ДНК порекло > Основе генетичке генеалогије

Израчунавање старости СНП-а

<< < (6/6)

Милан Петровић:

--- Цитат: Atlantische  Децембар 26, 2018, 06:04:40 поподне ---Могуће је и једно и друго. Исто важи и за процену времена настанка саме гране. Што је квалитетнији узорак (бројност тестираних и покривеност Y хромозома приликом тестирања) то ће прорачун бити тачнији.

--- Крај цитата ---
Сада ми је јасно. Хвала!

Zor:

--- Цитат: шкрњо  Септембар 22, 2018, 01:32:35 пре подне ---Још неколико примјера недосљедности прорачуна YFulla са древном ДНК:
https://anthrogenica.com/showthread.php?4640-Population-genomics-of-Bronze-Age-Eurasia-%28Allentoft-et-al-2015%29&p=95518&viewfull=1#post95518

--- Крај цитата ---

 Видим гледајући разне гране на YFull-у да у прорачун TMRCA улазе углавном само SNP-ови најбољег квалитета, не SNP-ови прихватљивог квалитета (осим ту и тамо колико видим само код неких новела). Они су излистани али великом већином не улазе у прорачун. Кад би ушли то би повећало TMRCA вјероватно код велике већине за којих 10-20 %, но направило би и хаос код многих.

пек:
Следећа мутација може да се деси већ у следећој генерацији а може да се не деси никад тако да израчунавање старости не може да буде тачно.То што ви користите су статистичке а не математички прорачуни а они не могу да се користе на малом броју узорака.

Exiled:
Знам да се процена старости врши на основу резултата од минимум 2 коначна теста али рецимо да претпоставимо да је ово могући исход. Ја имам четири приватна снопа, Видовић је позитиван на два,Савовић је позитиван на сва четири. Ако претпоставимо да Видовић има још три своја новела онда је математика следећа.
3*144=432+60
2*144=288+60
0*144=0+60
Све ово кад се израчуна је 900,дијелимо на 3 човека и то је триста година. Значи по овој рачуници нас то ставља на почетак 18 вијека. Јесам ли ја ову математику добро уклавирио?

Навигација

[0] Индекс порука

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију