Аутор Тема: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту  (Прочитано 2543307 пута)

Ван мреже NikolaMRadovic

  • Гост
  • *
  • Поруке: 2
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #2060 послато: Мај 12, 2016, 11:58:08 поподне »
Inace ja sam danas dobio rezultate Radovic Sv.Luka Prekopuce

Koliko ja znam Radovici i Djindjici sv.Luka
Jovanovici,Nedeljkovici,Andrici sv Ilija

Selo Prekopuce, Jastrebac, Toplica
Opština Velika  Plana

Jezerinci

Andrići
Jelenići
Nedeljkovići
Ćirkovići
Radovići
Jovanovići

Donja mala

Rakići
Đinđići
Miladinovići
Simići
Stojanovići

Budžak
Markovići

Lozanci
Isailovići
Vukoičići

Centar sela
Todorovići
Andrići
Đinđići
Nikolići

Molim sve koji nesto znaju o Radovicima sv.Luka da se jave na [email protected] 065/313 31 79

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #2061 послато: Мај 13, 2016, 10:41:23 поподне »
Овај резулатат ми је послао Владимир Урошевић ван резулатат Светског ДНК дана,па га објављујем овдје.

Божинић, Лучиндан, Колашин/ЦГ

Припада хаплогрупи I2a Динарик Југ. Генетика потврђује поријекло. Божинићи су огранак ровачких Влаховића. Имају веома блиске резултате са другим Ровчаним Шћепановићима, али и са Никшићима Бечановићима.

Мислим да је овим резулататом прилично јасно да је главна хаплогрупа племена Никшића односно Ровчана I2a Динарик Југ.

Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #2062 послато: Мај 13, 2016, 11:02:06 поподне »
Овај резулатат ми је послао Владимир Урошевић ван резулатат Светског ДНК дана,па га објављујем овдје.

Божинић, Лучиндан, Колашин/ЦГ

Припада хаплогрупи I2a Динарик Југ. Генетика потврђује поријекло. Божинићи су огранак ровачких Влаховића. Имају веома блиске резултате са другим Ровчаним Шћепановићима, али и са Никшићима Бечановићима.

Мислим да је овим резулататом прилично јасно да је главна хаплогрупа племена Никшића односно Ровчана I2a Динарик Југ.
Да, Божинићи су проверено знам Влаховићи. Има их насељених у селу Реткоцер у Горњој Јабланици, и лично их познајем. Овим се дефинитивно искристалисало да су Никшићи И2а Динарик Југ.


Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #2063 послато: Мај 16, 2016, 10:46:40 поподне »
Ово је тестирани који је тестиран мимо Светског ДНК дана

Гавриловић, Никољдан, Тијање, Лучани, Драгачево, Србија

Припада хаплогрупи E-V13. Нема блиских поклапања. Специфична вриједност 393=12. Нисам их нашао у студији за Тијање. По подацима тестираног послије Првог свјетског рата отишли су из Тијања.

Ван мреже ays

  • Гост
  • *
  • Поруке: 7
  • E-V13
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #2064 послато: Мај 17, 2016, 03:27:46 поподне »
Ово је тестирани који је тестиран мимо Светског ДНК дана

Гавриловић, Никољдан, Тијање, Лучани, Драгачево, Србија

Припада хаплогрупи E-V13. Нема блиских поклапања. Специфична вриједност 393=12. Нисам их нашао у студији за Тијање. По подацима тестираног послије Првог свјетског рата отишли су из Тијања.

Део, моје, породице Гавриловић и даље живи у тој области, било у Гучи, Лучанима, Чачку а и самом Тијању.
Рођак је правио родослов пре неколико година и презиме дефинитивно није изворно јер се наилази на ”Гаврила” већ на 7 колена од мене. Постоји претпоставка да смо пореклом из Ц.Горе или Метохије али то је све, претпоставка.
Друга претпоставка је да је старији брат мог прадеде био Драгутин Гавриловић. Године рођења се поклапају (поред велике физичке сличности између Драгутина и мог деде, немам слике прадеде) али пошто никада нисам успео да сазнам славу Пуковника, нити сам имао/имам икакав контакт са његовим директним потомцима, не могу ништа да тврдим.

На жалост и отац и деда су ми покојни, па немам много особа за консултације у вези подробнијег истраживања. Послао сам Јовици тај родослов који је рођак правио али свакако увек могу да га окачим и овде.

Свака помоћ је добродошла.

Ван мреже Clavdivs

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 427
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #2065 послато: Мај 17, 2016, 03:36:20 поподне »
Да ли сте погледали шта о Гавриловићима пише Раденко Поповић у хроници села Зеоке, Пухово и Тијање?
Тешко вама књижевници и фарисеји, лицемери, што једете куће удовичке, и лажно се Богу молите дуго; зато ћете већма бити осуђени. Матеј 23:14

Ван мреже ays

  • Гост
  • *
  • Поруке: 7
  • E-V13
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #2066 послато: Мај 17, 2016, 04:08:35 поподне »
Нисам, хвала Вам на предлогу. Након краће гугл претраге не могу да нађем где књига може да се купи, да ли можда Ви знате?
На сајту САНУ стоји да то сада издаје ”Културно просветна заједница Србије” а на њиховом сајту не постоји таква публикација.

