Аутор Тема: Како да поставим слику на форум?  (Прочитано 16715 пута)

Ван мреже baneko59

  • Гост
  • *
  • Поруке: 7
Како да поставим слику на форум?
« послато: Септембар 04, 2013, 07:54:36 пре подне »
МОЖЕТЕ ЛИ ДА МИ ОБЈАСНИТЕ КАКО ДА ПОСТАВИМ ФОТОГРАФИЈУ. ПРОБАО САМ КОПИ 'ПЕЈСТ АЛИ НЕ ИДЕ.

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Како да поставим слику на форум?
« Одговор #1 послато: Септембар 04, 2013, 08:34:06 пре подне »
Фотографије се постављају тако што се, кад се оде на страницу на којој желите да оставите пост, кликне (изнад поља где се уноси текст и смајлија) на другу иконицу у последњем реду (кад пређете мишом преко ње покаже се натпис "уметните слику").

Фотографија се поставља тако што се између ознака у заградама копира URL aдреса слике. Ако је реч о фотографијама које су већ објављене негде на интернету онда све те фотографије већ имају URL адресу. Да би ту адресу што лакше узели препоручујемо да користите browser Google Chrome. Кад одете на жељену фотографију, потребно је да кликнете десним кликом на њу и онда ће вам се као једна од опција појавити и "копирај URL адресу слике".

Уколико је реч о фотографији из вашег приватног албума, једини начин да добијете URL адресу је да ову фотографију поставите на (интернет) фото албум најбоље на google + (за ово је потребно да отворите и имејл налог на @gmail.com). Кад фотографију или фотографије које желите да поставите на форум поставите у неки од ових албума, процедура је иста као кад је реч о фотографији коју преузимате са неког сајта - дакле, опет десни клик на фотографију, појави се опција "копирај URL адресу слике", кликнете на то и имате адресу коју онда умећете унутар пречице .

Конкретно, морате да кликнете мишем између  (не смете да правите размак) и онда идете на paste (или, ако имате подешен browser на српски, кликните на "налепи"). Кад уметенете између две заграде појавиће се низ знакова који представља URL aдресу ваше слике (рецимо, за објављену фотографију Иване Шпановић на порталу Порекло URL адреса је http://www.poreklo.rs/wp-content/uploads/2013/08/%D0%98%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D0%A8%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%9B.jpg)

Кад се ова URL адреса копира ("налепи") између оне две заграде , добије се следеће:


Надамо се да смо Вама и осталима сад објаснили како се постављају слике.

Слична процедура је и са постављањем видео клипова.

Такође у последњем реду иконица, прва с лева, налази се округла иконица, црвене боје, са словом Ф у средини. Кад се кликне на њу добије се одговарајућа шифра унутар које се копира интернет адреса снимка који жели да се постави.

Курсор миша се, као и у случају фотографија, аутоматски постави у средини између ове две заградама одвојене шифре. Ту се копира комплетна адреса. Рецимо, кад смо већ код Иване Шпановић, онда је то адреса са јутјуба (њен скок за бронзу у Москви): http://www.youtube.com/v/o9-WxpRk5S4.
Кад се ова комплетна адреса уметне имеђу оних двеју шифри у заградама, добије се:

<a href="http://www.youtube.com/v/o9-WxpRk5S4" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">http://www.youtube.com/v/o9-WxpRk5S4</a>

Пробајте слободно, видећете да је веома једноставно постављање и фотографија и видео клипова.
« Последња измена: Септембар 21, 2013, 11:12:25 поподне админ »

Ван мреже Kor

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1000
  • реверзни инжињеринг историје
Одг: Како да поставим слику на форум?
« Одговор #2 послато: Септембар 05, 2013, 09:12:32 поподне »
Исто тако, покушајте да фотографију поставите на неки од сајтова за хостинг фотографија (као што је, рецимо www.imagesgack.us) јер се на тај начин спречава губитак илустрације уколико форум са којега је преузета престане да ради.

Ван мреже Kyrios

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 264
  • В защиту науки
Одг: Како да поставим слику на форум?
« Одговор #3 послато: Септембар 05, 2013, 09:35:04 поподне »
Исто тако, покушајте да фотографију поставите на неки од сајтова за хостинг фотографија (као што је, рецимо www.imagesgack.us) јер се на тај начин спречава губитак илустрације уколико форум са којега је преузета престане да ради.

Погрешно си откуцао адресу, треба http://www.imageshack.us/.

Ван мреже Kor

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1000
  • реверзни инжињеринг историје
Одг: Како да поставим слику на форум?
« Одговор #4 послато: Септембар 21, 2013, 10:17:17 поподне »
Погрешно си откуцао адресу, треба http://www.imageshack.us/.

 8) дешава се )))

Доста пута сам гледао како нестају илустрације на форумима као последица гашења неких других форума где су те слике биле изложене. Овако је ипак сигурније.

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Како да поставим слику на форум?
« Одговор #5 послато: Јун 27, 2014, 04:19:17 поподне »
Примјетио сам да добар дио учесника форума има проблем да кад линкује слику на тему, она се прикаже у оригиналној величини која некад зна да буде велика и да излази ван оквира екрана.

Величину слике можете лако подесити. Када убаците  у прву заграду [img] линк за слику[img] додајте само висину (height=) и ширину (width=) слике, без зареза и сличних интерпункција, нпр.

[img height=600 width=800] линк за слику[img]

Height i width могу бити колико напишете. Водите рачуна о омјеру оригиналне слике, да вам слика на посту не би испала сужена или развучена.

Можда има и неки други начин, ја га нисам нашао, па ако неко зна, нека напише.
« Последња измена: Јун 27, 2014, 04:22:27 поподне Синиша Јерковић »

Ван мреже Brđanin

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 230
Одг: Како да поставим слику на форум?
« Одговор #6 послато: Јун 27, 2014, 04:48:52 поподне »
Ја сам  тотално заборавио на то. Хвала, измијенио сам величину на једној слици која је била превелика
само бих те исправио да иде [/img] умјесто само [img] на крају
« Последња измена: Јун 27, 2014, 07:03:45 поподне Brđanin »

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Како да поставим слику на форум?
« Одговор #7 послато: Јун 27, 2014, 05:11:40 поподне »
Постоји још један, можда мало компликованији, али прецизнији начин умањивања слика. На сајту postimg.org у празан правоугаоник копира се линк жељене слике, одабере опција Пошаљи, а потом се појави падајући мени са различитим размерама. Пошто одаберете жељену размеру, поново изаберете опцију Пошаљи, и слика ће вам се појавити умањена, а ви ћете је онда преместити на жељено место.

Исто се може направити и са сликама које се налазе на рачунару.



Ван мреже Kyrios

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 264
  • В защиту науки
Одг: Како да поставим слику на форум?
« Одговор #8 послато: Јун 27, 2014, 10:38:43 поподне »
Постоји још један, можда мало компликованији, али прецизнији начин умањивања слика. На сајту postimg.org у празан правоугаоник копира се линк жељене слике, одабере опција Пошаљи, а потом се појави падајући мени са различитим размерама. Пошто одаберете жељену размеру, поново изаберете опцију Пошаљи, и слика ће вам се појавити умањена, а ви ћете је онда преместити на жељено место.

Исто се може направити и са сликама које се налазе на рачунару.

Мислим да је ипак боље не мењати саму слику, оставити је онакву каква јесте, у величини каква је била, а изменити само њен приказ овде на начин који је Синиша описао. То пружа могућност некоме коме та слика буде потребна да је скине у пуној величини и квалитету.

На мрежи aleksandar I

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 974
  • I2-Z16982
Одг: Како да поставим слику на форум?
« Одговор #9 послато: Новембар 24, 2015, 08:33:04 поподне »
Пошто сам више пута погријешио код цитата, за све нове или будуће чланове форума, упутство за исто сам нашао на следећем линку:
http://www.papigice.net/newforum/index.php?topic=14.0

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Како да поставим слику на форум?
« Одговор #10 послато: Новембар 24, 2015, 09:23:55 поподне »
Кад смо код ове теме, већ неко време не могу да поставим нити једну фотографију на форум, што до уназад неколико месеци (рецимо, од летос) није био случај.
Коју год фотографију хоћу да поставим, изађе ми порука:
"Не могу да приступим путањи за доставу приложених датотека!"
Има ли каквог објашњења, односно упутства о чему се ради, или где можда ја грешим?
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Како да поставим слику на форум?
« Одговор #11 послато: Новембар 24, 2015, 09:28:22 поподне »
Да ме не схватите погрешно, нисам мислио на слике са интернета о којима је писао Админ на овој теми, већ на слике из приватне колекције (са мог компјутера), које сам раније без проблема могао да поставим путем опције "Приложене датотеке и друге опције".
"Наша мука ваља за причешћа"

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Како да поставим слику на форум?
« Одговор #12 послато: Новембар 24, 2015, 10:01:05 поподне »
Да ме не схватите погрешно, нисам мислио на слике са интернета о којима је писао Админ на овој теми, већ на слике из приватне колекције (са мог компјутера), које сам раније без проблема могао да поставим путем опције "Приложене датотеке и друге опције".

Колико видим постоји огринечење за тако постављене слике, тј. слика не би требало да прелази 192 kB.

Мој приједлог је да се користи сајт postimage.org и кад се слика аплодује, користит опцију Copy Direct link.

Копирана адреса слике се убаци  између

Величина слике се може подешавати тако што у прву заграду са img допишемо width= и height= напримјер,

[ img height=800 width=600]url адреса слике[/img]

Наравно, вриједности за width и height можете убацивати које желите...

« Последња измена: Новембар 24, 2015, 10:14:58 поподне Синиша Јерковић »

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Како да поставим слику на форум?
« Одговор #13 послато: Новембар 24, 2015, 10:05:29 поподне »
Не знам колико је то изводљиво, али једна од лоших страна техничког дела форума јесте величина фајлова које постављамо са рачунара, која максимално може бити тешка 128KB (односно 192KB ако је у питању више фајлова). Такве величине су изузетно мале за наше потребе, а верујем да би форум био много богатији и сигурнији да се сви ови фајлови које постављамо, складиште у базу форума, где би био трајно сачуван, уместо по разним сајтовима који увек на крају обришу оно што поставите. Наравно, тај простор такође има своју цену, али ако случајно цена није била разлог подешавању тако мале дозвољене величине фајла (оптимално би било бар 4MB до 5MB), било за све велико олакшање кад бисмо знали да све што се постави на форум има сигурност да га нико не уклони. Тако би вероватно порасла и вредност форума, јер би постао база и неких оригиналних докумената, а не увек као централа да буде веза ка другим местима. Наравно, ово су само моја размишљања, а газде знају шта форум може, а шта не. ;D



Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Како да поставим слику на форум?
« Одговор #14 послато: Новембар 24, 2015, 11:24:40 поподне »
Не знам колико је то изводљиво, али једна од лоших страна техничког дела форума јесте величина фајлова које постављамо са рачунара, која максимално може бити тешка 128KB (односно 192KB ако је у питању више фајлова). Такве величине су изузетно мале за наше потребе, а верујем да би форум био много богатији и сигурнији да се сви ови фајлови које постављамо, складиште у базу форума, где би био трајно сачуван, уместо по разним сајтовима који увек на крају обришу оно што поставите. Наравно, тај простор такође има своју цену, али ако случајно цена није била разлог подешавању тако мале дозвољене величине фајла (оптимално би било бар 4MB до 5MB), било за све велико олакшање кад бисмо знали да све што се постави на форум има сигурност да га нико не уклони. Тако би вероватно порасла и вредност форума, јер би постао база и неких оригиналних докумената, а не увек као централа да буде веза ка другим местима. Наравно, ово су само моја размишљања, а газде знају шта форум може, а шта не. ;D

Нажалост, није могуће да постављамо веће фајлове. Пре нешто више од годину дана форум је дошао до границе кад више није могао да прима нове фајлове и онда смо морали све који су већ били постављени да смањујемо на садашње вредности.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Како да поставим слику на форум?
« Одговор #15 послато: Април 14, 2018, 11:29:09 поподне »
Делује ми генерално да нешто не функционише на форуму,уопште не приказује слике неке које сам постављао...

postimg.org је угашен, па су нестале и све слике које смо тамо постављали, надам се да ће га успети оживети.



Ван мреже Делија

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1354
  • I2-PH908-Z16983>A493>A8741* (Никољдан, Панчево)
Одг: Како да поставим слику на форум?
« Одговор #16 послато: Април 14, 2018, 11:57:59 поподне »
postimg.org је угашен, па су нестале и све слике које смо тамо постављали, надам се да ће га успети оживети.

А знам кад сам данас куцао у претраживачу баш Постимг.орг да сам успео да видим све слике које сам тамо на налогу поставио.Ваљда ће се решити,има ту доста значајних и занимљивих ствари које смо постављали. :)
Рацко Панчево 1764- Опово (1765-1790)- Црепаја (1790-1912)-Панчево

BigY DNK: Максим Животин Панчевац (1735-1784), Живота Поповић 1710-? : I2 PH908>Z16983>A493>A8741*

Мтднк : Јовановић-Бећаров Софија, Војка, Никољдан (1896): U5b1b1-b*

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Како да поставим слику на форум?
« Одговор #17 послато: Април 15, 2018, 12:06:37 пре подне »
А знам кад сам данас куцао у претраживачу баш Постимг.орг да сам успео да видим све слике које сам тамо на налогу поставио.Ваљда ће се решити,има ту доста значајних и занимљивих ствари које смо постављали. :)

Јесмо, али на то се морало и рачунати, ми немамо своје складиште за слике, а свако туђе, поготово бесплатно, наравно да не нуди никакву гаранцију. Колико је некад само било слика на imageshack.com, па кад је пало, све пропало... или шта је све било на megaupload.com.

Ништа није сигурно.



Ван мреже marigold

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 380
  • mtDNA: H1-f2d1*
Одг: Како да поставим слику на форум?
« Одговор #18 послато: Април 16, 2018, 01:54:43 пре подне »
Када покушам да поставим слику са photos.google.com, не успева ми, појави се само црна позадина. Како то да решим?
Управо сам поставила слику у категорији "Занимљиве мапе" и није успело. Раније је неко од уредника на исти начин постављену слику изменио и видела се.
« Последња измена: Април 16, 2018, 01:58:00 пре подне marigold »

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Како да поставим слику на форум?
« Одговор #19 послато: Април 16, 2018, 02:56:07 поподне »
Када покушам да поставим слику са photos.google.com, не успева ми, појави се само црна позадина. Како то да решим?
Управо сам поставила слику у категорији "Занимљиве мапе" и није успело. Раније је неко од уредника на исти начин постављену слику изменио и видела се.

Покушај овде: http://pimpandhost.com

Иначе, слика да би се сигурно на форуму видела, веза ка њој би увек требала да завршава са: .jpg, .png, .gif... или било којим другим наставком за ту врсту садржаја. Ако тога нема, највероватније се неће видети.