Општа дискусија > Генерална дискусија о форуму

Не могу да се улогујем у нови сајт

<< < (2/5) > >>

Ojler:

--- Цитат: ljubai  Јул 11, 2018, 10:18:00 поподне ---A, šta mislite, da upotpunimo celu priču i mističnim obredom inicijacije? Kao masoni.

--- Крај цитата ---

Јел то требала да буде некаква пошалица? Ко изволи плати чланарину и приступи друштву има право да користи све услуге које Порекло својим члановима нуди. Шта је ту тако чудно и необично?

goca 11:

--- Цитат: ljubai  Јул 11, 2018, 10:18:00 поподне ---A, šta mislite, da upotpunimo celu priču i mističnim obredom inicijacije? Kao masoni.

--- Крај цитата ---
Мислим да је код масона већи износ чланарине  :)

ljubai:

--- Цитат: Ojler  Јул 11, 2018, 10:54:07 поподне ---Јел то требала да буде некаква пошалица? Ко изволи плати чланарину и приступи друштву има право да користи све услуге које Порекло својим члановима нуди. Шта је ту тако чудно и необично?

--- Крај цитата ---

Мало ми је засметао тон поста на који сам реаговао. Чланарина ту није најбитнија ставка. Amicus каже: да би се постало чланом, званично, мора се послати захтев, попунити упитник, уплатити годишња чланарина, на крају, пријем мора потврдити Скупштина на свом првом следећем заседању.

Веома озбиљна процедура. Дакле, неко може да упути званичан захтев, попуни упитник (шта би на то рекао повереник за заштиту података!), уплати годишњу чланарину, а Скупштина пријем не потврди! Неко дакле одлучује: овога хоћемо, примамо га у чланство, а овога, из неког разлога - нећемо. Е, то би могло да буде опасна работа са далекосежним импликацијама. Не бих имао ништа против исказа: свако ко плати годишњу чланарину имаће full приступ сајту друштва. Amicus-ова формулација међутим, отвара нека питања. Има се утисак да је идеја Друштва српских родословаца "Порекло" мало преозбиљно схваћена, и ето, томе сам се подсмехнуо.

Непријатно сам се изненадио када сам видео да табела са ДНК подацима више није доступна свима. Сматрам да табела припада свима који су допринели њеном настанку. Она треба да буде потпуно јавна баш као што то јесу табеле ФТДНА. Овако, неко је те наше заједничке податке, без питања, као своје лично власништво - склонио. Ко? Скупштина друштва?   

Platin:
Нико од чланова Порекла се не сећа да је видео неку другу табелу резултата "на узволте" на интернету. Немогуће нам је да будемо једини који би то учинили.
Свуда је потребно да се буде члан, шта год да то подразумева (днк тестове или нешто друго).

Amicus:

--- Цитат: ljubai  Јул 12, 2018, 11:33:35 поподне ---Мало ми је засметао тон поста на који сам реаговао. Чланарина ту није најбитнија ставка. Amicus каже: да би се постало чланом, званично, мора се послати захтев, попунити упитник, уплатити годишња чланарина, на крају, пријем мора потврдити Скупштина на свом првом следећем заседању.

Веома озбиљна процедура. Дакле, неко може да упути званичан захтев, попуни упитник (шта би на то рекао повереник за заштиту података!), уплати годишњу чланарину, а Скупштина пријем не потврди! Неко дакле одлучује: овога хоћемо, примамо га у чланство, а овога, из неког разлога - нећемо. Е, то би могло да буде опасна работа са далекосежним импликацијама. Не бих имао ништа против исказа: свако ко плати годишњу чланарину имаће full приступ сајту друштва. Amicus-ова формулација међутим, отвара нека питања. Има се утисак да је идеја Друштва српских родословаца "Порекло" мало преозбиљно схваћена, и ето, томе сам се подсмехнуо.

Непријатно сам се изненадио када сам видео да табела са ДНК подацима више није доступна свима. Сматрам да табела припада свима који су допринели њеном настанку. Она треба да буде потпуно јавна баш као што то јесу табеле ФТДНА. Овако, неко је те наше заједничке податке, без питања, као своје лично власништво - склонио. Ко? Скупштина друштва?
--- Крај цитата ---

Добро, ја сам само хтео рећи каква је званична процедура, тј. да направим дистинкцију између члана друштва и учесника у пројекту. Начелно, чланство у "Пореклу" није другачије од чланстава у другим сличним удружењима, а процедура се мора поштовати, јер је тако прописано Статутом удружења.

Што се тиче табеле, односно новог сајта Српског ДНК пројеката, он је још увек у радној фази, и свакако ће се неке ствари мењати. Сви смо позвани да будемо стрпљиви, управо како би на крају све било у складу, прво са важећим правним прописима, а онда и са очекивањима његових корисника.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију