Аутор Тема: Српски ДНК дан 2017  (Прочитано 152083 пута)

Ван мреже СРБ.МНЕ

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 85
Одг: Српски ДНК дан 2017
« Одговор #120 послато: Септембар 12, 2017, 11:29:13 поподне »
Немогуће да су сви тестирани из Црне Горе плаћали износ који наводиш :)
20 eura tije minimalna cijena  na iznos kad uplaćuješ na neki račun u  srbiji

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Српски ДНК дан 2017
« Одговор #121 послато: Септембар 12, 2017, 11:32:33 поподне »
ja sam kartal i  odusto sam od testiranja  jer bime izašlo 100 eura  banci bi dao  40  eura  skoro ko test koša
Шта је ових 100 евра?!  Испада да ти је боље да одеш у Бродарево и тамо то обавиш :)
« Последња измена: Септембар 12, 2017, 11:36:35 поподне ДушанВучко »

Ван мреже СРБ.МНЕ

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 85
Одг: Српски ДНК дан 2017
« Одговор #122 послато: Септембар 12, 2017, 11:35:48 поподне »
Шта је ових 100 евра?!
50 eura i nešto za test dnk centru+ provizija banci  minimum 20 eura par eura donacija sajtu poreklo i provizija 20 eura banci i  bris poštanske usluge i sve oko 100 eura

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Српски ДНК дан 2017
« Одговор #123 послато: Септембар 12, 2017, 11:38:28 поподне »
50 eura i nešto za test dnk centru+ provizija banci  minimum 20 eura par eura donacija sajtu poreklo i provizija 20 eura banci i  bris poštanske usluge i sve oko 100 eura
Две провизије банци? (и једна је много, халале се вакат)

Ван мреже СРБ.МНЕ

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 85
Одг: Српски ДНК дан 2017
« Одговор #124 послато: Септембар 12, 2017, 11:40:06 поподне »
Две привизије банци?
da kad uplaćujem na dva računa makar da je išlo na jedan pa i nekako ovako je previše

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Српски ДНК дан 2017
« Одговор #125 послато: Септембар 12, 2017, 11:45:11 поподне »
da kad uplaćujem na dva računa makar da je išlo na jedan pa i nekako ovako je previše
Да...кад те пут нанесе овамо , онда :)

Ван мреже СРБ.МНЕ

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 85
Одг: Српски ДНК дан 2017
« Одговор #126 послато: Септембар 12, 2017, 11:49:46 поподне »
Да...кад те пут нанесе овамо , онда :)
jedino tako

Ван мреже Зрно

  • Помоћник уредника
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2334
  • R1b>Z2705>BY200954
Одг: Српски ДНК дан 2017
« Одговор #127 послато: Септембар 12, 2017, 11:53:29 поподне »
Ивањи, Кузмин, Сремска Митровица   

Ово ми је најзанимљивији резултат.
Својакају их Мађари, чак и Јевреји, али породично предање указује на русинско порекло и Карпате.
Током пар векова живљења у Бачкој и Срему су покатоличени и помађарчени.
Резултат тестирања ће, надам се, разрешити ствар.

Испашће R1a M458

Ван мреже Zor

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1372
Одг: Српски ДНК дан 2017
« Одговор #128 послато: Септембар 13, 2017, 12:05:35 пре подне »
Добро је да си се огласио са богатством података.
Јел чекамо твој резултат?

 Да, али ја чекам резултат од YSEQ. Ја сам раније на YSEQ-у купио E-V13 панел и 37 маркера, тек сам послао прије 12 дана узорак, али не видим да је још стигао, било је неког оправданог успоравања код поште на пар дана али нећу ваљда морати лично ићи у Берлин. :)

 Ракоњци имају веома специфичан тип E-V13, осим нас и Бугара, ова два из задњег истраживања Србије, за које мислим да су из Шоплука а ближи су генетски бугарским него нашем, и једног из Тузле на анонимном нема га нико на балкану. ради се о томе што имамо dys438=11. Док скоро сви имају 10. Тако да је немогуће да неко нема dys438=11 а да је нама ближи рођак јер сви ови слични хаплотипови дијеле ту вриједност. Има још пар група хаплотипова са dys438=11 које су опет различите.

 И такођер овом хаплотипу стоје близу 3 хаплотипа из источне Европе, Хелон из Пољске, Лутак из Украјине и Казанцев из Русије.
Главна разлика је што балкански на dys389ii имају нетипичну вриједност 16, што опет указује да су балкански са једног извора. Они нису генетски ни просторно блиски (око 1500-2000 година). Казанцев је изгледа поријекпом из Казана, гдје су се населили Волга Бугари. А Хелон има презиме слично легендарном племену Гелона које спомиње Херодот.

