Аутор Тема: Ристићи  (Прочитано 46352 пута)

Ван мреже Sharelock

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 475
  • I2a Noster Labor
Одг: Ристићи
« Одговор #220 послато: Фебруар 01, 2020, 10:48:25 пре подне »
Обавештење за Ристиће:

У четвртак, 30. јануара, на састанку смо се договорили да се Ристићи (Динарик Север-Југ) окупљамо другог и четвртог понедељка у месецу у послеподневним часовима, у Београду, тако да су наредна окупљања 10. и 24. фебруара 2020. Заинтересовани у вези дружења, размене информација, са предлозима за тестирање, затим преглед урађених генеалошких таблица и др, могу да оставе поруку на тел. 063-817-3330 (телефон не носим са собом, тако да је пожељна само порука, па ћете бити контактирани). О месту и времену (сати) бићете обавештени.

Због повећаног интересовања чланства у последње две недеље имао сам више састанaка са Ристићима тако да сам неке друге обавезе избегавао, што се, у наредном периоду, мени не би толерисало. Због рационализације времена свих нас, дакле, састанци су 2. и 4. понедељка у месецу, а нових информација је све више и више.

Пуно поздрава од
Sharelock-a
Пријатељ мог непријатеља, мој је пријатељ!

Ван мреже Sharelock

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 475
  • I2a Noster Labor
Одг: Ристићи
« Одговор #221 послато: Фебруар 05, 2020, 08:25:50 поподне »
До Хјустона се путовало 36 дана док не јавише да је узорак пристигао. Сада чекамо великих 700!
Пријатељ мог непријатеља, мој је пријатељ!

Ван мреже Sharelock

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 475
  • I2a Noster Labor
Одг: Ристићи
« Одговор #222 послато: Март 03, 2020, 09:24:05 поподне »
Стигао је панел 111 за Sharelocka Seniora. Резултате ћемо објавити ако га сутра убедим да потпише сагласност за објављивање резултата и ако Crna Guja пристане да га упише под старим презименом Ристић  :D
Пријатељ мог непријатеља, мој је пријатељ!

Ван мреже Sharelock

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 475
  • I2a Noster Labor
Одг: Ристићи
« Одговор #223 послато: Април 23, 2021, 10:00:59 поподне »
Јуче ме позвао један Ристић, треба да се нађемо у понедељак.

Његов отац је из с. Јарменовци, о. Топола, а слава им је Св. Арх. Михаило.

У књизи Миодрага Јаћимовића "Качер: предели и људи", у вези села Јарменовци пише да се раније називало Јармазовац 1476. и 1516., а 1525. Јарменовци, 1559./60. Јармановце, а од 1572 Јарменовци.
Претпостављам да је промена назива села у периоду од 1516. до 1525. последица одсељења/изумирања првих житеља, а да су досељеници изменили назив села.

У тим пределима, али не и у том селу, помињу се Ристићи Св. Никола, пореклом из Смедерева и Ристићи, Св. Арх.Михаило, пореклом из пиротског краја досељени после 1830.

Да ли постоји неки конкретнији податак о Ристићима из с.Јарменовци?
Пријатељ мог непријатеља, мој је пријатељ!