Аутор Тема: Карађорђевићи I2-CTS10228  (Прочитано 86283 пута)

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Карађорђевићи I2-CTS10228
« Одговор #360 послато: Мај 28, 2018, 11:12:06 поподне »
Egzaktni...? Znate ljudi, ja sam nov na ovom forumu i nebi da vam kvarim vase zadovoljstvo. Ako se uklopim u neku temu za koju mogu dati svoj doprinos odzvaću se ako ne vi uživajte u Vašim egzaktnim naukama i neka Vam je srećno
У старту си ушао са неповерењем према ДНК анализи, а то 2018те године тешко да може да "пије воду" уколико се бавиш темом порекла
« Последња измена: Мај 28, 2018, 11:15:28 поподне ДушанВучко »

Ван мреже Дробњак

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1208
  • I1 P109
Одг: Карађорђевићи I2-CTS10228
« Одговор #361 послато: Мај 28, 2018, 11:12:22 поподне »
Egzaktni...? Znate ljudi, ja sam nov na ovom forumu i nebi da vam kvarim vase zadovoljstvo. Ako se uklopim u neku temu za koju mogu dati svoj doprinos odzvaću se ako ne vi uživajte u Vašim egzaktnim naukama i neka Vam je srećno
Нема потребе за љутњом. Има на овом форуму људи који су врло упућени у генетичку генеалогију и треба читати и обратити пажњу на њихове постове. Доста тога може да се научи само да се прочешљају теме. А да су резултати егзактни, егзактни су. Генетика је егзактна наука.
Искушење баца људе с трона,
роба диже изнад фараона.

Ван мреже filipi

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1141
  • I-CTS10228_Y4882_A1328*
Одг: Карађорђевићи I2-CTS10228
« Одговор #362 послато: Мај 28, 2018, 11:22:59 поподне »
Neka se javi neko ko je genetičar. Takvog ću rado saslušati, ali ovako reklamiranje DNK testova od "upućenih" zaista ne mogu prihvatiti. A ponavljam Vama neka je sa srećom, moderno je to sad a i fine pare se vrte
Pa kulturno bi bilo da se malo informisete o temi o kojoj zelite da diskutujete tako ne bi dolazili u ovako neprijatne situacije da vam ljudi sugerisu neke osnovne stvari.Tema je porijeklo Karadjordjevica vezano za njihovu haplogrupu I2_CTS10228.
I za vasu infomaciiju ovde nam uopste nisu potrebni geneticari,oni svoj posao su odradili u laboratoriji i zato imamo egzaktne podatke.

Ван мреже Starovlah

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 209
Одг: Карађорђевићи I2-CTS10228
« Одговор #363 послато: Мај 28, 2018, 11:32:25 поподне »
Pa kulturno bi bilo da se malo informisete o temi o kojoj zelite da diskutujete tako ne bi dolazili u ovako neprijatne situacije da vam ljudi sugerisu neke osnovne stvari.Tema je porijeklo Karadjordjevica vezano za njihovu haplogrupu I2_CTS10228.
I za vasu infomaciiju ovde nam uopste nisu potrebni geneticari,oni svoj posao su odradili u laboratoriji i zato imamo egzaktne podatke.

Filipi! Nije meni neprijatno! Sučeljavamo mišljenja (bar sam ja tako shvatio), ali nije mi nešto jasno. Ti (i drugi) vjerujete u ovo i to mišljenje zastupate ovdje. Zašto mene osporavate moje mišljenje? Ili još nijesi "preležao" onu komunističku "ko nije sa nama taj je protiv nas"
Наша мука ваља за причешћа

Ван мреже Voljen od Boga

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 947
  • I-Y4460*
Одг: Карађорђевићи I2-CTS10228
« Одговор #364 послато: Мај 28, 2018, 11:36:06 поподне »
Коме је ово истраживање занимљиво требао би озбиљно схватити Старовлаха и не нудити му своје знање из популационе генетике, зна он то, већ посумњати у досадашње методе истражибања. Очито је да човјек зна знање али избјегава да до краја каже шта мисли, али лагано усмјерава ваше истраживање. Ја и Старовлах смо комшије у завичају па и ако се никада нисмо срели, ни разговарали на ту тему, ја дијелим његово мишљење. Дакле, ако вас интересује генетско поријекло Карађорђа онда тестирајте мушкарце у Краљама и околини, тек онда се може даље дикутовати на ову тему.
Управо овај истраживачки тим је установио да постоје родови који су живјели у тим крајевима код којих су ДНК тестови оповргли њихова предања да припадају неким брђанским родовима. Њихово поријекло није установљено али сте установили да су их баш ти родови потисли са те теритерије на којој су они били већина. Дакле, међу Васојевићима и Кучима је живио неко ко није припадао тим племенима али је, дио њих, срођен са њима и представљали су једну, или врло блиску, етничку групу.

« Последња измена: Мај 28, 2018, 11:37:47 поподне Voljen od Boga »
Evropa je jedna velika porodica.

Ван мреже Црна Гуја

  • Уредник СДНКП
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2511
  • I2-BY55783>BY79593
Одг: Карађорђевићи I2-CTS10228
« Одговор #365 послато: Мај 28, 2018, 11:40:57 поподне »
Filipi! Nije meni neprijatno! Sučeljavamo mišljenja (bar sam ja tako shvatio), ali nije mi nešto jasno. Ti (i drugi) vjerujete u ovo i to mišljenje zastupate ovdje. Zašto mene osporavate moje mišljenje? Ili još nijesi "preležao" onu komunističku "ko nije sa nama taj je protiv nas"

Не можете да сучељавате мишљење ако не знате ништа о теми о којој се дискутује. И могли бисте мало да упристојите речник уколико не желите да вам поруке и даље мистериозно нестају са форума.

Ван мреже Starovlah

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 209
Одг: Карађорђевићи I2-CTS10228
« Одговор #366 послато: Мај 28, 2018, 11:43:15 поподне »
Коме је ово истраживање занимљиво требао би озбиљно схватити Старовлаха и не нудити му своје знање из популационе генетике, зна он то, већ посумњати у досадашње методе истражибања. Очито је да човјек зна знање али избјегава да до краја каже шта мисли, али лагано усмјерава ваше истраживање. Ја и Старовлах смо комшије у завичају па и ако се никада нисмо срели, ни разговарали на ту тему, ја дијелим његово мишљење. Дакле, ако вас интересује генетско поријекло Карађорђа онда тестирајте мушкарце у Краљама и околини, тек онда се може даље дикутовати на ову тему.
Управо овај истраживачки тим је установио да постоје родови који су живјели у тим крајевима код којих су ДНК тестови оповргли њихова предања да припадају неким брђанским родовима. Њихово поријекло није установљено али сте установили да су их баш ти родови потисли са те теритерије на којој су они били већина. Дакле, међу Васојевићима и Кучима је живио неко ко није припадао тим племенима али је, дио њих, срођен са њима и представљали су једну, или врло блиску, етничку групу.

Pozdrav komšo! Iznosim ono što su ostavili savremenici i najbliži saradnik Karađorđa Petrovića a neko reče "možda oni nijesu znali". Ako ovo bude zaluđelo narod još više za 50-tak godina ubjeđivaće moga unuka da ja nijesam bio Božov sin
Наша мука ваља за причешћа

Ван мреже filipi

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1141
  • I-CTS10228_Y4882_A1328*
Одг: Карађорђевићи I2-CTS10228
« Одговор #367 послато: Мај 28, 2018, 11:45:50 поподне »
Filipi! Nije meni neprijatno! Sučeljavamo mišljenja (bar sam ja tako shvatio), ali nije mi nešto jasno. Ti (i drugi) vjerujete u ovo i to mišljenje zastupate ovdje. Zašto mene osporavate moje mišljenje? Ili još nijesi "preležao" onu komunističku "ko nije sa nama taj je protiv nas"
Nisam ni mislio da je vama neprijatno  :) Da jeste i da imate osjecaj prvo bi nesto naucili o temi u koju se upustate u diskusiju.

Ван мреже Voljen od Boga

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 947
  • I-Y4460*
Одг: Карађорђевићи I2-CTS10228
« Одговор #368 послато: Мај 28, 2018, 11:49:22 поподне »
Pozdrav komšo! Iznosim ono što su ostavili savremenici i najbliži saradnik Karađorđa Petrovića a neko reče "možda oni nijesu znali". Ako ovo bude zaluđelo narod još više za 50-tak godina ubjeđivaće moga unuka da ja nijesam bio Božov sin

Ма све ми је јасно Владане али не брини се ДНК тестови су неумољиви :) Можда би добро било да своју енергију усмјериш на уредништво "Порекла", има овдје и доконџија :) Поздрав !
Evropa je jedna velika porodica.

Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Карађорђевићи I2-CTS10228
« Одговор #369 послато: Мај 28, 2018, 11:52:51 поподне »
Коме је ово истраживање занимљиво требао би озбиљно схватити Старовлаха и не нудити му своје знање из популационе генетике, зна он то, већ посумњати у досадашње методе истражибања. Очито је да човјек зна знање али избјегава да до краја каже шта мисли, али лагано усмјерава ваше истраживање. Ја и Старовлах смо комшије у завичају па и ако се никада нисмо срели, ни разговарали на ту тему, ја дијелим његово мишљење. Дакле, ако вас интересује генетско поријекло Карађорђа  онда тестирајте мушкарце у Краљама и околини, тек онда се може даље дикутовати на ову тему.
Управо овај истраживачки тим је установио да постоје родови који су живјели у тим крајевима код којих су ДНК тестови оповргли њихова предања да припадају неким брђанским родовима. Њихово поријекло није установљено али сте установили да су их баш ти родови потисли са те теритерије на којој су они били већина. Дакле, међу Васојевићима и Кучима је живио неко ко није припадао тим племенима али је, дио њих, срођен са њима и представљали су једну, или врло блиску, етничку групу.
Пријатељу, ствар је овде потпуно јасна, ја не разумем шта ту има да се подржава кад знамо која је хаплогрупа Кузмића, и знамо која је хаплогрупа Васојевића, а неко не жели ни да се потруди да то разуме. Да ли стварно мислиш да би требало некога тестирати по Краљима? Ако неког још треба тестирати онда је то евентуално нека од сродних породица Карађорђевића из Шумадије, чисто да се потврди сазнање о хаплотипу Кузмића односно њима сродних Карађорђевића.

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Карађорђевићи I2-CTS10228
« Одговор #370 послато: Мај 28, 2018, 11:56:36 поподне »
Pozdrav komšo! Iznosim ono što su ostavili savremenici i najbliži saradnik Karađorđa Petrovića a neko reče "možda oni nijesu znali". Ako ovo bude zaluđelo narod još više za 50-tak godina ubjeđivaće moga unuka da ja nijesam bio Božov sin
Грешке у предањима, ако их има, нису од јуче него трају стотинама година и стижу и до нас. Зато сам рекао да је могло да се деси да је и сам Карађорђе веровао да је Васојевић, а да није то. Ипак је поузданије тестирање потомака његовог стрица, а то знамо захваљујући тестирању, и ту је крај приче...Везивати се за сведочанства од пре двеста година која су оповргнута генетиком нема смисла. Кузмићи су род са Карађорђем, имали су исту славу Св. Климента (пре него што су је Карађорђевићи касније променили) и испали су I2-CTS10228...Сумња у ово значи да сумњаш да су Кузмићи и Карађорђевићи у било каквој вези...А што се тиче резултата, имаш и табеле са хаплогрупама, где може да се види да су родови груписани и профилисани већ одавно
« Последња измена: Мај 29, 2018, 12:03:09 пре подне ДушанВучко »

Ван мреже Сол

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1310
Одг: Карађорђевићи I2-CTS10228
« Одговор #371 послато: Мај 28, 2018, 11:57:01 поподне »
За сада нема јавних резултата неког од савремених Карађорђевића, самим тиме је и наслов теме, на основу резултата потомка Вождовог стрика - под предпоставком.
СОКО БАIО СА ТРИЕС ЗМАIEВАХ МРѢЕТ НЕЋЕ ДОК СВѢЕТА ТРАIЕ

Ван мреже Voljen od Boga

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 947
  • I-Y4460*
Одг: Карађорђевићи I2-CTS10228
« Одговор #372 послато: Мај 28, 2018, 11:58:09 поподне »
Пријатељу, ствар је овде потпуно јасна, ја не разумем шта ту има да се подржава кад знамо која је хаплогрупа Кузмића, и знамо која је хаплогрупа Васојевића, а неко не жели ни да се потруди да то разуме. Да ли стварно мислиш да би требало некога тестирати по Краљима? Ако неког још треба тестирати онда је то евентуално нека од сродних породица Карађорђевића из Шумадије, чисто да се потврди сазнање о хаплотипу Кузмића односно њима сродних Карађорђевића.

А што не по Краљама и што не Старовлах ?
Пријатељу Ти знаш да ја небих волио да ми је Карађорђе неки ближњи, недај Боже, и да је мој мотив да разговарам на ову тему само знатижеља а ово питање се преклапа са оним шта мене лично занима.
Evropa je jedna velika porodica.

Ван мреже Starovlah

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 209
Одг: Карађорђевићи I2-CTS10228
« Одговор #373 послато: Мај 29, 2018, 12:02:56 пре подне »
Пријатељу, ствар је овде потпуно јасна, ја не разумем шта ту има да се подржава кад знамо која је хаплогрупа Кузмића, и знамо која је хаплогрупа Васојевића, а неко не жели ни да се потруди да то разуме. Да ли стварно мислиш да би требало некога тестирати по Краљима? Ако неког још треба тестирати онда је то евентуално нека од сродних породица Карађорђевића из Шумадије, чисто да се потврди сазнање о хаплотипу Кузмића односно њима сродних Карађорђевића.

Moram da se uključim ponovo.
Koje Kuzmiće? Jesu li sigurni pomenuti Kuzmići da su srodnici Karađorđevića ili je i to predanje? Na početku večeri sam pisao da imam rođake Marinkoviće koji žive u Topoli i okolini koji nemaju nikakve veze sa Karađorđevićima, ali ako to ne znaju vezivaće se po predanju za njih.
Testirajte Đurkoviće iz Kralja, Plavšiće iz Borovca kod Sijarinske Banje i Karađorđevićei ako se ne "gađaju" imaćete konačan odgovor
Наша мука ваља за причешћа

Ван мреже Voljen od Boga

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 947
  • I-Y4460*
Одг: Карађорђевићи I2-CTS10228
« Одговор #374 послато: Мај 29, 2018, 12:05:12 пре подне »
Moram da se uključim ponovo.
Koje Kuzmiće? Jesu li sigurni pomenuti Kuzmići da su srodnici Karađorđevića ili je i to predanje? Na početku večeri sam pisao da imam rođake Marinkoviće koji žive u Topoli i okolini koji nemaju nikakve veze sa Karađorđevićima, ali ako to ne znaju vezivaće se po predanju za njih.
Testirajte Đurkoviće iz Kralja, Plavšiće iz Borovca kod Sijarinske Banje i Karađorđevićei ako se ne "gađaju" imaćete konačan odgovor

Е, ето га !
Evropa je jedna velika porodica.

Ван мреже Starovlah

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 209
Одг: Карађорђевићи I2-CTS10228
« Одговор #375 послато: Мај 29, 2018, 12:05:56 пре подне »
За сада нема јавних резултата неког од савремених Карађорђевића, самим тиме је и наслов теме, на основу резултата потомка Вождовог стрика - под предпоставком.

Bravo!
Наша мука ваља за причешћа

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Карађорђевићи I2-CTS10228
« Одговор #376 послато: Мај 29, 2018, 12:06:03 пре подне »
Moram da se uključim ponovo.
Koje Kuzmiće? Jesu li sigurni pomenuti Kuzmići da su srodnici Karađorđevića ili je i to predanje? Na početku večeri sam pisao da imam rođake Marinkoviće koji žive u Topoli i okolini koji nemaju nikakve veze sa Karađorđevićima, ali ako to ne znaju vezivaće se po predanju za njih.
Testirajte Đurkoviće iz Kralja, Plavšiće iz Borovca kod Sijarinske Banje i Karađorđevićei ako se ne "gađaju" imaćete konačan odgovor
Шта славе твоји рођаци? Ако желиш бити сродник Карађорђевића преко васојевићке линије, пре ми се чини да ћеш то бити преко Маринковића из Тополе  ;D Иначе, чуо сам да Маринковићи то поричу, из неког разлога (мислим на Маринковиће , Св. Климент)
« Последња измена: Мај 29, 2018, 12:08:14 пре подне ДушанВучко »

Ван мреже Starovlah

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 209
Одг: Карађорђевићи I2-CTS10228
« Одговор #377 послато: Мај 29, 2018, 12:09:32 пре подне »
Грешке у предањима, ако их има, нису од јуче него трају стотинама година и стижу и до нас. Зато сам рекао да је могло да се деси да је и сам Карађорђе веровао да је Васојевић, а да није то. Ипак је поузданије тестирање потомака његовог стрица, а то знамо захваљујући тестирању, и ту је крај приче...Везивати се за сведочанства од пре двеста година која су оповргнута генетиком нема смисла. Кузмићи су род са Карађорђем, имали су исту славу Св. Климента (пре него што су је Карађорђевићи касније променили) и испали су I2-CTS10228...Сумња у ово значи да сумњаш да су Кузмићи и Карађорђевићи у било каквој вези...А што се тиче резултата, имаш и табеле са хаплогрупама, где може да се види да су родови груписани и профилисани већ одавно

Predanje kaže da je Karađorđev otac rođen u Kraljima. Ako to Karađorđe nije znao povlačim sve što sam napisao večeras
Наша мука ваља за причешћа

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Карађорђевићи I2-CTS10228
« Одговор #378 послато: Мај 29, 2018, 12:10:57 пре подне »
Predanje kaže da je Karađorđev otac rođen u Kraljima. Ako to Karađorđe nije znao povlačim sve što sam napisao večeras
Он је то сигурно знао, где му је рођен отац, али то не значи да је род Васојевића. Пристрасност је највећа препрека овде и свако има право да навија за ово или оно, али кад дође резултат онда је готова прича... да се није Кузмић тестирао, ова дискусија би и имала неки смисао...да се водила пре годину дана напр.
« Последња измена: Мај 29, 2018, 12:16:33 пре подне ДушанВучко »

Ван мреже Starovlah

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 209
Одг: Карађорђевићи I2-CTS10228
« Одговор #379 послато: Мај 29, 2018, 12:15:25 пре подне »
Шта славе твоји рођаци? Ако желиш бити сродник Карађорђевића преко васојевићке линије, пре ми се чини да ћеш то бити преко Маринковића из Тополе  ;D Иначе, чуо сам да Маринковићи то поричу, из неког разлога (мислим на Маринковиће , Св. Климент)

Ali ja sam napisao da moji rođaci Marinkovići iz Topole nemaju nikakve veze sa Karađorđevićima (porijeklo vode iz Korita na Pešteri). Ako bi bio srodnik Karađorđevićima bilo bi to preko moga sedmog pretka i njegovog đeda Jovana. Ali neznam... Ja ne tvrdim ništa decidno, samo prenosim ono sto je zapisano
Наша мука ваља за причешћа