Ван мреже Clavdivs

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 427
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #2067 послато: Мај 17, 2016, 04:20:13 поподне »
Биће ускоро у дигиталној библиотеци Порекла. Иначе мислим да су у књизи родослови свих фамилија из ових села.
Тешко вама књижевници и фарисеји, лицемери, што једете куће удовичке, и лажно се Богу молите дуго; зато ћете већма бити осуђени. Матеј 23:14

Ван мреже ays

  • Гост
  • *
  • Поруке: 7
  • E-V13
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #2068 послато: Мај 17, 2016, 05:20:10 поподне »
То је лепа вест али ја ћу се потрудити да набавим књигу свакако. Мала само исправка за изнад написано, није у питању мој прадеда већ чукундеда.

Ван мреже ays

  • Гост
  • *
  • Поруке: 7
  • E-V13
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #2069 послато: Мај 18, 2016, 08:33:43 пре подне »
Део, моје, породице Гавриловић и даље живи у тој области, било у Гучи, Лучанима, Чачку а и самом Тијању.
Рођак је правио родослов пре неколико година и презиме дефинитивно није изворно јер се наилази на ”Гаврила” већ на 7 колена од мене. Постоји претпоставка да смо пореклом из Ц.Горе или Метохије али то је све, претпоставка.
Друга претпоставка је да је старији брат мог прадеде био Драгутин Гавриловић. Године рођења се поклапају (поред велике физичке сличности између Драгутина и мог деде, немам слике прадеде) али пошто никада нисам успео да сазнам славу Пуковника, нити сам имао/имам икакав контакт са његовим директним потомцима, не могу ништа да тврдим.

На жалост и отац и деда су ми покојни, па немам много особа за консултације у вези подробнијег истраживања. Послао сам Јовици тај родослов који је рођак правио али свакако увек могу да га окачим и овде.

Свака помоћ је добродошла.

На Јовицин предлог, додајем и родослов (требало је одмах да га и убацим). Ја сам Богдан.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13169
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #2070 послато: Мај 18, 2016, 10:39:29 пре подне »
Кричка, Св. Никола, Кричке (Дрниш, Далмација), хаплогрупа J2b M205

12 23 15 10 15-18 11 15 12 12 12 28

Изгледа да су Кричи ипак J2b1.

Кричке су иначе велики крајишки род (више презимена: Кричке, Кричковићи, Кричкићи, Кричко, итд.), а верује се да су у Далмацију дошли у 17. веку. Реч је о једној од најугледних свештеничких фамилија у дрнишком крају.

Ако се не варам, код Лубурића се Кричке у Далмацији помињу још крајем 15. века(?)

Кричкама су изгледа генетски најближи Новаковићи из Босанске Крајине, Демићи са Баније и Поровићи из Пријепоља (потпуно поклапање са Поровићем). Ово је занимљиво зато што су Новаковићи по свему судећи досељеници из Далмације (слава такође Св. Никола), док смо за Демиће и Поровиће још раније утврдили да постоји релативно блиска веза.

Овакав хаплотип поседују многе породице из Доњег Полимља.

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10049
  • I2a S17250 A1328
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #2071 послато: Мај 18, 2016, 10:46:27 пре подне »
Изгледа да су Кричи ипак J2b1.

Изгледа. А ја навијао за R1b.
Значајан резултат. Уклапа се и у Далмацију и у Доње Полимље.
"Наша мука ваља за причешћа"

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #2072 послато: Мај 23, 2016, 09:22:28 поподне »
Синобад, Ђурђевдан, Книнско поље, Далмација

Стигли су нам резултати за још једног Синобада из Книнског Поља. И он је као и претходни Синобад хаплогрупа Ј1 блиског хаплотипа. Занимљиво је да су се ова два Синобада из истог села разликују у два маркера,а на једном 439 у чак двије вриједности.

Ово показује колико се мора бити опрезан у СТР прорачунима и анализама и колико некад мутације могу бити брзе.

Ван мреже Željko

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 295
  • I1-P109>FGC22061
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #2073 послато: Мај 23, 2016, 09:28:24 поподне »
Синобад, Ђурђевдан, Книнско поље, Далмација

Стигли су нам резултати за још једног Синобада из Книнског Поља. И он је као и претходни Синобад хаплогрупа Ј1 блиског хаплотипа. Занимљиво је да су се ова два Синобада из истог села разликују у два маркера,а на једном 439 у чак двије вриједности.

Ово показује колико се мора бити опрезан у СТР прорачунима и анализама и колико некад мутације могу бити брзе.
+1
Помислих на Ј1 Михиће и Ружиће кад прочитах ово.
Језик је од меса и свашта меље.

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #2074 послато: Јун 02, 2016, 02:25:54 поподне »
Добих неких десетак нових резултата и за велико чудо међу њима ниједан I2a Динарик.

Станишић, Савиндан, Винићи/Бјелопавлићи/ЦГ

Припадају хаплогрупи I1-P109, класичном роду Дробњака Новљана и судећи по слави повезани су са дробњачким Савинштацима, о којима баш јуче говорисмо. Све би ово било сјајно да Станишићи себе не сматрају потомцима Бијелог Павла. Станишићи су дио братства Бубића, који су у Бјелопавлиће дошли након доласка главнине Бјелопавлића. И сам Шобајић пише за Бубиће да многи сматрају да они нису потомци Бијелог Павла,тако да ови генетски резулатати потврђују ту причу. Сем тога прави Бјелопавлићи славе петковдан, а Станишићи Савиндан. не знам какав је случај са славом за остала братства Бубића тј. да ли су само Станишићи изузетак са славом, а самим тим могуће и генетиком или је читав род Бубића слави Савиндан.

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #2075 послато: Јун 02, 2016, 02:32:47 поподне »
Други тестирани је такође интересантан.

Бешлагић, Цазин,Босанска крајина, БиХ

Тестирани је по оцу муслиман из Цазина, али слави славу, тако да нисам писао одредницу муслиман.Али то не мијења на ствари да се ради о муслиманској породици из Цазина. Цазински Бешлагићи се наводе као веома стара породица којој се не зна поријекло.
Тестирани припада хаплогрупи R1a Y2613 или карпатско-далматинском роду. Блиски су му и наши и хрватски припадници овог рода. Иначе, вјерујем да је овај род старосједилачки на простору Крајине.

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #2076 послато: Јун 02, 2016, 02:41:14 поподне »
Марковић, Никољдан, Варварин/СРБ

Марковић припада код нас не баш честој хаплогрупу G2a-L91. Ова хаплогрупа је доста честа на запдном Медитерану, посебно на Сардинији и Корзици. Позната је и по томе што је овој групи припадао залеђени Оци из Алпа. Иначе Марковић се чак у 18 маркера у потпуности поклапа са тестираним бугарином из Трнске области (костуринци) на српско-бугарској граници. Колико се сјећам становници те области су се себе сматрали Србима. Резултат Марковића није далеко од резулатат Петровића и пејковића који би требали бити од Зоговића из Црне Горе, тако да сам их груписао с њима. ово би значило да су и петровић и пејковић по свему судећи L91.

реконструкција Оција G2a-L91


Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #2077 послато: Јун 02, 2016, 03:37:16 поподне »
Добих неких десетак нових резултата и за велико чудо међу њима ниједан I2a Динарик.

Станишић, Савиндан, Винићи/Бјелопавлићи/ЦГ

Припадају хаплогрупи I1-P109, класичном роду Дробњака Новљана и судећи по слави повезани су са дробњачким Савинштацима, о којима баш јуче говорисмо. Све би ово било сјајно да Станишићи себе не сматрају потомцима Бијелог Павла. Станишићи су дио братства Бубића, који су у Бјелопавлиће дошли након доласка главнине Бјелопавлића. И сам Шобајић пише за Бубиће да многи сматрају да они нису потомци Бијелог Павла,тако да ови генетски резулатати потврђују ту причу. Сем тога прави Бјелопавлићи славе петковдан, а Станишићи Савиндан. не знам какав је случај са славом за остала братства Бубића тј. да ли су само Станишићи изузетак са славом, а самим тим могуће и генетиком или је читав род Бубића слави Савиндан.
Ово је још један разлог више да се направи измена првом приликом када будеш имао времена да то урадиш, да се у табели српског ДНК пројекта промени назив рода ''Дробњачки'' пошто је сада очигледно да у И1-П109 спадају и многа друга братства и родови из Црне Горе, Брда и Херцеговине који немају везе са Дробњацима.

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #2078 послато: Јун 02, 2016, 03:45:50 поподне »
Ово је још један разлог више да се направи измена првом приликом када будеш имао времена да то урадиш, да се у табели српског ДНК пројекта промени назив рода ''Дробњачки'' пошто је сада очигледно да у И1-П109 спадају и многа друга братства и родови из Црне Горе, Брда и Херцеговине који немају везе са Дробњацима.

То су све радни називи и много је лакше да се има неки препознатљив назив.

Конкретно у овом случају нисам баш сигуран да тестирани, поготово због не баш тако честе славе, нема везе са Дробњацима.

Ван мреже Лепеничанин

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 953
  • R1b
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #2079 послато: Јун 02, 2016, 04:16:14 поподне »
Цитат
Марковић, Никољдан, Варварин/СРБ

Тестирани је пореклом из Тољевца. Ево шта се каже у књизи "Темнић" Станоја Мијатовића:

–Марковићи су из околине Врања, славе Никољдан. Кажу да и данас имају рођаке тамо – одакле су досељени.

Ово отприлике објашњава и блискост са тим резултатом тестираног пореклом из Костуринаца код Трна. Очигледно да у том крају постоји кластер G2a-L91. За очекивати је да се и у целој некадашњој Јагодинској нахији (Левач и Темнић), нађе још припадника те хаплогрупе.