 Након што сам нашао доказе који говоре тачно шта би било наше поријекло, скоро је невјероватно али могуће је хисторијски, археолошки је екстремно тешко али и ту тражим, утврдити везу између нас и баш овог племена Гелона.
 А ради се о скитском племену које је изворно грчког поријекла, што би објаснило E-V13 у таквој популацији која је била доминантно R1a-Z93. Изгледа да је могуће дошло до учешћа тог племена у генези Бугара.
 Дакле ако сам E-V13->E-Z5018->E-S2979->E-FGC11457->E-FGC11451 (E-FGC11450-), BY4825 нема на YSEQ још а то је задњи снп код Хелона, треба пар Big-Y па да буде на yfull.

 Дакле ми бисмо били изузетак од стандардне приче за E-V13, дакле нисмо старо балканци барем у задњих 3000 година. Били би изворно Грци, онда око 1000+ година степски Иранци (успут Гелони су били повезани са Краљевским Скитима што показује и археологија и неки митови о поријеклу које спомиње Херодот:)), и на крају Прабугари.

 Овај Хелон се видио сам уби да доказује и да потиче и од библијског патријарха, па је ставио лажну локацију одакле је (граница Турске и Сирије одакле је тај патријарх), та фамилија су Пољаци, с могућим поријеклом из Украјине, једино да можда не потиче од Хазара јер су они потисли Бугаре а исти језик су говорили..

 Ја очекујем повезаност с њима, хаплотип Ракоњаца је веома специфичан, и једва да се могу наћи слични. А сад ако ја могу довести наш род у везу са тим степским народима и без генетике, онда ова сличност са источноевропским хаплотиповима добија смисао.

 Модератор на молгену Лутак (не знам је ли још) припада тој хелоновој грани.

« Последња измена: Септембар 13, 2017, 12:07:41 пре подне Zor »

Ван мреже Sergius

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 531
  • I2-PH908>Y109645
Одг: Српски ДНК дан 2017
« Одговор #129 послато: Септембар 13, 2017, 07:38:21 пре подне »
nema direktnog platnog sistema izmedju  crne gore i srbije

Иста је ситуација и за Републику Српску. Али ја прикупим узорке и новац (иде признаница), ставим у коверту, и пошаљем по некоме Јовици. У првој тури сам послао 6, а сутра ујутро Јовици иду 23 узорка.

Ван мреже Sergius

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 531
  • I2-PH908>Y109645
Одг: Српски ДНК дан 2017
« Одговор #130 послато: Септембар 13, 2017, 07:39:38 пре подне »
Пардон, у другој тури иде 17 узорака. Укупно 23.

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Српски ДНК дан 2017
« Одговор #131 послато: Септембар 13, 2017, 07:52:56 пре подне »
tako ćei bii nekako  ili pošaljem amerima na 37 markera

Као што рекох, можда да се тестираш у берлинској YSEQ лабораторији на 37 маркера. То ти је можда најјефтинија варијанта у датим околностима. Плаћа се преко девизне картице уз посредство PayPal-a. Cena je 73 evra плус shipping 5 евра.

Ван мреже Wolf Sagash

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1363
Одг: Српски ДНК дан 2017
« Одговор #132 послато: Септембар 13, 2017, 09:21:50 пре подне »
Има НЛБ банка у Србији, ја сам ђеду тамо послао неколико пензија са минималном провизијом. Потребно је тамо отворити рачун и са НЛБ банке у БиХ уплаћивати на НЛБ банку у Србији.

Ван мреже СРБ.МНЕ

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 85
Одг: Српски ДНК дан 2017
« Одговор #133 послато: Септембар 13, 2017, 02:28:33 поподне »
Иста је ситуација и за Републику Српску. Али ја прикупим узорке и новац (иде признаница), ставим у коверту, и пошаљем по некоме Јовици. У првој тури сам послао 6, а сутра ујутро Јовици иду 23 узорка.
ja nisam imo kome tako da pošaljem i meni bi bilo lakše i jeftinije


Има НЛБ банка у Србији, ја сам ђеду тамо послао неколико пензија са минималном провизијом. Потребно је тамо отворити рачун и са НЛБ банке у БиХ уплаћивати на НЛБ банку у Србији.
znam za to ali moraju oni imati račun u nlb banci  i 6 eurase plaća
« Последња измена: Септембар 13, 2017, 02:34:53 поподне Лука »

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Српски ДНК дан 2017
« Одговор #134 послато: Септембар 13, 2017, 04:20:03 поподне »
Испашће R1a M458

Ако већ типујемо, ја ценим да је CTS10228.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже vidoje 013

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1164
Одг: Српски ДНК дан 2017
« Одговор #135 послато: Септембар 14, 2017, 12:59:28 поподне »
 Ево још једног који се данас тестирао.  Овај пут, нађох само једног кандидата... Секулић - село Заграђе Полица код Берана. Одатле му је отац. По једнима  старинци - Србљаци. У новије вријеме  се пише, да су од Куча, Дрекаловићи, од Дрекаловог сина Лака, чији се неки потомци презивају Лаковићи. Мислим да је интересантан род. Слава Пантелијевдан.   У склопу приче о кучанском поријеклу је податак , кад су се доселили у Заграђе, славили су Никољдан. Славу промијенили из практичних разлога. Лакше је и љепше славит у августу, него у хладном децембру. Нову славу су задржали до данас.  По том новом предању 1775. г. годину дана послије Прве Похаре Куча, од стране Турака, у Заграђе је са нешто стоке, стигла из Куча, из села Раће, недалеко од Медуна, удовица погинулог Радосава, Тарафана с породицом. На путу из Куча ка Србији стигли на поличку планину, али даље нијесу могли због мајчине болести.  Два сина одлуче да преко Рожаја наставе пут ка Србији и о њиховој судбини се отсада неће ништа сазнати.
 Милош са женом Радом је остао на Пријеким Ливадама - дио поличке планине, и по мајци Тарафани у почетку се презивао Тарафанић. Та ливада по Тарафани, која је ту умрла и сахрањена, и сада зове "Тарафанка". Милош је имао три сина: Радосава, Николу и Нова, званог Раћа, и од њих су  Секулићи из Заграђа, који се дијеле на три огранка: Вукашиновиће ( Шћеповиће, ови су узели  и презиме  Шћеповић) и  и најбројнији потомци од Секуле Николиног. Тестирани је од ове гране.
 Рођакају се  са исламизираним рожајским Ганићима, који су по предању такође Кучи. Милоша су убили муслимани Оџићи, опљачкали су и отјерали стоку, коју су повратили породици, рођаци Ганићи. Отада је улогу старјешине преузела Рада, названа, по својој љепоти, Лијепа Рада. До 1920.  ( избора) ова грана се презивала Радић.
Од Секулића- Радића, односно Вукашиновића је  у своје вријеме народни видар (лијечио ишчашења, ломове руку и ногу...) и свестрани мајстор- за пушке, пиштоље и др. Зеко Секулић.

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Српски ДНК дан 2017
« Одговор #136 послато: Септембар 14, 2017, 01:03:13 поподне »
Ево још једног који се данас тестирао.  Овај пут, нађох само једног кандидата... Секулић - село Заграђе Полица код Берана. Одатле му је отац. По једнима  старинци - Србљаци. У новије вријеме  се пише, да су од Куча, Дрекаловићи, од Дрекаловог сина Лака, чији се неки потомци презивају Лаковићи. Мислим да је интересантан род. Слава Пантелијевдан.   У склопу приче о кучанском поријеклу је податак , кад су се доселили у Заграђе, славили су Никољдан. Славу промијенили из практичних разлога.

Вpлo вaжaн poд, a пoгoтoву зa Koмaтoвићe. Пoкушao caм и ja дa нaгoвopим нeкe oд Ceкулићa из Kpњинa, aли бeзуcпeшнo. Cвaкa чacт!

Ван мреже СРБ.МНЕ

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 85
Одг: Српски ДНК дан 2017
« Одговор #137 послато: Септембар 14, 2017, 02:11:15 поподне »
kako prolazi  testiranje 

Ван мреже vidoje 013

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1164
Одг: Српски ДНК дан 2017
« Одговор #138 послато: Септембар 14, 2017, 03:52:27 поподне »
Вpлo вaжaн poд, a пoгoтoву зa Koмaтoвићe. Пoкушao caм и ja дa нaгoвopим нeкe oд Ceкулићa из Kpњинa, aли бeзуcпeшнo. Cвaкa чacт!

Добро би било да се тестира неко од Секулића из Крњина. Чуо сам да постоје двије књиге родословне о Секулићима из Србије ( једна се односи на Секулиће из Крњина), гдје се позивају  да су од Секулића са Полице код Берана. Те књиге нијесам гледао. Зато сам дао и ближе податке о Секулићима из Заграђа код Берана.
 
« Последња измена: Септембар 14, 2017, 04:33:58 поподне Лука »

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Српски ДНК дан 2017
« Одговор #139 послато: Септембар 14, 2017, 06:07:13 поподне »
Добро би било да се тестира неко од Секулића из Крњина. Чуо сам да постоје двије књиге родословне о Секулићима из Србије ( једна се односи на Секулиће из Крњина), гдје се позивају  да су од Секулића са Полице код Берана. Те књиге нијесам гледао. Зато сам дао и ближе податке о Секулићима из Заграђа код Берана.

Пeтap Ж. Пeтpoвић кaжe:Г. Кpњин- Ceкулићи, 11 кућa, Cв. Пaнтeлejмoн, Kучи, били нeкo вpeмe у Вacojeвићимa, a у Kpњин дoшли из Pajeтићa.