Аутор Тема: Карађорђевићи I2-CTS10228  (Прочитано 86350 пута)

Ван мреже Clavdivs

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 427
Одг: Карађорђевићи I2-CTS10228
« Одговор #320 послато: Мај 28, 2018, 03:01:44 поподне »
Ispod 30%. Nijesu DNK rijaliti popularni, no lažibajke i mitomanija.
Тешко вама књижевници и фарисеји, лицемери, што једете куће удовичке, и лажно се Богу молите дуго; зато ћете већма бити осуђени. Матеј 23:14

На мрежи vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Карађорђевићи I2-CTS10228
« Одговор #321 послато: Мај 28, 2018, 03:07:49 поподне »
Ljudi. Da li mi prucamo razlicitim jezikom. I nije mi jasno zasto vjerjete u pisanje Nedeljkovica a ne vjerujete u pisanje Deletica? DNK pa DNK! Recite mi sa koliko procenata takvo testiranje moze da tacno? 30 do 40%... Meni je jasno da je sada to u modi i ne bih ulazio u motive zasto se insistira na testiranju ali i rijaliti programi su popularni ali je to...
Пријатељу....ми онда очигледно причамо различитим језицима. Ако си ти спреман да више верујеш Делетићу или било којој другој причи, а не схваташ шта је то ДНК тест Y хромозома, онда не вреди даље причати па макар и на истом језику. Упознај се са ДНК методом утврђивања порекла по мушкој линији, па онда сам процени о ком проценту тачности се ту ради. Тек онда се јави па ћемо да наставимо дискусију по том питању. Ако то не желиш онда веруј Делетићу, Вешовићу и осталим потомцима Немањића и племеницима Српске Династије Карађорђевић. 8)

Ван мреже Полић

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 587
  • I2-Y56203
Одг: Карађорђевићи I2-CTS10228
« Одговор #322 послато: Мај 28, 2018, 03:11:10 поподне »
Ljudi. Da li mi prucamo razlicitim jezikom. I nije mi jasno zasto vjerjete u pisanje Nedeljkovica a ne vjerujete u pisanje Deletica? DNK pa DNK! Recite mi sa koliko procenata takvo testiranje moze da tacno? 30 do 40%... Meni je jasno da je sada to u modi i ne bih ulazio u motive zasto se insistira na testiranju ali i rijaliti programi su popularni ali je to...
DNK je tacan sa 100% ili je tacan sa 0%. DNK je idealan, nepotkupljiv, ideoloski nacionalno verski potpuno nezainteresovan, te slep, nem i gluv na sve nase strasti, nadanja i molbe, i kao nepokolebljivi sudija raskrinkava sarlatane i manipulatore.

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Карађорђевићи I2-CTS10228
« Одговор #323 послато: Мај 28, 2018, 03:14:12 поподне »
DNK je tacan sa 100% ili je tacan sa 0%. DNK je idealan, nepotkupljiv, ideoloski nacionalno verski potpuno nezainteresovan, te slep, nem i gluv na sve nase strasti, nadanja i molbe, i kao nepokolebljivi sudija raskrinkava sarlatane i manipulatore.

Који се уз то највише боје тог тестирања...

На мрежи Иван Вукићевић

  • Уредник СДНКП
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 3391
  • Васојевић
Одг: Карађорђевићи I2-CTS10228
« Одговор #324 послато: Мај 28, 2018, 03:21:46 поподне »
Ако то не желиш онда веруј Делетићу, Вешовићу и осталим потомцима Немањића и племеницима Српске Династије Карађорђевић. 8)

Не знам стварно чему оваква опаска. Вешовић ни на једном месту у својој књизи није тврдио да су Васојевићи од Немањића, нити да су Карађорђевићи од Васојевића, већ је само навео различита предања. За Карађорђевиће је рецимо написао следеће:

Не може се одређеније утврдити (без писмених докумената) од којега су братства и рода Карађорђевићи, али може се узети као поуздано да су њихови преци исељеници са васојевићких страна.

Толико о Вешовићевој необјективности.
« Последња измена: Мај 28, 2018, 03:23:20 поподне Иван Вукићевић »

На мрежи vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Карађорђевићи I2-CTS10228
« Одговор #325 послато: Мај 28, 2018, 04:45:31 поподне »
Не знам стварно чему оваква опаска. Вешовић ни на једном месту у својој књизи није тврдио да су Васојевићи од Немањића, нити да су Карађорђевићи од Васојевића, већ је само навео различита предања. За Карађорђевиће је рецимо написао следеће:

Не може се одређеније утврдити (без писмених докумената) од којега су братства и рода Карађорђевићи, али може се узети као поуздано да су њихови преци исељеници са васојевићких страна.

Толико о Вешовићевој необјективности.
ОК повлачим изјаву за Вешовића, било је у жару борбе! :)

Ван мреже Starovlah

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 209
Одг: Карађорђевићи I2-CTS10228
« Одговор #326 послато: Мај 28, 2018, 07:40:40 поподне »
DNK je tacan sa 100% ili je tacan sa 0%. DNK je idealan, nepotkupljiv, ideoloski nacionalno verski potpuno nezainteresovan, te slep, nem i gluv na sve nase strasti, nadanja i molbe, i kao nepokolebljivi sudija raskrinkava sarlatane i manipulatore.

 Ajde da se ćeramo još malo

   Sa ovim se slažem u potpunosti! Jedino sto nije jednako isto spalivati vještice i izučavati astronomiju. Slažem se da DNK analiza može da raskrinka "ko ga je nekoj starleti načinio" pa čak i na kojoj jahti, međutim baviti se geneologijom je vrlo ozbiljan posao. Nijesam genetičar i ne mogu  stručno da komentarišem o temi DNK ali smatram da sve sto se više udaljavamo unazad po generacijama ova vrsta testiranja je sve nepouzdanija. Nazalost, bolji metod za sada nemamo pa se držimo ovoga što imamo.
   Evo jednog primjera. Prije nekoliko godina testirani su jedan pripadnik bratstva Bojovića i jedan bratstva Đukića. Iz predanja, koje se čuva u ova dva bratstva rodonačelnici njihovi Bojo i Đuka bili su (između ostalih) dva brata i sinovi Milička Đurova. Naime nakon testiranja saopšteno im je da je 40% vjerovatnoća da su imali zajedničkog pretka prije oko 400 godina a 85% da im je zajednički predak živio prije 800 godina...
    Oprostite ali mene ovo nije ubjedljivo. Vjerujem u DNK ali samo kao putokaz, kao smjernicu za dalje istraživanje (naročito za ovoliki vremenski period)
    Ili recimo, moja malenkost ima nekoliko daljih rođaka Marinkovića koji žive u Topoli. Oni znaju da nemaju nikakvu vezu sa Karađorđevićima jer su se ovdje doselili iz Korita na Pešteri. Međutim, da oni ne znaju svoje porijeklo (kako vrijeme nailazi djeca se sve manje znati) i pomisle da su potomci Marinka, srodnika Karađorđevića,  i testiraju se. Sta onda? Prevarili su mnoge generacije kao uostalom sto je Mile Nedeljković prevario mnoge koji se bave ovim veoma zahtjevnim zanimanjem.

Наша мука ваља за причешћа

Ван мреже Sharelock

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 475
  • I2a Noster Labor
Одг: Карађорђевићи I2-CTS10228
« Одговор #327 послато: Мај 28, 2018, 07:48:31 поподне »
... Prije nekoliko godina testirani su jedan pripadnik bratstva Bojovića i jedan bratstva Đukića. Iz predanja, koje se čuva u ova dva bratstva rodonačelnici njihovi Bojo i Đuka bili su (između ostalih) dva brata i sinovi Milička Đurova. Naime nakon testiranja saopšteno im je da je 40% vjerovatnoća da su imali zajedničkog pretka prije oko 400 godina a 85% da im je zajednički predak živio prije 800 godina...
   

Да ли су ти резултати објављени на неком од јавних днк-пројеката? Пре колико генерација је живео Миличко Ђуров?
Унапред захвалан!
Пријатељ мог непријатеља, мој је пријатељ!

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Карађорђевићи I2-CTS10228
« Одговор #328 послато: Мај 28, 2018, 07:54:07 поподне »
Ajde da se ćeramo još malo

   Sa ovim se slažem u potpunosti! Jedino sto nije jednako isto spalivati vještice i izučavati astronomiju. Slažem se da DNK analiza može da raskrinka "ko ga je nekoj starleti načinio" pa čak i na kojoj jahti, međutim baviti se geneologijom je vrlo ozbiljan posao. Nijesam genetičar i ne mogu  stručno da komentarišem o temi DNK ali smatram da sve sto se više udaljavamo unazad po generacijama ova vrsta testiranja je sve nepouzdanija. Nazalost, bolji metod za sada nemamo pa se držimo ovoga što imamo.
   Evo jednog primjera. Prije nekoliko godina testirani su jedan pripadnik bratstva Bojovića i jedan bratstva Đukića. Iz predanja, koje se čuva u ova dva bratstva rodonačelnici njihovi Bojo i Đuka bili su (između ostalih) dva brata i sinovi Milička Đurova. Naime nakon testiranja saopšteno im je da je 40% vjerovatnoća da su imali zajedničkog pretka prije oko 400 godina a 85% da im je zajednički predak živio prije 800 godina...
    Oprostite ali mene ovo nije ubjedljivo. Vjerujem u DNK ali samo kao putokaz, kao smjernicu za dalje istraživanje (naročito za ovoliki vremenski period)
    Ili recimo, moja malenkost ima nekoliko daljih rođaka Marinkovića koji žive u Topoli. Oni znaju da nemaju nikakvu vezu sa Karađorđevićima jer su se ovdje doselili iz Korita na Pešteri. Međutim, da oni ne znaju svoje porijeklo (kako vrijeme nailazi djeca se sve manje znati) i pomisle da su potomci Marinka, srodnika Karađorđevića,  i testiraju se. Sta onda? Prevarili su mnoge generacije kao uostalom sto je Mile Nedeljković prevario mnoge koji se bave ovim veoma zahtjevnim zanimanjem.

Ни овде нико није генетичар, али кад кренеш у дискусију о томе, онда мораш добро да се припремиш, а посебно на овом Форуму. Бојовић и Ђукић су иста хамплогрупа, исти род по мушкој линији. Док је заједнички предак Карађорђевића и Васојевића живео пре 68500 година. Мораш признати да нису баш близак род...

Ван мреже Starovlah

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 209
Одг: Карађорђевићи I2-CTS10228
« Одговор #329 послато: Мај 28, 2018, 07:58:33 поподне »
Да ли су ти резултати објављени на неком од јавних днк-пројеката? Пре колико генерација је живео Миличко Ђуров?
Унапред захвалан!

Živjeli su prije 12-13 genetacija. Neznam da li je objavljen na nekom od javnih DNK projekata ali su ga objavili Đukići koji su danas islamske vjeroispovijesti u djelu "Bratstvo Đukića u Novopazarskom Sandžaku
Наша мука ваља за причешћа

Ван мреже Sharelock

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 475
  • I2a Noster Labor
Одг: Карађорђевићи I2-CTS10228
« Одговор #330 послато: Мај 28, 2018, 08:00:45 поподне »
Živjeli su prije 12-13 genetacija. Neznam da li je objavljen na nekom od javnih DNK projekata ali su ga objavili Đukići koji su danas islamske vjeroispovijesti u djelu "Bratstvo Đukića u Novopazarskom Sandžaku
Хвала, Starovlah! 8)
Пријатељ мог непријатеља, мој је пријатељ!

На мрежи Иван Вукићевић

  • Уредник СДНКП
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 3391
  • Васојевић
Одг: Карађорђевићи I2-CTS10228
« Одговор #331 послато: Мај 28, 2018, 08:02:01 поподне »
   Evo jednog primjera. Prije nekoliko godina testirani su jedan pripadnik bratstva Bojovića i jedan bratstva Đukića. Iz predanja, koje se čuva u ova dva bratstva rodonačelnici njihovi Bojo i Đuka bili su (između ostalih) dva brata i sinovi Milička Đurova. Naime nakon testiranja saopšteno im je da je 40% vjerovatnoća da su imali zajedničkog pretka prije oko 400 godina a 85% da im je zajednički predak živio prije 800 godina...

На основу хаплотипова Ђукића и Бојовића је очигледно да припадају роду Васојевића. Проценти које спомињеш су вероватно базирани на малом броју маркера.

Да ли су ти резултати објављени на неком од јавних днк-пројеката? Пре колико генерација је живео Миличко Ђуров?
Унапред захвалан!

Да, оба резултата су у табели Српског ДНК пројекта:
http://dnk.poreklo.rs/naslovna/

Миличко Ђуров је мој 12. предак по мушкој линији и према родослову је живео у 16. веку. Дакле, заједнички предак Ђукића и Бојовића је живео пре 450-500 година.

Ван мреже Sharelock

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 475
  • I2a Noster Labor
Одг: Карађорђевићи I2-CTS10228
« Одговор #332 послато: Мај 28, 2018, 08:22:20 поподне »
Миличко Ђуров је мој 12. предак по мушкој линији и према родослову је живео у 16. веку. Дакле, заједнички предак Ђукића и Бојовића је живео пре 450-500 година.

Иване,
уз дужно поштовање прева племенској традицији, изражавам сумњу да је Миличко, ако је 12. генерације пре тебе, односно 12 или 13 генерација пре Starovlaha, живео у 16. веку.
Хајде да анализирамо: ако је просек генерације 25 година, онда је живео пре 300 година, ако је просек генерације 27,5 или 28 година (како већ користе у неким научним радовима), онда је живео пре 330/336 година. Ако се узме да је просек 30 година, онда је живео пре 360 година итд. Дакле, на основу ових показатеља Миличко је живео, најраније, у 17. веку. По рачуници да је живео пре 450-500 година, како ти наводиш, онда би за 12 генерација било потребно да је просек сваке генерације 40 година, што је, признаћеш, нереално.
Овај проблем има два решења:
1. Миличко није живео у 16. веку, већ најмање сто година касније. Ако не постоји писани документ о времену када је живео, онда је ово реална хипотеза.
2. Миличко је живео у 16. веку али су његови потомци заборавили све пасове, па није 12 пасова, него који пас више.

Пријатељ мог непријатеља, мој је пријатељ!

Ван мреже Starovlah

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 209
Одг: Карађорђевићи I2-CTS10228
« Одговор #333 послато: Мај 28, 2018, 08:43:12 поподне »
Јел можеш да изнесеш прецизније податке везано за то предање? Претпостављам да мислиш на Јована, Карађорђевог деду.

Prema pisanju Tomaša Katanića, potomka popa Petra Katanića Kovačevića koji je išao u susret Karađorđu na Suvodolu (Pešter) kod Sjenice stoji stoji da je Karađorđev otac rođen u Kraljima. Katanićevi spisi se čuvaju u Srpskoj akademiji nauka i umjetnosti u Beogradu. Karađorđe je i sam prilikom prijema deputacije Vasojevića kod Sjenice 1807 godine, koju je predvodio pop Petar Katana u vrijeme Prvog srpskog ustanka, a po riječima koje je zabjeležio Petar Katana, izjavio: "Pa ja sam od kuće Vasojevića" Tada se povede razgovor, ko je i odakle je, od koga je bratstva i ispade da je Karađorđe unuk Jovana Radulova Đurišića, a sin Petra Đurišića iz Kralja kod Andrijevice. Vasojevići i danas pričaju da je Karađorđe starinom Vasojević od kuće Đurišića i pokazuju gdje je njegovog djeda bila kuća u Kraljima..." poše Katanić. Slično Kataniću bjeleži i istoričar Milenko M Vukićević, koji kaže: "moguće da su Karađorđevi preci polazeći iz Vasojevića, još negdje zadržali prije nego što su stigli u Beogradski pašaluk"
   Ako su ove tvrdnje tačne, a morale bi biti, jer ih bjeleže savremenici Karađorđevi, prije svega pop Katana Kovačević, koji je lično razgovarao sa Karađorđem.
   Da je Karađorđe bio Vasojević i po ocu i po majci govori i Sima Milutinovićsarajlija. On je pisar Karađorđevog sovjeta 1808 godine. I nije imao potrebe da nagađa o porijeklu Karađorđevu; on je bio u položaju da se neposredno od Vožda i njegove porodice obavijesti o njihovom porijeklu. O rođenju Voždovom Milutinović bjeleži u svojim stihovima
   "Po rođenju Vasojević - sinom
    Srbom Petrom našijem pitomca
    I Maricom Artemide Nimfom"
dalje Milutinović bjeleži: "U to doba i Vasojevići (stigoše) Karađorđa davnjašnji zemljaci - Vasojevići"
   Vladika Petar II Petrović Njegoš izdajući knezu Aleksandru Karađorđeviću 1840 dekret na titulu vojvode i patriota s gordošću napominje, da je knežev otac "bivši Vožd Đorđije Petrović porijeklom od drevnih knezova Naše provincije Vasojevića". "Sigurni su i tačni podaci o Karađorđevom porijeklu i Konstantina Nenadovića, iako je njegovo veliko djelo izdato kasnije. Ovo zato što je na njemu sarađivao sin Karađorđev, knez Petar, docnije kralj Petar I. Zato tvrdo i pouzdano Nenadović kaže: Karađorđev otac bio je Petar, a mati Marica, oboje rodom iz Vasojevića". I u Srbiju se, kaže preselio otac Petrov sa još jednim bratom dok su mu dva brata ostala u Vasojevićima. Braća Đurišići koji su ostali da žive u Kraljima, Radule, Savić i Đurko podijelili su starevinu (očevinu). Staro ognjište, gdje je rođen djed Karađorđev Jovan i otac Petar pripalo je Đurku i od njega su danas Đurkovići u Kraljima.

 Eto gospodo to je što ja imam a Vi ga tumačite onako kako želite
Наша мука ваља за причешћа

Ван мреже Starovlah

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 209
Одг: Карађорђевићи I2-CTS10228
« Одговор #334 послато: Мај 28, 2018, 08:54:43 поподне »
Ни овде нико није генетичар, али кад кренеш у дискусију о томе, онда мораш добро да се припремиш, а посебно на овом Форуму. Бојовић и Ђукић су иста хамплогрупа, исти род по мушкој линији. Док је заједнички предак Карађорђевића и Васојевића живео пре 68500 година. Мораш признати да нису баш близак род...

Meni je neozbiljno Miloše da se pripremam  za nešto što ne poznajem ni najmanje. Znaš za onu da " je teži onaj koji je pročitao jednu knjigu nego onaj ko nije pročitao nijednu"
Kažes "ista hamplogrupa, isti rod po muškoj liniji" pa to znamo iz predanja koje živi u ovim bratstvima ali u kolikom procentu je pokazalo testiranje?
Наша мука ваља за причешћа

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Карађорђевићи I2-CTS10228
« Одговор #335 послато: Мај 28, 2018, 09:05:56 поподне »
Meni je neozbiljno Miloše da se pripremam  za nešto što ne poznajem ni najmanje. Znaš za onu da " je teži onaj koji je pročitao jednu knjigu nego onaj ko nije pročitao nijednu"
Kažes "ista hamplogrupa, isti rod po muškoj liniji" pa to znamo iz predanja koje živi u ovim bratstvima ali u kolikom procentu je pokazalo testiranje?

Управо је то проблем код ове теме, што предање стављаш испред екзактне науке. А она је показала да потомство Карађорђевог брата није генетски по мушкој линији повезано са Васојевићима. Велика вероватноћа је да и Карађорђевићи нису Васојевићи. То је та митоманија која нас затим води до Немањића, римских царева, фараона... имамо огроман број примера где је генетика оборила предања. Тестирање Y хромозома не показује никакве проценте, већ припадност одређеној хаплогрупи, па отуда моја констатација о припреми, јер су то неке најосновније ствари.
« Последња измена: Мај 28, 2018, 09:10:01 поподне Милош »

Ван мреже vidoje 013

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1164
Одг: Карађорђевићи I2-CTS10228
« Одговор #336 послато: Мај 28, 2018, 09:17:42 поподне »
 Колико ми је познато, још немамо тестиране: Ђурковиће, Ђуришиће из села Краље код Андријевице.  Немамо тестираног ни Ђуришића са Полице, који су старевином из Краља.
 Р. Ј. Вешовић је написао и:"О Карађорђевом поријеклу из Васојевића чувају предање и присвајају себи Вожда Србије двије гране Раевића, Лопаћани (Бојовићи, Вешовићи, одн. Поповићи, Ђукићи и  други) и Ковачевићи (Ђуришићи)." Имамо резултате тестираних: Бојовића и Ђукића.

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Карађорђевићи I2-CTS10228
« Одговор #337 послато: Мај 28, 2018, 09:20:16 поподне »
Старовлаху, сигурно је и пре 200 година било грешака у предању које су се преносиле даље, до данас. Чак и да је сам Карађорђе тврдио да је од Васојевића, као и Његош, не значи да су чак и они били имуни на неке грешке. Сима Милутиновић Сарајлија је рекао да је из, а не од Васојевића. Васојевићи су били област са хетерогеним становништвом, па је и већина по исељавању одређивала себе да је од Васојевића (као и моја ујчевина), а да нису тај род. Исто тако и код других племена, људи су поистовећивали своје пређашње место становања са родом по коме се област где су живели звала (као и Вук Караџић што је веровао да је Дробњак)...Кузмић са Карађорђевићима има везу у релативно ближој прошлости, тестирао се и није род Васојевића...Чак се то предање исељених родова из Васојевића, да су сами Васојевићи, држало и поред неке основне карактеристике за неки род, а то је слава...То се не уклапа ни код Карађорђа, ни код родова који славе Св. Јована. Донекле је разумљиво за исељене родове из Дробњака да себе везују за род Дробњака, јер су примили славу Ђурђевдан (као Караџић), али код родова из области Васојевића, има разних слава, а зна се да род Васојевића слави Аранђеловдан, што није случај, нити је навођено негде, да су преци Карађорђа у неком периоду славили ту славу...

Ван мреже Starovlah

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 209
Одг: Карађорђевићи I2-CTS10228
« Одговор #338 послато: Мај 28, 2018, 09:23:39 поподне »
Управо је то проблем код ове теме, што предање стављаш испред екзактне науке. А она је показала да потомство Карађорђевог брата није генетски по мушкој линији повезано са Васојевићима. Велика вероватноћа је да и Карађорђевићи нису Васојевићи. То је та митоманија која нас затим води до Немањића, римских царева, фараона... имамо огроман број примера где је генетика оборила предања. Тестирање Y хромозома не показује никакве проценте, већ припадност одређеној хаплогрупи, па отуда моја констатација о припреми, јер су то неке најосновније ствари.

Znam vrlo dobro da su predanja nepouzdana. I sam sam imao puno poteškoća da "oborim" neka predanja koja su se ustalila u narodu. Međutim, to Vaše testiranje je nešto slično detektoru lazi koje koriste sve policije svijeta, "nešto kazuje a ništa ne dokazuje" Ceo dan me bombardujete sa Crnčom, kotlom, Gurešićima, Nedeljkovićem... a kada Vam neko pruži podatke savremenika Karađorđevih ne oglašavate se povodom toga.
Наша мука ваља за причешћа

Ван мреже Starovlah

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 209
Одг: Карађорђевићи I2-CTS10228
« Одговор #339 послато: Мај 28, 2018, 09:29:24 поподне »
Старовлаху, сигурно је и пре 200 година било грешака у предању које су се преносиле даље, до данас. Чак и да је сам Карађорђе тврдио да је од Васојевића, као и Његош, не значи да су чак и они били имуни на неке грешке.

I šta bi sad rekao na ovo? Pa ajde da ja tebe objasnim ko ti je ujčevina
Наша мука ваља за причешћа