Општа дискусија > Генерална дискусија о форуму

Подешавање ћирилице на PC & MAC

<< < (2/6) > >>

Александар Невски:

--- Цитат: млађо  Фебруар 15, 2013, 12:00:57 поподне ---

;D и ја бих предложио да се такође пише Вуковим правописом, без убацивања бизарних карактера којих нема у српском писму  ;D.
Срећа па Администратор овог форума никоме не ускраћује ништа...веома толерантна особа  ;D.

--- Крај цитата ---

;D
Знам да се шалиш, Млађо!  ;)
Прво не знам шта значе рѣчи "бизарних карактера". Шта год значиле, я не пишем нийедним словом койе нѣйе ћирилично слово мойих прѣдакъ.
Слово "Ј" нѣйе ћирилично него латинично, те я њиме не пишем. Ако ми Аустрия буде платила добро, можда ћу пристати писати њиме!  :) До тада, пишем само словом "Й" мойих прѣдакъ.
А слово Ѣ пишем йер се не желим опрѣдѣљивати између екавице и ийекавице. Овако нико не зна како я говорим, йер пишем неопрѣдѣљено!
Више о том у мойем чланку
http://www.poreklo.rs/forum/index.php?topic=141.msg676#new

Правописа Беча и особе са турским прѣзименом се не желим држати у потпуности:
- йер йе лош и по многих рѣшењих штетан по мой йезик, народ и земљу.
- йер йе наметнут под притиском Аустрийе, нам добро не мисливше. Како тада тако ни сада.

Захваљуйем се управитељемъ овога разговаралишта на трпѣљивости према мени, и подсѣћам да йе право на различитост йедно од основних људских прав.

Прихвата ли се мой прѣдлог за употрѣбу само ћирилице овдѣ?

mladjo:

--- Цитат: Александар Невски  Фебруар 15, 2013, 12:34:29 поподне --- ;D
Знам да се шалиш, Млађо!  ;)
Прво не знам шта значе рѣчи "бизарних карактера". Шта год значиле, я не пишем нийедним словом койе нѣйе ћирилично слово мойих прѣдакъ.
Слово "Ј" нѣйе ћирилично него латинично, те я њиме не пишем. Ако ми Аустрия буде платила добро, можда ћу пристати писати њиме!  :) До тада, пишем само словом "Й" мойих прѣдакъ.
А слово Ѣ пишем йер се не желим опрѣдѣљивати између екавице и ийекавице. Овако нико не зна како я говорим, йер пишем неопрѣдѣљено!
Више о том у мойем чланку
http://www.poreklo.rs/forum/index.php?topic=141.msg676#new

Правописа Беча и особе са турским прѣзименом се не желим држати у потпуности:
- йер йе лош и по многих рѣшењих штетан по мой йезик, народ и земљу.
- йер йе наметнут под притиском Аустрийе, нам добро не мисливше. Како тада тако ни сада.

Захваљуйем се управитељемъ овога разговаралишта на трпѣљивости према мени, и подсѣћам да йе право на различитост йедно од основних људских прав.

Прихвата ли се мой прѣдлог за употрѣбу само ћирилице овдѣ?

--- Крај цитата ---

Познати су ми добро твоји ставови  ;D.
Када кажем ”бизарне” мислим на неколико чудних слова којим ти пишеш...наравно то уз мало тренинга не представља проблем у читању.
У нечему се ипак слажемо, мислим да правопис српског језика треба бити јединствен, макар у писању без разликовања на екавицу и јекавицу или икавицу.
За све остало, као што ти је познато, се не слажем.  ;D
Мораћемо ову дискусију наставити на теми ”Српски језик и писмо”.  ::)

Александар Невски:
Примѣтих да пойединци, углавном нови чланови разговаралишта, долазе овдѣ и прљайу ни прѣдмете разговора енглеском или хрватском латиницом. Пошто се ми не трѣбамо бавити описмењавањем таквих особа изигравайућих Енглезе, нити обяшњавањем им койе йе наше писмо а койе нѣйе, прѣдлажем овакво рѣшење оваквога хаоса и нереда: их писания на хрватском или енглеском писму прѣводити на наше писмо. Уколико руководитељи овога разговаралишта немайу врѣмена за тако нешто, я се врло радо приявљуйем за трѣбљење писма Анта Павелића.
Шта велите?

Број 1:
Поштовани Невски, поштујемо твој став по питању писма, али мислимо да нема потребе за овим. Срећни смо што највећи број форумаша користи ћирилицу, а не желимо се мешати у избор оних који користе латиницу (ову верзију коју ти великодушно приписујеш Павелићу је ипак створио Србин Ђуро Даничић) или ту енглеску "ошишану" латиницу.

Александар Невски:

--- Цитат: admin  Август 16, 2013, 06:47:13 поподне ---Поштовани Невски, поштујемо твој став по питању писма, али мислимо да нема потребе за овим. Срећни смо што највећи број форумаша користи ћирилицу, а не желимо се мешати у избор оних који користе латиницу (ову верзију коју ти великодушно приписујеш Павелићу је ипак створио Србин Ђуро Даничић) или ту енглеску "ошишану" латиницу.

--- Крај цитата ---

Надам се да онда нећете имати ништа против ако я латиничаремъ будем одговарао глагољицом, хебрейским или грчким писмом. А све у циљу повећавања "богатства" нашега йезика.
Што се тиче хрватске латинице, Ђуро Даничић йе йедино измислио слово D са цртицом (за потрѣбе гласа Ђ у свойих земљака Хрвата). И ништа више.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију