Аутор Тема: Генетска истраживања западних Словена са областима источне Немачке  (Прочитано 27628 пута)

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13169
Što se tiče navodne sličnosti naših dinaric south haplotipova sa nemačkim i češkim, s obzirom na to koliko je godina prošlo od doseljavanja Srba na Balkan, ne bi trebalo da budu previše slični, osim ako se ne radi o kasnijim seobama Južnih Slovena u centralnu Evropu, a bilo je i toga usled spleta raznih istorijskih okolnosti. Na ovom forumu se očito forsirala priča o dolasku dinarika iz Bele Srbije koju pominje Porfirogenit. Proveravala sam argumente koji su iznošeni u prilog tome i meni to sve liči na jednu vrlo mutnu i neuverljivu priču kombinovanu sa drskim lažima.

Покушај мало да се ослободиш теорија завере. Испада да се све врти око тога да се плански затре истина о "правим Србима R1a".

Мислим да си интелигентна и да поседујеш велико знање, што може бити итекако од користи за ову тему, али не знам чему то „R1a лудило”. То те често доводи у сукоб са другима, а неретко тако нешто прерасте у отворену мржњу према другим хаплогрупама, што је свакако бесмислено.

У реду то што су људи пробали да нађу историјско-генетску везу I2-PH908 и Прото-Срба, али које су то дрске лажи? Тога мислим није било и нема потребе за таквим оптужбама.

Лично и даље немам јасан став по питању генетике Прото-Срба. Дипломатски можда звучи ако се каже да су били неки микс хаплогрупа.

Нема још увек јасних доказа ни за I2a-DS Србе, ни за R1a Србе. Првих нема превише на простору Беле Србије, али их има на простору Порфирогенитове Србије у великом броју. Са друге стране, R1a је јака код Западних Словена, али је слаба на простору Далмације/Херцеговине.

Такође, колико год да су страдали балкански Срби, да ли је реално да их је остало свега неких 17-18% (R1a)? Притом је у питању велика разноврсност, што се коси са неким генетски хомогеним племеном (ако су Срби на северу уопште били тако нешто).

Ипак, ни проценти не морају ништа да значе у овом случају. Прото-Бугара је по доласку на Балкан такође било пуно, па данас имамо проблем да детектујемо њихову генетику, тј. поставља се питање да ли је има и у ком проценту.

Ово је свакако занимљиво питање и треба га решавати хладне главе. ;)

Ван мреже Sharelock

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 475
  • I2a Noster Labor

Lužički Srbi baš i nemaju puno sličnosti sa balkanskim Srbima čak i ako imamo u vidu samo R1a...

Захваљујем Вам на информацијама које сте прикупили и поделили са нама, а поводом једног од мојих питања.

Када бисмо, у истраживачке сврхе, применом дијалектичког метода симплификовали модел, моглo би то изгледати овако:
- апстрахујемо остале хаплогрупе и анализирамо само R1a и I2a,
- апстрахујемо "генеалошку блискост" R1a и I2a,
- анализирамо само две категорије:
1. "Срби" као име,
2. "језик" који се данас означава "српским".

Могућа су следећа решења:
1. R1a - "Срби", "српски",
2. I2a - "Срби", "српски",
3. R1a - "Срби", I2a - "српски",
4. I2a- "Срби", R1a  - "српски".

Моја претпоставка: адекватно је четврто решење у наведеном моделу: I2a даје име "Срби" народној групацији, R1a даје језик, односно I2a преузима језик од R1a.

Молим за мишљење о овом симплификованом моделу.
Пријатељ мог непријатеља, мој је пријатељ!

Ван мреже нцп

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1603
Када бисмо, у истраживачке сврхе, применом дијалектичког метода симплификовали модел, моглo би то изгледати овако:
- апстрахујемо остале хаплогрупе и анализирамо само R1a и I2a,
- апстрахујемо "генеалошку блискост" R1a и I2a,
- анализирамо само две категорије:
1. "Срби" као име,
2. "језик" који се данас означава "српским".

Могућа су следећа решења:
1. R1a - "Срби", "српски",
2. I2a - "Срби", "српски",
3. R1a - "Срби", I2a - "српски",
4. I2a- "Срби", R1a  - "српски".

Моја претпоставка: адекватно је четврто решење у наведеном моделу: I2a даје име "Срби" народној групацији, R1a даје језик, односно I2a преузима језик од R1a.

Молим за мишљење о овом симплификованом моделу.


Ово је можда за посебну тему! Свашта би се ту дало написати. Морам мало да размислим! Мада већ сада имам нека своја виђења. :)

У сваком случају за И2а су интересантне Белорусија и Украјина.

Ван мреже Акса

  • Косовци
  • Познавалац
  • *
  • Поруке: 662
МЕКЛЕНБУРГ-ПРЕДЊА ПОМЕРАНИЈА/Mecklenburg-Vorpommern, НЕМАЧКА, узорак: 175



R1b M269 =42.85
R1a M417/M458 =18.85
R1a Z284/L664 =2.28
R1a Z93 =0.57
I1 M253 =14.85
I2 M223 =6.28
N1c =4.57
E1b V13 =1.14
E1b M123 =1.14
E1b V12 =0.57
I2 CTS10228 =1.71
J2b M241 =1.14
G2a M406 =1.14
J2a =1.14
I2 L38 =0.57
J1a P58 =0.57
 ??? =0.57


R1b M269 =42.85
______
R1a M417 =8.57

CTS3402>YP238, Y2613, YP951
CTS8816>YP315
Z92>YP270

R1a M458 =10.28

R1a M458 (xL260) =8.00
R1a L260 =2.28

R1a Z284 =1.14

Z287>CTS8277>S6241

R1a L664 =1.14

S2857>YP285

R1a Z93 =0.57

L657>Y9
______
I1 M253 =14.85
______
I2 M223 =6.28
______
N1c =4.57
______
E1b V13 =1.14

Z5108>Y3183, L241

E1b M123 =1.14

M34>M84

E1b V12 =0.57
______
I2a Dinaric =1.71

I-CTS10228 =1.71
______
J2b M241 =1.14

Z638
______
G2a M406 =1.14
______
J2a =1.14

Z6063>PF7413
Z7700>FGC9893
______
I2 L38 =0.57
______
J1a P58 =0.57

ZS241>S12192
______
??? =0.57

Ван мреже edukator

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 79
Покушај мало да се ослободиш теорија завере. Испада да се све врти око тога да се плански затре истина о "правим Србима R1a".

Мислим да си интелигентна и да поседујеш велико знање, што може бити итекако од користи за ову тему, али не знам чему то „R1a лудило”. То те често доводи у сукоб са другима, а неретко тако нешто прерасте у отворену мржњу према другим хаплогрупама, што је свакако бесмислено.

У реду то што су људи пробали да нађу историјско-генетску везу I2-PH908 и Прото-Срба, али које су то дрске лажи? Тога мислим није било и нема потребе за таквим оптужбама.

Лично и даље немам јасан став по питању генетике Прото-Срба. Дипломатски можда звучи ако се каже да су били неки микс хаплогрупа.

Нема још увек јасних доказа ни за I2a-DS Србе, ни за R1a Србе. Првих нема превише на простору Беле Србије, али их има на простору Порфирогенитове Србије у великом броју. Са друге стране, R1a је јака код Западних Словена, али је слаба на простору Далмације/Херцеговине.

Такође, колико год да су страдали балкански Срби, да ли је реално да их је остало свега неких 17-18% (R1a)? Притом је у питању велика разноврсност, што се коси са неким генетски хомогеним племеном (ако су Срби на северу уопште били тако нешто).

Ипак, ни проценти не морају ништа да значе у овом случају. Прото-Бугара је по доласку на Балкан такође било пуно, па данас имамо проблем да детектујемо њихову генетику, тј. поставља се питање да ли је има и у ком проценту.

Ово је свакако занимљиво питање и треба га решавати хладне главе. ;)

To što si stavio u navodnike ("pravi Srbi R1a") nikad nije ispisano s moje strane.
Nikakva mržnja prema bilo kome, a kamoli prema nosiocima bilo kakve haplogrupe ne postoji s moje strane.
Molim te da ne lažeš tako bezočno i ne imputiraš mi nešto što u mojim postovima ne postoji.
Definiši "teoriju zavere".
Ne treba biti zagovornik nekakve "teorije zavere" da bi se primetilo da na ovom forumu postoje oni koji su preopterećeni pripadnošću haplogrupi s kojom su počeli sa da se patološki identifikuju. Ne insistiram ja na nekakvoj "originalnoj" srpskoj haplogrupi, već to upravo rade drugi. Meni je žao što takvima  rušim snove o "originalnosti", ali ne mogu se realne činjenice prilagođavati nečijim snovima i fantazijama.
Meni je sve to smešno i tužno iz više razloga. Kao prvo, haplogrupe nisu toliko bitne da bi normalna osoba trebalo sa njima da se identifikuje. Drugo, svi imamo toliko puno predaka i nosioci svih mogućih haplogrupa koje se javljaju kod Srba su među našim precima. I treće, takva pristrasnost i sejanje dezinformacija se protivi moralnim kodeksima časne osobe.
Mislim da većina Južnih Slovena potiče od slovenskih grupacija koje su iz pravca Ukrajine i preko Karpata prodirali na Balkan. Etnonimi Srba i Hrvata potiču od drugih Slovena, odnosno od zapadnoslovenskih naroda koji su ostavili manje genetskog traga na današnje Srbe i Hrvate, ali nekakvog traga i oni jesu ostavili. Pa i da srpsko ime potiče od polabskih Srba, ne znači da smo isti narod jer se etnogeneza balkanskih Srba odvijala na Balkanu i uključivala je različite elemente. Dakle, iluzorno je govoriti o nekakvim "originalnim" Srbima jer smo svi mi Srbi i drugačiji smo narod od onih u Polablju koji su zapravo i nestali sa istorijske scene jer su mahom germanizivani. U čemu je problem ako neko ovo konstatuje i donese ovakav zaključak? Ako imaš neki kontraagument, izvoli iznesi ga. Samo ne napadaj mene na ličnoj osnovi pokušavajući nekome da se dodvoriš. 



« Последња измена: Јун 23, 2017, 10:58:13 поподне edukator »

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7268
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Свакако,дебакл динарика :) Јасно је да је међу некадашњим Словенима источне Немачке Р1а био процентуално заступљенији можда него данас у Пољској и другим западнословенским државама...Имаш ли Аксо североисточну Баварску? Шаисе! :)
« Последња измена: Јун 23, 2017, 11:18:46 поподне ДушанВучко »

На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8527
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Što se tiče navodne sličnosti naših dinaric south haplotipova sa nemačkim i češkim, s obzirom na to koliko je godina prošlo od doseljavanja Srba na Balkan, ne bi trebalo da budu previše slični, osim ako se ne radi o kasnijim seobama Južnih Slovena u centralnu Evropu, a bilo je i toga usled spleta raznih istorijskih okolnosti. Na ovom forumu se očito forsirala priča o dolasku dinarika iz Bele Srbije koju pominje Porfirogenit. Proveravala sam argumente koji su iznošeni u prilog tome i meni to sve liči na jednu vrlo mutnu i neuverljivu priču kombinovanu sa drskim lažima.

Пошто видим да је за ову "едукаторку" главна бабарога и непријатељ број 1 очигледно Синиша и оно што је он писао о Србима и PH908, замолио бих је да да одговор на следећу своју тврдњу:
-"наводна сличност српских и немачких и чешких PH908 хаплотипова"; Синиша је на више места дао конкретне хаплотипове који се поклапају, српски са немачким и чешким, док ти ниси пружила ништа осим своје "сумње"; пошто ипак нисмо толико наивни да верујемо у твоју сумњу на часну реч, пружи конкретне доказе, као што је Синиша урадио, да горепоменути хаплотипови нису слични, или их повежи конкретно са тим "каснијим сеобама Јужних Словена у централну Европу"; ако у томе не успеш, онда слободно сваки пут када се огласиш можемо да те подсетимо да се управо ти служиш "дрским лажима";
-пошто теби "све то личи на једну мутну и неуверљиву причу", изволи, докажи да је то заиста једна таква прича, конкретним примерима и доказима; заиста не можемо да се ослонимо на твоју "проверу аргумената", пошто ништа конкретно ниси написала о томе осим што си пљувала рад других људи без икаквих доказа, што је увек најлакше.

На твоју опаску да ниси хаплогруписта, R1a супрематиста и вероватно приде тешки расиста ћу се само грохотом насмејати.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже edukator

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 79
Niti sam rasista niti suprematista bilo kakve vrste.
Prvo citiraj moje rasističke i suprematističke postove ako se drskim lažima ne služiš sam i prestani sa tim zmijskim siktanjem svaki put kad mi se obratiš ako očekuješ bilo kakav odgovor od mene.
Imam podosta razloga da verujem da je teza o "originalnoj" i jedinoj srpskoj haplogrupi jedna mutna i neuverljiva priča.
A ti možeš slobodno da veruješ u šta god poželiš.

симо

  • Гост
Пошто видим да је за ову "едукаторку" главна бабарога и непријатељ број 1 очигледно Синиша и оно што је он писао о Србима и PH908, замолио бих је да да одговор на следећу своју тврдњу:
-"наводна сличност српских и немачких и чешких PH908 хаплотипова"; Синиша је на више места дао конкретне хаплотипове који се поклапају, српски са немачким и чешким, док ти ниси пружила ништа осим своје "сумње"; пошто ипак нисмо толико наивни да верујемо у твоју сумњу на часну реч, пружи конкретне доказе, као што је Синиша урадио, да горепоменути хаплотипови нису слични, или их повежи конкретно са тим "каснијим сеобама Јужних Словена у централну Европу"; ако у томе не успеш, онда слободно сваки пут када се огласиш можемо да те подсетимо да се управо ти служиш "дрским лажима";
-пошто теби "све то личи на једну мутну и неуверљиву причу", изволи, докажи да је то заиста једна таква прича, конкретним примерима и доказима; заиста не можемо да се ослонимо на твоју "проверу аргумената", пошто ништа конкретно ниси написала о томе осим што си пљувала рад других људи без икаквих доказа, што је увек најлакше.

На твоју опаску да ниси хаплогруписта, R1a супрематиста и вероватно приде тешки расиста ћу се само грохотом насмејати.

Искрено, уморан сам више од одоговарања на овакаве "нападе". Све би било далеко лакше да нисам PH908, јер би недостајао главни, а бојим се и једини аргумент: он тако пише, јер је PH908.

Пошто видим да се све врти око процената присутности I2-PH908 у западнословенским земљама, нагласио бих неколико момената:

-колико се присутности очекује од гране која је свега 1800 година стара, донешена од популације која се на тим просторима појављује на прелазу 6. и 7. вијека и од које се главни дио одселио на југ, а само дио остао на сјеверу, не оформивши на сјеверу никад стабилну државну творевину

- и поред тога постоје на простору Чешке (запад) простори са значајно повишеном I2-CTS10228

- не постоји засад ниједна, али ниједна друга грана, са тако јасним генетским везама са чешко-њемачким простором у датом временском оквиру као што је PH908, волио бих да умјесто пребрајања процената неко покуша да такву СНП потврђену везу пронађе за неке R1a или друге I2-CTS10228. Онда могу да размишљам у неком другом правцу што се Србаља тиче.

- не постоји смислено објашњење за постојање старих грана I2-PH908 на чешком и њемачком простору осим да нису донесени од неке племенске групе у раном средњом вијеку

- моји закључци су само били подржани генетским резултатима, а генетика им није била полазиште. Полазиште су били археолошки и историјски подаци, који су практично сви у сагласности да је племенска група Срба боравила и у Чешкој и у Полабљу и на Балкану. Варијанте су биле само у периоду и локацијама миграција, а саму везу "сјеверних" и "јужних" Срба нико није доводио у питање. Генетски резултати су само потврдили оно што се у науци већ знало

- никад нисам тврдио да је српско племе директно из Полабља дошло на Балкан, јер је и Полабље било само секундарно миграторно подручје, раздвајање српског племена се морало десити негдје јужније (Чешка или подручје око данашњег Беча, по мени су највјероватније опције)

- племенска група Срба је и на просторе Чешке и Њемачке дошла у општем таласу аварско-словенске сеобе из Подунавља и није искучено да су у раној фази учествовали у продорима на Балкан, како и говори Порфирогенитова прича

- зашто би се уопште очекивао неки проценат PH908 у западнословенским земљама кад српско племе тамо никад није боравило (у источној Њемачкој, Пољској, источној Чешкој) нити је пролазило том путањом

На крају, велик поздрав за едукаторицу, нека настави да едукује. Радо читам њене постове.
 

На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8527
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Niti sam rasista niti suprematista bilo kakve vrste.
Prvo citiraj moje rasističke i suprematističke postove ako se drskim lažima ne služiš sam i prestani sa tim zmijskim siktanjem svaki put kad mi se obratiš ako očekuješ bilo kakav odgovor od mene.
Imam podosta razloga da verujem da je teza o "originalnoj" i jedinoj srpskoj haplogrupi jedna mutna i neuverljiva priča.
A ti možeš slobodno da veruješ u šta god poželiš.

Прилично очекивано, што се тиче доказа за тврдње изнела си велику гомилу ничега (флоскула "подоста разлога" без навођења ама баш ниједног) а наставила си са бесним додељивањем животињских епитета саговорницима.  ;D Прилично зрело, на нивоу обданишта. Пошто очигледно у комуникацији са људима, а и у начину размишљања ниси напредовала много од тог предшколског нивоа, појаснићу ти - ово није некаква догма у коју би ја требао да верујем или да не верујем (као што ти радиш), већ су у питању хипотезе мање или више подупрте научним чињеницама (изношење конкретних хаплотипова, њихово поређење, затим проналажење историјске везе између тих који су веома блиски, итд.); ако сматраш да је нека хипотеза слабије утемељена од неке друге, онда то истом методологијом коришћеном у доказивању наведене хипотезе покушаш да побијеш, а не општим местима која ништа не значе ("мени се чини", "мени тако делује" и слично), поготово је ружно и неувиђавно да људе који су се потрудили да на ваљан начин представе и докажу своју хипотезу називаш дрским лажовима, змијама итд. Ваљда си довољно отвореног ума да ово схватиш као добронамерни савет, мада нисам оптимиста.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13169
Nikakva mržnja prema bilo kome, a kamoli prema nosiocima bilo kakve haplogrupe ne postoji s moje strane.

Рекох да такав став може прерасти у отворену мржњу. Не да мрзиш конкретно неке хаплогрупе. Мада, не може да се не примети анимозитет према нпр. I2a и E-V13 у твојим постовима. Примера ради, само ове две хаплогрупе чине око 50% српске популације, чисто да се има увид о ком броју наших људи причамо.

Kao prvo, haplogrupe nisu toliko bitne da bi normalna osoba trebalo sa njima da se identifikuje. Drugo, svi imamo toliko puno predaka i nosioci svih mogućih haplogrupa koje se javljaju kod Srba su među našim precima.

Mislim da većina Južnih Slovena potiče od slovenskih grupacija koje su iz pravca Ukrajine i preko Karpata prodirali na Balkan. Etnonimi Srba i Hrvata potiču od drugih Slovena, odnosno od zapadnoslovenskih naroda koji su ostavili manje genetskog traga na današnje Srbe i Hrvate, ali nekakvog traga i oni jesu ostavili. Pa i da srpsko ime potiče od polabskih Srba, ne znači da smo isti narod jer se etnogeneza balkanskih Srba odvijala na Balkanu i uključivala je različite elemente

Око овога се углавном слажемо, мада и ту има неких нелогичности. Нпр., уколико је и I2-PH908 део те струје која долази преко Карпата, како то да је има тако мало на истоку Балкана, док је на простору западног Балкана често и +40% (Босна).

Samo ne napadaj mene na ličnoj osnovi pokušavajući nekome da se dodvoriš.

