ДНК порекло > Дискусије о хаплогрупама

Y-днк хаплогрупа R1b

<< < (2/68) > >>

Kor:
Ево фамозне карте од Марије Гимбуташ која је настала 1992 године и која говори о подручјима Европе на којима су били присутни остаци Курганске куктуре. Стрелице су по тумалењу Кљосова три таласа "Курганаца"



Занимљиво је да се Баски не убрајају међу "Курганце" иако имају један од највећих постотака хаплогрупе R1b.

http://s155239215.onlinehome.us/turkic/60_Genetics/Klyosov2010DNK-GenealogyEn.htm

mladjo:

--- Цитат: Kor  Фебруар 15, 2013, 10:58:40 поподне ---Ево фамозне карте од Марије Гимбуташ која је настала 1992 године и која говори о подручјима Европе на којима су били присутни остаци Курганске куктуре. Стрелице су по тумалењу Кљосова три таласа "Курганаца"



Занимљиво је да се Баски не убрајају међу "Курганце" иако имају један од највећих постотака хаплогрупе R1b.

http://s155239215.onlinehome.us/turkic/60_Genetics/Klyosov2010DNK-GenealogyEn.htm

--- Крај цитата ---




Нисам знао да се у ”Курганце” убрајају и припадници хаплогрупе R1b...мислио сам да ”Курганци” припадају искључиво хаплогрупи R1a M417.
Када кажеш R1b, да ли се то односи на антропологију и утицај R1a?
Не бих да испадне  R1a националиста, само питам. ;D

Kor:

--- Цитат: млађо  Фебруар 15, 2013, 11:34:51 поподне ---
Нисам знао да се у ”Курганце” убрајају и припадници хаплогрупе R1b...мислио сам да ”Курганци” припадају искључиво хаплогрупи R1a M417.
Када кажеш R1b, да ли се то односи на антропологију и утицај R1a?
Не бих да испадне  R1a националиста, само питам. ;D

--- Крај цитата ---

Ми знамо да Млађо није R1a националиста јер је он R1a ултра-националиста.  8)  ;D

Шалу на страну, као што се може видети на карти, у Курганце спадају како R1a тако и R1b. У тексту са линка Кљосов R1b везује за туранце.

mladjo:

--- Цитат: Kor  Фебруар 16, 2013, 01:00:39 пре подне ---Ми знамо да Млађо није R1a националиста јер је он R1a ултра-националиста.  8)  ;D

Шалу на страну, као што се може видети на карти, у Курганце спадају како R1a тако и R1b. У тексту са линка Кљосов R1b везује за туранце.

--- Крај цитата ---



Ето видиш, ултра-национализам штетан... ;D
Очигледно да нисам добро прочитао а нарочито схватио прошле године један чланак који је говорио о култури Курган и везивање за ту културу R1a хаплогрупу.  ::)
Има мјеста и за R1b ;-).

mladjo:
Хаплогрупа R1b:



____________________________________________________________________________________________________________________

Кластеризација:



R1b1 (свијетло љубичаста)
R1b1 L23+ L51- (жута)
R1b1 L21 DF13 (тамно љубичаста)
R1b1 L21 (плавкаста)
R1b1 M269 L23 L51* (црвена)
R1b1 M269 L23+* (зелена)
R1b1 Љуботињ (плаво)

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију