Аутор Тема: Обраћање уредницима форума  (Прочитано 105428 пута)

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #360 послато: Јул 26, 2021, 12:01:06 пре подне »
Већ неколико дана смо суочени са техничким проблемима не само на форуму већ и на порталу. Очекујемо да ћемо сутра успети да решимо ове потешкоће.

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #361 послато: Јул 27, 2021, 08:27:29 поподне »
Примећујем да портал и форум сада нормално раде, изгледа да је проблем саниран.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #362 послато: Јул 27, 2021, 08:56:54 поподне »
Примећујем да портал и форум сада нормално раде, изгледа да је проблем саниран.
Да, решен је проблем - и на форуму и на порталу.

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #363 послато: Септембар 27, 2021, 03:34:00 пре подне »
Добио сам поруку од једног од уредника:
"упозорен сам од осталих уредника да си у великој мери "троловао" тему I2-PH908 и скренуо је у правцу приче о пореклу Срба и Хрвата, што је на крају довело до искључења Шимичића услед његовог вулгарног испада. Опоменуо бих те да убудуће поведеш рачуна о својој форумској активности и да не кршиш Правилник, јер ћу онда бити принуђен да те санкционишем. Хвала на разумевању"

Постављам питање: да ли би питање о пореклу Срба и Хрвата на теми "Хрвати" спречило епилог? Да ли је "троловање" теме I2-PH908 било разлог томе или је то изговор за наступ Шимичића? Да ли треба да пазим шта одговарам на некој теми, некоме ко говори нешто са чим се не слажем? Зар није он поменуо "Белу Хрватску" на теми  I2-PH908?
Премотајмо поруке и ајде да наведемо моје поруке које су довеле до овог епилога...али без вађења из контекста (јер ћу наћи претходни разлог за моју поруку)...
Мој је став, да моје упадице нису грешка у смислу конверзације, али у смислу целокупне конверзације на одређеној теми, грешка је свих који су учествовали у тој конверзацији, а која нема везе са темом...
Зато , можда је боље да се одмах преусмери ток разговора са теме којој та конверзација не припада, него да се упућује одговорност члану форума у име "троловања" теме...
Није моје "троловање" теме довело до овога, то би се десило и на другој теми, а мени је жао због тога што се то десило, али овако испада да сам "између редова", ја крив за његов наступ...
« Последња измена: Септембар 27, 2021, 03:44:54 пре подне ДушанВучко »

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #364 послато: Септембар 27, 2021, 03:50:25 пре подне »
Добио сам поруку од једног од уредника:
"упозорен сам од осталих уредника да си у великој мери "троловао" тему I2-PH908 и скренуо је у правцу приче о пореклу Срба и Хрвата, што је на крају довело до искључења Шимичића услед његовог вулгарног испада. Опоменуо бих те да убудуће поведеш рачуна о својој форумској активности и да не кршиш Правилник, јер ћу онда бити принуђен да те санкционишем. Хвала на разумевању"

Постављам питање: да ли би питање о пореклу Срба и Хрвата на теми "Хрвати" спречило епилог? Да ли је "троловање" теме I2-PH908 било разлог томе или је то изговор за наступ Шимичића? Да ли треба да пазим шта одговарам на некој теми, некоме ко говори нешто са чим се не слажем? Зар није он поменуо "Белу Хрватску" на теми  I2-PH908?
Премотајмо поруке и ајде да наведемо моје поруке које су довеле до овог епилога...али без вађења из контекста (јер ћу наћи претходни разлог за моју поруку)...
Мој је став, да моје упадице нису грешка у смислу конверзације, али у смислу целокупне конверзације на одређеној теми, грешка је свих који су учествовали у тој конверзацији, а која нема везе са темом...
Зато , можда је боље да се одмах преусмери ток разговора са теме којој та конверзација не припада, него да се упућује одговорност члану форума у име "троловања" теме...
Није моје "троловање" теме довело до овога, то би се десило и на другој теми, а мени је жао због тога што се то десило, али овако испада да сам "између редова", ја крив за његов наступ...
Како сам разумео, да се све ово дешавало на теми "Хрвати" , све би било у реду, али је моје "троловање" на теми PH908 довело до вулгарног наступа Шимичића...
« Последња измена: Септембар 27, 2021, 03:57:41 пре подне ДушанВучко »

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #365 послато: Септембар 27, 2021, 04:39:14 пре подне »
Како сам разумео, да се све ово дешавало на теми "Хрвати" , све би било у реду, али је моје "троловање" на теми PH908 довело до вулгарног наступа Шимичића...
Да се наведе моје "троловање", после ових порука:
Цитат: Vasiljević  Септембар 06, 2021, 08:07:23 поподне
Zna li neko ko je Madjar na FTDNA haplotree u grani FT14506>BY186407?
Gledajuci tabelu I2 na FTDNA sam pomislio da je u pitanju Horvath (Imbro Horvat, B: 1828 and D:1891)

Čisti Srbin  ;D

И после ове поруке:
Цитат: drajver  Септембар 22, 2021, 05:17:46 поподне
Затим Пољак из Подкарпатја који оформио нову подграну. Додуше не види се са ким упарио. Радио је код Дантеа.

Пољаци из јужне Пољске присутни у већ три гране FT14506. Прилично разноврсна FT14506 на том подручју.

Dakle, i Dinaric North i Dinaric South su bili na tromeđi Poljske, Ukrajine i Bjelorusije, Bijela Hrvatska? :)

Помоћ, од 106. странице теме PH908:
https://forum.poreklo.rs/index.php?topic=578.2100
« Последња измена: Септембар 27, 2021, 04:43:27 пре подне ДушанВучко »

Ван мреже drajver

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5122
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #366 послато: Септембар 27, 2021, 07:02:54 пре подне »
Да се наведе моје "троловање", после ових порука:
Цитат: Vasiljević  Септембар 06, 2021, 08:07:23 поподне
Zna li neko ko je Madjar na FTDNA haplotree u grani FT14506>BY186407?
Gledajuci tabelu I2 na FTDNA sam pomislio da je u pitanju Horvath (Imbro Horvat, B: 1828 and D:1891)

Čisti Srbin  ;D

И после ове поруке:
Цитат: drajver  Септембар 22, 2021, 05:17:46 поподне
Затим Пољак из Подкарпатја који оформио нову подграну. Додуше не види се са ким упарио. Радио је код Дантеа.

Пољаци из јужне Пољске присутни у већ три гране FT14506. Прилично разноврсна FT14506 на том подручју.

Dakle, i Dinaric North i Dinaric South su bili na tromeđi Poljske, Ukrajine i Bjelorusije, Bijela Hrvatska? :)

Помоћ, од 106. странице теме PH908:
https://forum.poreklo.rs/index.php?topic=578.2100

Душане,

Бојим се да си погрешно разумио реакцију уредника, иако је она мало незграпно написана. Опомена теби нема пуно везе са темом PH908 и искључењем Шимичића. Али јесте читава ситуација довела до тога да неки од уредника обрате пажњу и на твоје писање.

Проблем са твојим писањем је готово хронично спамовање и није први пут да си опоменут због тога. Лично сам те опомињао неколико пута због тога, а и други уредници, али ти си углавном настављао по старом. Не из лоше намјере вјерујем, већ једноставно због тога што не схваташ у чему је проблем,а једним дијелом и што не можеш да се исконтролишеш. Да је било ко други био у питању, вјерујем да би досад већ неколико пута био банован, али уредништво ти је углавном гледало кроз прсте.

Да сам ја ових година био уредник, а и да имам шира овлашћења, без икакаве љутње, брисао бих ти и теме и постове, који излазе ван концепта овог форума (типа Кување или Вожња бициклом),а брисао бих ти и постове који се претварају чисто ћаскање. Не можеш оставити десет порука у низу у којима пишеш све што ти у том моменту падне на памет. То нико не жели да чита и не праве се форуми због тога. Опет ти понављам, јер сам ти то писао и раније, нека ти слово откуцано на формуму буде скупо. Ниси додуше једини који тако пише, имам и ја сам таквих излета, али јеси екстреман примјер.

На крају, не треба да ово схватиш лично нити да  неко против тебе има нешто лично, напротив. Вјерујем да је досадашња попустљивост уредника била управо посљедица тога што ти као добронамјерном и  човјеку кога познају, није било једноставно изрицати опомене.

Дакле, кључни проблем је хиперпродукција постова који суштински не носе никакву информацију или аргумент и који су написани у таквом стилу да личе на необавезно ћаскање. Није проблем да постоји један два таква поста, али ако се то претвори у читав низ, најчешће узастопних порука, онда је то већ проблем и за тему о којој се пише и за сам форум. И због тога си опоменут.

Ван мреже Неродимац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 627
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #367 послато: Септембар 27, 2021, 08:05:53 пре подне »
Као што је и drajver приметио а и вероватно већина људи која је чита све на форуму сваког дана и видимо исте ствари. Мени је жао што је Симичић овако избачен за форума и сматрам да то није тако требало. Али да не помављам drajvera он је све то лепо написао осврнуо бих се на сличне догађаје и у протеклом периоду где се на исти начин поступало. Дописијем се са људима који више не желе да учествују у форуму и то је погубно за нас јер од њих можемо имати само користи а никако губитак о чему сам и раније писао. Надам се да ће ова ситуација мало побољшати стање на нашем форуму јер то некада стварно изгледа шарлатански и непримерено друштву који иза себе има невероватне резултате на многим пољима. Само више толеранције за људе који нису Срби и који имају мало другачије схватање на све ово.

Ван мреже Драган Обреновић

  • Члан Управног одбора
  • Истраживач
  • *
  • Поруке: 955
  • R1b-U152>FTA27217
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #368 послато: Септембар 27, 2021, 08:39:08 пре подне »
Пропустио сам те инкриминисане поруке због којих је "Šimičić" санкционисан, тако да не могу да проценим да ли су заиста грубо прекршена правила форума или је уредник можда мало био "лак на обарачу".

Можда би ипак увек требало ићи на "двостепени поступак" - увек прво изрећи временски ограничену дисциплинску меру забране објављивања, да се мало спусте тензије, па тек ако се инцидент понови, изрећи трајни бан. Овако цела ситуација помало оставља горак укус у устима и мирише на цензуру другачијег мишљења, што сигуран сам није била намера уредника.

Ван мреже Драган Обреновић

  • Члан Управног одбора
  • Истраживач
  • *
  • Поруке: 955
  • R1b-U152>FTA27217
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #369 послато: Септембар 27, 2021, 08:56:51 пре подне »
Један пријатељ ми је управо послао "screenshot" инкриминисаног Шимичићевог поста и након што сам видео садржај, могу само да кажем да је апсолутно заслужено добио трајну забрану.

Што би рекли Енглези "good riddance".

Ван мреже Зрно

  • Помоћник уредника
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2334
  • R1b>Z2705>BY200954
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #370 послато: Септембар 27, 2021, 09:25:25 пре подне »
Šimičić јесте заслужио трајни блок и нема више расправе о томе. Показао је своје право лице, иако је углавном био фин. А осталима са форума треба да буде јасно да они имају своје зацртано мишљење, као што ми имамо своје и бесмислено је да их ви убедјујете у нешто, и обрнуто. Контрапродуктивно је на силу доказивати нешто.

На мрежи Небо_Сав

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 623
  • I-Y3120>I-PH908>I-BY93199
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #371 послато: Септембар 27, 2021, 11:23:58 пре подне »
Као што је и drajver приметио а и вероватно већина људи која је чита све на форуму сваког дана и видимо исте ствари. Мени је жао што је Симичић овако избачен за форума и сматрам да то није тако требало. Али да не помављам drajvera он је све то лепо написао осврнуо бих се на сличне догађаје и у протеклом периоду где се на исти начин поступало. Дописијем се са људима који више не желе да учествују у форуму и то је погубно за нас јер од њих можемо имати само користи а никако губитак о чему сам и раније писао. Надам се да ће ова ситуација мало побољшати стање на нашем форуму јер то некада стварно изгледа шарлатански и непримерено друштву који иза себе има невероватне резултате на многим пољима. Само више толеранције за људе који нису Срби и који имају мало другачије схватање на све ово.

Мени ток ових расправа које се обично заврше искључењем "гостујућих навијача" са форума личе на "Шовинистичку фарсу" - естрадну представу која је била врло популарна 80-их година прошлог века (којих се многи овде на форуму због своје младости, вероватно, не сећају)... Да подсетим, у представи, у почетку је конверзација између (два универзитетска професора-историчара) учтива -  ("...реците  госпон Љубо, драги мој господине,  љубим руке дамама...")  да би, током расправе, уз пиће, за кафанским "асталом", по спирали, довела до  свађе и туче. 

И овде,  гостујући  и домаћи (врло често нарогушени већ у старту, чим виде туђе заставе) навијачи  размењују своје навијачке пароле, и врло брзо наступи моменат када гостујући навијач после (понекад и небенигне?!) провокације домаћих навијача изгуби живце и одмах прелази на тему "чија је мама курва"...и знамо како се то завршава.

Гостујућим навијачима  врло често није довољно што могу несметано овде на форуму  изложити своје теорије (обично  су то предубеђења која у овом тренутку не могу бити ни потврђена нити оповргнута - дакле, нису научна) него имају амбицију, пошто-пото, да и нас  убеде у своје, бар за зада,  (псеудо)научне закључке и теорије. 

С друге стране, тачно је да има нарогушених домаћих навијача који у старту крећу у са опонирањем али  гостујући навијачи морају знати да је то неизбежна друштвена  појава, и могу се потрудити да буду мање провокативни на туђем терену (или форуму). И да не морају да буду напорни у својој агитацији. По оној народној:  засвирајте, и за појас задените. И мирна Бачка...

И нисам, за сада,  видео да је неко на форуму искључен због својих теорија и ставова, него зато што постаје напоран, свадљив, неучтив...





Ван мреже Грк

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1104
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #372 послато: Септембар 27, 2021, 01:00:12 поподне »
Šimičić јесте заслужио трајни блок и нема више расправе о томе. Показао је своје право лице, иако је углавном био фин. А осталима са форума треба да буде јасно да они имају своје зацртано мишљење, као што ми имамо своје и бесмислено је да их ви убедјујете у нешто, и обрнуто. Контрапродуктивно је на силу доказивати нешто.
Тачно тако! И да додам престаните подилазити таквим типовима. Цијените себе.

Ван мреже drajver

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5122
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #373 послато: Септембар 27, 2021, 01:09:35 поподне »
Тачно тако! И да додам престаните подилазити таквим типовима. Цијените себе.

Цијеним ја себе, али ме нико не купује.

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #374 послато: Септембар 27, 2021, 01:12:38 поподне »
Како не би било икакве недоумице, преносим дословно због које две реченице је Шимичић банован са форума:

"To da je sve falsificirano što govori o Hrvatima i Hrvatskoj možda "općepoznato" među srbočetničkom propagandom. A to što je stvoritelj srpske državnosti iskompleksirana katolička izdrkotina Stefan Nemanja prešla na pravoslavlje zbog para statusa i kasnije nasilno pokrštavala, to nema veze."

Оваква реакција је била прилично изненађујућа за мене, јер пре тога није био у том смислу вулгаран, већ је своја мишљења изражавао на цивилизован начин. Наравно да за овакву његову реакцију нема оправдања те је у складу са тим трајно банован. Међутим, морам нагласити да је томе претходила тзв. "навијачка атмосфера" коју је поменуо НебоСав, где је неколико форумаша кренуло са спамовањем теме и њеним потпуним скретањем са колосека на причу о пореклу Хрвата и то да ли су они одувек били католици или не, где је предњачио форумаш barbarylion, којем није први пут да "ускаче" са спамовањем на било чему што има везе са Хрватима. Користим ову прилику да обавестим све да ће им у следећој сличној ситуацији спамерске поруке бити аутоматски брисане, а потом ће бити санкционисани и временски ограниченим баном са форума.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Грк

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1104
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #375 послато: Септембар 27, 2021, 01:27:35 поподне »
Цијеним ја себе, али ме нико не купује.
Себе као нацију и није се односило на тебе. Ти им одговориш, с правом мјером.

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #376 послато: Септембар 27, 2021, 01:34:08 поподне »
Душане,

Бојим се да си погрешно разумио реакцију уредника, иако је она мало незграпно написана. Опомена теби нема пуно везе са темом PH908 и искључењем Шимичића. Али јесте читава ситуација довела до тога да неки од уредника обрате пажњу и на твоје писање.

Проблем са твојим писањем је готово хронично спамовање и није први пут да си опоменут због тога. Лично сам те опомињао неколико пута због тога, а и други уредници, али ти си углавном настављао по старом. Не из лоше намјере вјерујем, већ једноставно због тога што не схваташ у чему је проблем,а једним дијелом и што не можеш да се исконтролишеш. Да је било ко други био у питању, вјерујем да би досад већ неколико пута био банован, али уредништво ти је углавном гледало кроз прсте.

Да сам ја ових година био уредник, а и да имам шира овлашћења, без икакаве љутње, брисао бих ти и теме и постове, који излазе ван концепта овог форума (типа Кување или Вожња бициклом),а брисао бих ти и постове који се претварају чисто ћаскање. Не можеш оставити десет порука у низу у којима пишеш све што ти у том моменту падне на памет. То нико не жели да чита и не праве се форуми због тога. Опет ти понављам, јер сам ти то писао и раније, нека ти слово откуцано на формуму буде скупо. Ниси додуше једини који тако пише, имам и ја сам таквих излета, али јеси екстреман примјер.

На крају, не треба да ово схватиш лично нити да  неко против тебе има нешто лично, напротив. Вјерујем да је досадашња попустљивост уредника била управо посљедица тога што ти као добронамјерном и  човјеку кога познају, није било једноставно изрицати опомене.

Дакле, кључни проблем је хиперпродукција постова који суштински не носе никакву информацију или аргумент и који су написани у таквом стилу да личе на необавезно ћаскање. Није проблем да постоји један два таква поста, али ако се то претвори у читав низ, најчешће узастопних порука, онда је то већ проблем и за тему о којој се пише и за сам форум. И због тога си опоменут.
Јасно ми је, код мене је квантитет по питању порука кад се све сабере (од оволиког броја порука кроз филтер би могло да се извуче 1/4 оних које су "на месту" и у складу, знам то)...Трудићу се да будем мање еуфоричан , једино што је довољно да ме изиритира једна порука, па да кренем у одговарање и то обично има уз чињеницу и провокативни карактер према ономе ко је изнео, јер је и сам са тим тоном наступио (то је било и са Вољеним, сада и са Шимичићем, мада сам се изненадио наглом његовом реакцијом без претходних наговештаја)...Трудићу се да не реагујем на поруке који имају наговештај тога.
Ја волим да овде има људи и са других страна, јер на сваку информацију коју донесу, уколико није валидна, уследи одговор неког од уредника или чланова форума, и сам тај одговор даје нове информације и нама осталима (а до тих одговора не би ни дошло , да није било неког поста који је историјски непоуздан или нетачан...у том смислу ми је жао што Шимичић није више ту, али ми није жао јер је поступио тако како је поступио...). Део сазнања за форумаше је дошао као процес излагања нових информација, али добар део сазнања је дошао и као последица деманта, интеракције
« Последња измена: Септембар 27, 2021, 01:36:11 поподне ДушанВучко »

Ван мреже Христифор

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 880
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #377 послато: Септембар 27, 2021, 01:44:50 поподне »
Нисам био за бановање дотичног док је писао колико-толико цивилизовано, али након овог класичног усташког речника бан је свакако више него заслужен.

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #378 послато: Септембар 27, 2021, 02:11:53 поподне »
Како не би било икакве недоумице, преносим дословно због које две реченице је Шимичић банован са форума:

"To da je sve falsificirano što govori o Hrvatima i Hrvatskoj možda "općepoznato" među srbočetničkom propagandom. A to što je stvoritelj srpske državnosti iskompleksirana katolička izdrkotina Stefan Nemanja prešla na pravoslavlje zbog para statusa i kasnije nasilno pokrštavala, to nema veze."


Бан на 1000 година. Минимум.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #379 послато: Септембар 27, 2021, 06:42:12 поподне »
Ову тему треба преименовати у "Дозволите да се обратим" 😉