Аутор Тема: Вести, најава догађаја  (Прочитано 16350 пута)

Ван мреже aleksandar I

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 974
  • I2-Z16982
Одг: Вести, најава догађаја
« Одговор #20 послато: Март 27, 2017, 12:05:23 поподне »
Ето у том силном пребирању по глави, заборавих на Љиљана, са којим је и започела ова "одисеја". Хвала му што је и поред огромних приватних обавеза нашао времана за овај скуп, а онда и дружење у вечерњим часовима.

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Вести, најава догађаја
« Одговор #21 послато: Март 27, 2017, 12:17:04 поподне »
Свака вам част.
Надам се ускоро да ћете , и Коридором, у Крајину доћи :D.
Зови, само зови, сви ће соколови!

На мрежи Сремац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 536
  • Y-DNK: I2-PH908>Y81557 / mtDNK: H11a5
Одг: Вести, најава догађаја
« Одговор #22 послато: Март 27, 2017, 12:18:34 поподне »
Хвала још једном Аци, Синиши, Јовици и Срђану, на лепим речима, одличној промоцији и дивном дружењу на падинама Гучева. Увек сте добродошли.
Надам се да ћемо у будућности моћи реализовати сличну промоцију и у Лозници!

Ван мреже aleksandar I

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 974
  • I2-Z16982
Одг: Вести, најава догађаја
« Одговор #23 послато: Март 27, 2017, 12:24:17 поподне »
Надам се да ћемо у будућности моћи реализовати сличну промоцију и у Лозници!

Долазим ;)

Ако кола не раде, увијек имам спакован планинарски ранац ;D

Ван мреже Тимар

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 685
Одг: Вести, најава догађаја
« Одговор #24 послато: Март 27, 2017, 12:58:59 поподне »
Зови, само зови, сви ће соколови!
  :D :) ;)

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Вести, најава догађаја
« Одговор #25 послато: Март 27, 2017, 01:13:05 поподне »
Само да пријавим, управо су у лабораторију предати узорци тестираних у Бијељини:

1. Кршић, Лијешће (Б. Брод), Св. Јован
2. Благојевић, Обарска (Бијељина), Св. Алимпије Столпник
3. Копривица, Градина (Гацко), Св. Никола
4. Јездимировић, Гацко, Аранђеловдан
5. Васић, Амајлије (Бијељина), Св. Јован

Резултате очекујемо до краја недеље.

mladjo

  • Гост
Одг: Вести, најава догађаја
« Одговор #26 послато: Март 27, 2017, 01:13:10 поподне »
Браво, свака вам част!

Ван мреже Дробњак

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1208
  • I1 P109
Одг: Вести, најава догађаја
« Одговор #27 послато: Март 27, 2017, 01:30:58 поподне »
Свака част људи. Могао би да се организује неки долазак и у престоницу Поморавља. Екипа и ја водимо омладинску организацију која се бави очувањем српске културе, традиције и промовисањем националне историје. Организујемо пар пута годишње трибине и предавања. Мораћу на следећем састанку да предложим ваш долазак, па да наша петоглава аждаха одлучи.
Искушење баца људе с трона,
роба диже изнад фараона.

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Вести, најава догађаја
« Одговор #28 послато: Март 27, 2017, 02:21:57 поподне »
Свака част људи. Могао би да се организује неки долазак и у престоницу Поморавља. Екипа и ја водимо омладинску организацију која се бави очувањем српске културе, традиције и промовисањем националне историје. Организујемо пар пута годишње трибине и предавања. Мораћу на следећем састанку да предложим ваш долазак, па да наша петоглава аждаха одлучи.
Користим прилику да обавестим заинтересоване Шумадинце да ће следећа трибина Порекла бити одржана у Лапову, 5. априла 2017. у библиотеци, у 19.00.

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Вести, најава догађаја
« Одговор #29 послато: Март 27, 2017, 05:42:31 поподне »
Благодарећи млађем воднику Сагићу из Застава филма пред вама је журнал снимљен у Бијељини, 24. марта 2017.
<a href="https://www.youtube.com/v/s0ak6EEy2MQ&amp;t=723s" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/s0ak6EEy2MQ&amp;t=723s</a>

Ван мреже Љиљан

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 318
Одг: Вести, најава догађаја
« Одговор #30 послато: Март 28, 2017, 08:44:31 пре подне »
Користим ову прилику да се захвалим Аци Стефановићу и Данилу Сремчевићу на гостопримству које су нам указали, а које се ријетко среће. Велико ми је задовољство што сам упознао свог колегу инжењера електроенергетике Љиљана.

Упознао сам нове људе, с којима дијелим иста интересовања, али и свакако људе који, свако у свом домену, су по много чему изузетни и непоновљиви, што говори о томе да генетичка генеалогија ипак привлачи људе необично софистицирана ума, широких схватања и чврста карактера. Ацо је дефинитивно ренесансна личност.

Помало ми је било неугодно колико смо били угошћени и још једном велико ХВАЛА.
Откако сам престао свакодневно посјећивати форум, видим свашта се промијенило. Морао сам прегледати готово 100 последњих порука, да видим има ли шта о скупу у Бијељини. Форум је се, хвала богу, баш проширио. Некада је било десетак порука дневно, а сада изгледа више од стотину.

И тако, организова мој друг Ацо промоцију у Бијељини. И то, богами, доста успјешно. Желим најприје да похвалим наше госте. Присуствовао сам посљедњој половини промоције у Бијељини и све је било заиста професионално. Мислим да су присутни на промоцији били заинтересовани, што се могло закључити и на основу питања која су постављана на крају промоције.

Послије официјелног дијела драго ми је да сам имао прилику коначно упознати Јовицу и Синишу. Било је лијепо уживо продискутовати о одређеним темама које нас све интересују: влашко питање, откуд тако висока концентрација И2а баш у Херцеговини, поријекло одређених грана И2а и многа друга. Осим тога драго ми је да сам упознао и нашег новијег члана Сергиуса - Мазалицу - колегу по струци. Још једно техничко лице у нашем друштву, што ми је посебно драго  :). Једно је кад људи комуницирају преко форума, а скроз је друго када се људи лично упознају. И то је један разлог зашто су овакве промоције добра ствар.

Такође бих се захвалио Аци Стевановићу, који је заиста уложио велики напор да ово све успије. Био је мало разочаран бројем тестираних, али вјеруј ми Ацо, добар је то резултат. Људе тешко натјерати да се тестирају кад је све плаћено, а камоли кад још морају издвојити 1/8 просјечне плате. Семберија је питома равница, и изгледа да у таквим срединама и иначе постоји нешто мања заинтересованост за поријекло становништва.

Уз наду да ћемо се скорије још негдје дружити,
срдачан поздрав!

« Последња измена: Март 28, 2017, 08:56:11 пре подне млађо »

Ван мреже aleksandar I

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 974
  • I2-Z16982
Одг: Вести, најава догађаја
« Одговор #31 послато: Март 28, 2017, 01:11:51 поподне »
Био је мало разочаран бројем тестираних, али вјеруј ми Ацо, добар је то резултат. Људе тешко натјерати да се тестирају кад је све плаћено, а камоли кад још морају издвојити 1/8 просјечне плате. Семберија је питома равница, и изгледа да у таквим срединама и иначе постоји нешто мања заинтересованост за поријекло становништва.

Да то је тачно за Семберију.
Данас, ипак прије сат времана, послах узорак за једног Ђиласа и доста ми је! За остало нек се братија информише.

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Вести, најава догађаја
« Одговор #32 послато: Октобар 01, 2022, 02:13:16 поподне »
Дана 25. октобра 2022. биће одржан свечани добротворни концерт Данице Црногорчевић, у част 10 година од оснивања Друштва српских родословаца "Порекло". Иначе, наше Друштво је основано на данашњи дан, 1. октобра 2022.




Свечани концерт ће бити одржан на Сцени “Стаменковић” Центра за културу “Влада Дивљан” (Митрополита Петра 8, Београд) с почетком од 19 часова. Улазнице се добијају уз минимални прилог за Задужбину “Порекло” у висини од 2.000 динара.

Репертоар је изузетан, а Даница ће са својим пратећим саставом по први пут извести неколико песама које смо посебно тражили, на чему смо јој веома захвални. Између осталих,  на репертоару су следеће песме: Расти расти мој зелени боре, Ко удара тако позно, Јечам жњела, Мој голубе, Три девојке збор збориле, Седам сати удара, Косовски божури, Ој јунаштва свијетла зоро, Весели се српски роде, а једна од песама коју ћемо по први пут чути у Даничином извођењу је Нема раја без роднога краја. Све скупа сат и по времена уживања у Даничином изузетном извођењу духовних и изворних српских песама.

С обзиром на ограничен број места у сали и чињеницу да ће знатан део места заузети чланови Друштва српских родословаца “Порекло” и задужбинари Задужбине “Порекло”, препоручујемо свим заинтересованим да се чим пре пријаве.

Пријаве за концерт се примају на имејл адресу: [email protected]

Подаци за уплату:

Прималац: Порекло

Сврха уплате: Прилог за добротоворни концерт

Износ: најмање 2.000 динара

Број рачуна: 160-536822-04

Напомена: Уколико уплатите најмање 4.000 динара можете добити две карте за концерт и тако даље (6.000 динара за три, 8.000 динара за четири, итд).

Сав приход од прилога намењен је Задужбини "Порекло" и подизању Дома српских родословаца.

Добро дошли!

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Вести, најава догађаја
« Одговор #33 послато: Новембар 22, 2022, 01:29:09 поподне »
За који минут почиње предавање на којем ће, на међународном вебинару у организацији IFLA, бити представљен рад Друштва српских родословаца "Порекло" и Српског ДНК пројекта. Потребна је регистрација за праћење, преко следећег линка: https://us06web.zoom.us/.../reg.../WN_Wz5bRUbBRbG0bCVq9ZY31w
Говоре Бранко Тодоровић и Драган Обреновић

Ван мреже Uzi

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1646
  • N2-P189.2>FT182494>FGC28435
Одг: Вести, најава догађаја
« Одговор #34 послато: Новембар 22, 2022, 02:25:05 поподне »
За који минут почиње предавање на којем ће, на међународном вебинару у организацији IFLA, бити представљен рад Друштва српских родословаца "Порекло" и Српског ДНК пројекта. Потребна је регистрација за праћење, преко следећег линка: https://us06web.zoom.us/.../reg.../WN_Wz5bRUbBRbG0bCVq9ZY31w
Говоре Бранко Тодоровић и Драган Обреновић

https://www.ifla.org/events/origin-past-and-history-in-southeast-europe-balkans-a-case-study-of-serbian-population-in-the-region/

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Вести, најава догађаја
« Одговор #35 послато: Новембар 29, 2022, 05:11:22 поподне »
СНИМАК ВЕБИНАРА СЕКЦИЈЕ IFLA ЗА ЛОКАЛНУ ИСТОРИЈУ И ГЕНЕАЛОГИЈУ НА КОЈЕМ ЈЕ ПРЕДСТАВЉЕН РАД ДРУШТВА СРПСКИХ РОДОСЛОВАЦА "ПОРЕКЛО" И СРПСКОГ ДНК ПРОЈЕКТА.
This webinar focuses on the historical and genealogical materials related to the Serbian population. The event, which was hosted on Zoom on November 22, was sponsored by the IFLA Local History and Genealogy Section.
<a href="https://www.youtube.com/v/lYh6Y4XkSbI" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/lYh6Y4XkSbI</a>

Ван мреже Platin

  • Одбор за архивистику
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 981
Одг: Вести, најава догађаја
« Одговор #36 послато: Новембар 30, 2022, 12:02:28 поподне »
Одлично  :D