amicus:

--- Цитат: Бећар  Мај 17, 2019, 06:24:30 поподне ---Јовице или Брнко јер можете посветити време да објасните овај неспоразум, а изгледа тако по вашим речима, господину Ананићу?
Овај форум и друштво губи вредност ако губимо овакве чланове.

--- Крај цитата ---

Ја сам објаснио горе о чему је реч, и наравно да нико не жели да губи чланове, а поготово не оне који на дневном нивоу доприносе пројекту, али уколико нема толико поверења међу двема странама, да се стално пребацује како неко намерно брише једну књигу, на одавно напуштеној Дигиталној библиотеци, и где је увек сваким новим издањем књиге редовно мењан линк, онда дођемо у овакву позицију. :P

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију