Аутор Тема: Порекло презимена КОСТАДИНОВИЋ, село Бела (Пирот)  (Прочитано 7823 пута)

Ван мреже Filip Padrinoo

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 73
Порекло презимена КОСТАДИНОВИЋ, село Бела (Пирот)
« послато: Јул 25, 2015, 11:20:33 поподне »
Добро вече људи. Пишем вам из Македоније из Куманово. Интересује ме порекло презимена КОСТАДИНОВИЋ. Моја прабака Милка (1902-1974), девојачко презиме Костадиновић  је пореклом из село Бела (Пиротско). Када је имала 6 године, са мајком и две сестре преселили су се у једно кумановско село Опаје. Отац јој се звао Костадин. Интересује ме одакле су досељени у село Бела. Јел постоји нека литература за пиротску област или да зна неко нешто за то село (историју, порекло становништва) ??? Незнам коју славу су славили. Поздрав   

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10054
  • I2a S17250 A1328
Одг: Порекло презимена КОСТАДИНОВИЋ, село Бела (Пирот)
« Одговор #1 послато: Јул 27, 2015, 10:53:37 пре подне »
Добро вече људи. Пишем вам из Македоније из Куманово. Интересује ме порекло презимена КОСТАДИНОВИЋ. Моја прабака Милка (1902-1974), девојачко презиме Костадиновић  је пореклом из село Бела (Пиротско). Када је имала 6 године, са мајком и две сестре преселили су се у једно кумановско село Опаје. Отац јој се звао Костадин. Интересује ме одакле су досељени у село Бела. Јел постоји нека литература за пиротску област или да зна неко нешто за то село (историју, порекло становништва) ??? Незнам коју славу су славили. Поздрав

Филипе,
погледај у дигиталној библиотеци Порекла, има више радова о Пиротском крају у одељку источна и југоисточна Србија, па истражуј!

http://www.poreklo.rs/2014/01/05/digitalna-biblioteka-portala-poreklo/
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Filip Padrinoo

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 73
Одг: Порекло презимена КОСТАДИНОВИЋ, село Бела (Пирот)
« Одговор #2 послато: Јул 27, 2015, 05:08:25 поподне »
Не раде вечина линкова о Источној и Југоистичној Србији.

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Члан Друштва
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4197
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Порекло презимена КОСТАДИНОВИЋ, село Бела (Пирот)
« Одговор #3 послато: Јул 27, 2015, 07:26:55 поподне »
Поштовани, реч је о књигама који су линковане са дигиталне библиотеке Народне библиотеке Србије односно Пиротске библиотеке. Покушајте на овој страници да их преузмете: http://www.poreklo.rs/2012/07/24/digitalizovane-knjige-o-pirotu-i-okolnim-naseljima/
Ускоро ћемо све ове линкове оспособити и на страници Дигиталне библиотеке портала Порекло.

Ван мреже Filip Padrinoo

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 73
Одг: Порекло презимена КОСТАДИНОВИЋ, село Бела (Пирот)
« Одговор #4 послато: Јул 29, 2015, 06:26:16 поподне »
Ok, hvala.