Можда је тако звучало, али то није напад на личној основи. Чини ми се управо да ти нападаш све друге у некаквим покушајима да одбраниш/заштитиш хаплогрупу R1a.
« Последња измена: Јун 24, 2017, 08:05:13 пре подне Небојша »

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13169
Прилично очекивано, што се тиче доказа за тврдње изнела си велику гомилу ничега (флоскула "подоста разлога" без навођења ама баш ниједног) а наставила си са бесним додељивањем животињских епитета саговорницима;D Прилично зрело, на нивоу обданишта.

 :D

симо

  • Гост
Мали прилог за статистику:

Два рада за Чешку, од тог је један обрађивао само подручје града Klatovy (Chodsko), а други сву Чешку. И један  други рад независно налазе око 15% I2a хаплогрупе на подручју тог града, што чини I2a трећом хаплогрупом по бројности у том крају. Уједно је ово највиши проценат хаплогрупе I2a међу запднословенским популацијама.

https://is.cuni.cz/webapps/zzp/download/120175749/?lang=cs

https://art.torvergata.it/retrieve/handle/2108/35058/9412/Luca_AJPA_2007.pdf

Ван мреже edukator

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 79
Прилично очекивано, што се тиче доказа за тврдње изнела си велику гомилу ничега (флоскула "подоста разлога" без навођења ама баш ниједног) а наставила си са бесним додељивањем животињских епитета саговорницима.

Prilično je očekivano to što ne možeš citirati nikakve moje postove koji šire mržnju i odišu rasizmom jer ih nema.
Prilično je očekivano i što sa tako drskom i lažljivom osobom koja je do sad komunicirala sa mnom jedino uvredama i klevetama ne želim ni da razgovaram. Sve bi se to pretvorilo u jednu besmislenu, maratonsku raspravu u kojoj ćeš me ponovo obasipati uvredama verovatno i u društvu sa još nekoliko virtuelnih pljuvača koji bi se u ubacili u diskusiju. Sad ću ja baš tebi dokazivati sve rupe u Sinišinoj teoriji, sve primere krajnje tendecioznog tumačenja  rezultata genetičkih istraživanja i istorijskih činjenica koje se izgleda moraju prilagođavati Sinišinim teorijama, a ne obrnuto. I sad ćeš ti nakon toga promeniti mišljenje i priznati da sam u pravu. Kako da ne. Nemam pametnija posla u životu nego tebi nešto dokazivati. Da li misliš da me zaista briga u kakve ti sve bajke veruješ? Pa i onima koji seju takve bajke je jasno da je sve to što pišu jedna šuplja priča. Sa kime da diskutujem i koga to treba da ubeđujem u nešto?

На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8527
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Prilično je očekivano to što ne možeš citirati nikakve moje postove koji šire mržnju i odišu rasizmom jer ih nema.
Prilično je očekivano i što sa tako drskom i lažljivom osobom koja je do sad komunicirala sa mnom jedino uvredama i klevetama ne želim ni da razgovaram. Sve bi se to pretvorilo u jednu besmislenu, maratonsku raspravu u kojoj ćeš me ponovo obasipati uvredama verovatno i u društvu sa još nekoliko virtuelnih pljuvača koji bi se u ubacili u diskusiju. Sad ću ja baš tebi dokazivati sve rupe u Sinišinoj teoriji, sve primere krajnje tendecioznog tumačenja  rezultata genetičkih istraživanja i istorijskih činjenica koje se izgleda moraju prilagođavati Sinišinim teorijama, a ne obrnuto. I sad ćeš ti nakon toga promeniti mišljenje i priznati da sam u pravu. Kako da ne. Nemam pametnija posla u životu nego tebi nešto dokazivati. Da li misliš da me zaista briga u kakve ti sve bajke veruješ? Pa i onima koji seju takve bajke je jasno da je sve to što pišu jedna šuplja priča. Sa kime da diskutujem i koga to treba da ubeđujem u nešto?

Уместо што си улудо потрошила оволико слова, боље да си дала барем један доказ, аргумент, било шта којим би указала на "рупе у Синишиној теорији и његова тенденциозна тумачења". Овако, поново, једно велико ништа...сасвим очекивано. Теорије се доказују, у њих се не верује. Ти си та која овде агресивно наступа и дели епитете шаком и капом, ја само одговарам истом мером јер против таквих никад не треба бити благ. Пази да се не занесеш сувише, није ти ово Крстарица.  ;)
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13169
Prilično je očekivano to što ne možeš citirati nikakve moje postove koji šire mržnju i odišu rasizmom jer ih nema.
Prilično je očekivano i što sa tako drskom i lažljivom osobom koja je do sad komunicirala sa mnom jedino uvredama i klevetama ne želim ni da razgovaram. Sve bi se to pretvorilo u jednu besmislenu, maratonsku raspravu u kojoj ćeš me ponovo obasipati uvredama verovatno i u društvu sa još nekoliko virtuelnih pljuvača koji bi se u ubacili u diskusiju. Sad ću ja baš tebi dokazivati sve rupe u Sinišinoj teoriji, sve primere krajnje tendecioznog tumačenja  rezultata genetičkih istraživanja i istorijskih činjenica koje se izgleda moraju prilagođavati Sinišinim teorijama, a ne obrnuto. I sad ćeš ti nakon toga promeniti mišljenje i priznati da sam u pravu. Kako da ne. Nemam pametnija posla u životu nego tebi nešto dokazivati. Da li misliš da me zaista briga u kakve ti sve bajke veruješ? Pa i onima koji seju takve bajke je jasno da je sve to što pišu jedna šuplja priča. Sa kime da diskutujem i koga to treba da ubeđujem u nešto?

Искрено, једини виртуелни пљувач овде си ти. Ако пажљиво прочиташ своје тесктове, видећеш да не постоји ни један где неко од чланова није испљуван, извређан, итд. Уколико се не пљују чланови форума, пљују се неки научници и генерално остали неистомишљеници.

Очигледно је да не постоји начин да се нормално комуницира. Лично ми је жао због тога из разлога које поменух у некој од претходних порука.

Ово јесте прилично либералан форум, али наши админи не би требали да буду имуни на овакве увреде, зато што то као по правилу прелази у нешто још горе, а људи који долазе овде не треба да користе ту благост, па да на овај начин износе своје фрустрације.

О расизму не би превише, можда постоји, али је вешто прикривен, што се да наслутити из неких претходних порука.

Удаљили смо се од теме, али се генерално не може кренути напред уколико дискусије буду изгледале овако. Зато се нешто мора мењати.

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5486
  • Y134591 Тарски Никшићи
Искрено, једини виртуелни пљувач овде си ти. Ако пажљиво прочиташ своје тесктове, видећеш да не постоји ни један где неко од чланова није испљуван, извређан, итд. Уколико се не пљују чланови форума, пљују се неки научници и генерално остали неистомишљеници.

Очигледно је да не постоји начин да се нормално комуницира. Лично ми је жао због тога из разлога које поменух у некој од претходних порука.

Ово јесте прилично либералан форум, али наши админи не би требали да буду имуни на овакве увреде, зато што то као по правилу прелази у нешто још горе, а људи који долазе овде не треба да користе ту благост, па да на овај начин износе своје фрустрације.

О расизму не би превише, можда постоји, али је вешто прикривен, што се да наслутити из неких претходних порука.

Удаљили смо се од теме, али се генерално не може кренути напред уколико дискусије буду изгледале овако. Зато се нешто мора мењати.

Гдe je apгумeнтaциja: " To je тaкo, jep ja тaкo миcлим", тeшкo дa ce мoжe кpeнути у нopмaлну pacпpaву. Зaиcтa биx и ja вoлeo дa видим кoнтpa-apгумeнтe, aли иx зa caдa нe видим. A вepoвaтнo имa пpocтopa и зa тo...

Ван мреже edukator

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 79
Искрено, једини виртуелни пљувач овде си ти. Ако пажљиво прочиташ своје тесктове, видећеш да не постоји ни један где неко од чланова није испљуван, извређан, итд. Уколико се не пљују чланови форума, пљују се неки научници и генерално остали неистомишљеници.

Очигледно је да не постоји начин да се нормално комуницира. Лично ми је жао због тога из разлога које поменух у некој од претходних порука.

Ово јесте прилично либералан форум, али наши админи не би требали да буду имуни на овакве увреде, зато што то као по правилу прелази у нешто још горе, а људи који долазе овде не треба да користе ту благост, па да на овај начин износе своје фрустрације.

О расизму не би превише, можда постоји, али је вешто прикривен, што се да наслутити из неких претходних порука.

Удаљили смо се од теме, али се генерално не може кренути напред уколико дискусије буду изгледале овако. Зато се нешто мора мењати.

Iskreno, takav perfidni provokator i dvolični bestidnik kao što si ti se retko sreće.
I kao vrhunac bestidnosti mene optužuješ za prikriveni rasizam.
Ti koji si ovde citirao razne nacističke promotere rasističih ideja, odnosno "naučnike" koje tako pravedne i ugledne ja "popljuvah" bez razloga.
Nemam reči zaista.

Ван мреже ...

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 540
Гдe je apгумeнтaциja: " To je тaкo, jep ja тaкo миcлим", тeшкo дa ce мoжe кpeнути у нopмaлну pacпpaву. Зaиcтa биx и ja вoлeo дa видим кoнтpa-apгумeнтe, aли иx зa caдa нe видим. A вepoвaтнo имa пpocтopa и зa тo...

Ни ја лично не видим "аргументе", осим селективног бирања историјских извора и резултата генетичке генеалогије.
Не схатам које су то старије гране ПХ908 у Бохемији и Немачкој?
https://yfull.com/tree/I-PH908/
Како се PH908 није намножио у Баварској где је по некима био много раније од Бугарске и Румуније где је значајно присутан?
Које су гране динарика биле присутне код Влашких Словена (Склавина) који су у 6. веку продрли из З. Влашке на територију данашње И. Србије, З. Бугарске и Тракије?
Како да је то на североисточном правцу према Украјини PH908 значајно процентуално и бројчано данас заступљенији него на северозападном правцу?
Ко је то утврдио статичку или било коју блискост резултата ПХ908 са Западног Балкана и Немачке?
Какве везе Блахници који припадају Ходима имају са Србима који се помињу а и данас постоје у Немачкој?
https://thevieweast.wordpress.com/2009/07/20/from-borderland-to-backcountry-conference-paperspendin/
Зашто ви који пишете и подржавате теорију која се форсира на форуму не напишете све изворе о Ходима већ саме један контраверзан?
Такође што хронолошки не напишете све изворе о племенима у Херцеговини и Далмацији поменутим од стране Порфитогенита пре и после њега?
Шта је осталим племенима у Бохемији? https://en.wikipedia.org/wiki/Bohemians_(tribe)#/media/File:%C4%8Cesk%C3%A9_kmeny.png
Које су хаплогрупе имала та племена? Нека су повезивана са Склавинима. Где су ту Срби?
Што досад не отвористе тему "Генетска слика Беле Србије" па да докажете/покажете то о чему пишете годинама?
Што избацисте Македонију из порфирогенитове приче?

Шта се уоште зна о динарику у Бохемији, поготову јужној?




Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13169
Iskreno, takav perfidni provokator i dvolični bestidnik kao što si ti se retko sreće.
I kao vrhunac bestidnosti mene optužuješ za prikriveni rasizam.
Ti koji si ovde citirao razne nacističke promotere rasističih ideja, odnosno "naučnike" koje tako pravedne i ugledne ja "popljuvah" bez razloga.
Nemam reči zaista.

Ето га опет, не може да претера дан ако не оплете по некоме, само напред. ;) Могуће да се ретко среће, али зато се на тако фине и нормалне људе попут тебе наилази на сваком кораку.

Што би ти рекао/ла: "безочно лажеш, змијице". Настави ти по свом, само постаје јасно да неће ту бити конструктивне дискусије и да ће те тај начин комуникације константо увлачити у сукобе са другима. Све ми се више чини да управо то и желиш. Тај тип особе - мрзи себе до поднева, од поднeва цео свет. :)