ДНК порекло > Аутосомална ДНК

23&ме нови резултати - Изузетно висок Грчки елемент

(1/3) > >>

SinanZiric:
Изузетно висок Грчки елемент, је ли то доказ Илирског порјекла јужних словена?

Гледао сам да други словен немају ништа са Грчким срдством. Мора да је ово код муслимана због мјешања са Османлијама.

нцп:

--- Цитат: SinanZiric  Децембар 23, 2020, 02:18:15 поподне ---Изузетно висок Грчки елемент, је ли то доказ Илирског порјекла јужних словена?

Гледао сам да други словен немају ништа са Грчким срдством. Мора да је ово код муслимана због мјешања са Османлијама.



--- Крај цитата ---

Не знам које је порекло по Y хромозому?

Али ову грчку (старобалканску) компоненту су вам разне ваше преткиње (бабе) подоносиле у мираз.

Шта им ово значи Б и Х? Како се та компонента препознаје?

SinanZiric:

--- Цитат: на Црвeњском путу  Децембар 23, 2020, 02:31:29 поподне ---Не знам које је порекло по Y хромозому?

Али ову грчку (старобалканску) компоненту су вам разне ваше преткиње (бабе) подоносиле у мираз.

Шта им ово значи Б и Х? Како се та компонента препознаје?

--- Крај цитата ---

Према узорцима других тестираних из Федерације БиХ сам најближи па тако ставе ФБиХ. Разлика између БиХ и других простора западног балкана је занемарива
тако да је у мом случају пуком случајношћу испала регија која мени и одговара.

Моја хаплогрупа је ПХ908 (И2а1б)

нцп:

--- Цитат: SinanZiric  Децембар 23, 2020, 02:42:11 поподне ---Према узорцима других тестираних из Федерације БиХ сам најближи па тако ставе ФБиХ. Разлика између БиХ и других простора западног балкана је занемарива
тако да је у мом случају пуком случајношћу испала регија која мени и одговара.

Моја хаплогрупа је ПХ908 (И2а1б)

--- Крај цитата ---

А ха! Тако значи. Значи та компанија иде том логиком.

Ojler:

--- Цитат: на Црвeњском путу  Децембар 23, 2020, 02:57:04 поподне ---А ха! Тако значи. Значи та компанија иде том логиком.

--- Крај цитата ---

Моје разумевање је да код комерцијалних admixture тестова то тако и функционише. Тражи се најбоље поклапање са усредњеним ДНК потписом садашње популације одређених региона. Дакле, ако се за неког каже да у свом геному има нпр. највећи удео ДНК западног Балкана, то се односи на садашње становнике регије, а не на неке који су овде живели пре 3000 година. Мислим да су археогенетичке базе ДНК узорака и сувише мале да би се могли одредити неки модални геноми који би се користили за овакве анализе.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију