Траг - корисне књиге, сајтови > Архиви и архивска грађа

Занимљивости из архивске грађе

<< < (3/20) > >>

ДушанВучко:

--- Цитат: ДушанВучко  Март 06, 2017, 12:01:44 пре подне ---Јагодина, 6. јуни 1823. година
Аранђел Милосављевић кнезу Милошу-јавља о сукобу између Миленка
Муте и Ранка из Праћине
Високо милостиви господару господару здравствуј
Ја ваш покорни слуга не пропуштам вама покорно јавити заради
именоватог Миленка Муту у оне прошасте недеље идући из Катуна к
Јагодини кад био код Лугомира срео га именовати Ранко Праћинац пијан
посвадили се Ранко пијан а Миленко нем и никаки човек није се трефио да
посведочи зашто се свадили у томе извади Миленко Мута пиштољ те порани
Ранка зло га поранио бог зна оће ли остат жив Ранко а Миленка Муту
шаљемо к вама везана Сотим остајем и јесам ваш покорни слуга
У Јагодини Аранђел Милосављевић
1823. год. јунија
Оригинал, АС, КК XII, 276
161.

--- Крај цитата ---
Ја незнам, овај што му је читао ово, како је могао озбиљним и званичним тоном да чита :) :) :)

Amicus:

--- Цитат: ДушанВучко  Март 05, 2017, 11:57:01 поподне ---Е то је већ непознаница :) питање је дал је реаговао на све молбе или су неке завршиле у смећу :) Али нешто мислим да он није одговарао, него је слао људе да одговоре у пракси :) Мислим да он није слао одговоре, него само наређења или позитиван одговор у смислу наредбе
--- Крај цитата ---

Наравно, ни ја не мислим да је књаз читао, тј. да му је читано, свако писмо... неко је други о томе имао да се стара. Али опет верујем да је око већине неки одговор морао да стигне. И књаз Милош је изгледа имао своје "ботове". ;D

ДушанВучко:

--- Цитат: Amicus  Март 06, 2017, 12:29:02 пре подне ---Наравно, ни ја не мислим да је књаз читао, тј. да му је читано, свако писмо... неко је други о томе имао да се стара. Али опет верујем да је око већине неки одговор морао да стигне. И књаз Милош је изгледа имао своје "ботове". ;D

--- Крај цитата ---
Па гледам редом писма, скоро сваки дан стиже по нека молба...Чисто сумњам да је баш по цео дан седео и чекао на народне јадиковке о изгубљеним воловима, одбеглим младама и пијанцима :) Знамо да је био прек али и уживао у животу, па сигурно је поставио неке , што кажеш, "ботове", "ћехаје" или од његове милости опуномоћене службенике здравог суда и његове милости хаха

ДушанВучко:
Верујем да није видео ни десети део свега што му је стизало...Једино ако баш не буде нека мука код народа, па морају да потегну пут до Крагујевца и да га омету, па на лицу места реши ,као ово: :)
https://www.youtube.com/v/1yZQ4GCuguI

ДушанВучко:

--- Цитат: ДушанВучко  Март 06, 2017, 12:40:16 пре подне ---Верујем да није видео ни десети део свега што му је стизало...Једино ако баш не буде нека мука код народа, па морају да потегну пут до Крагујевца и да га омету, па на лицу места реши ,као ово: :)
https://www.youtube.com/v/1yZQ4GCuguI

--- Крај цитата ---
A што каже она анегдота о Књазу "ако ли видиш гуњ обешен о тарабу, удри  море, можда је у њему сељак" :) Или она: "Какво је расположење у народу? Буне се? Стискај јаче море! Ћуте?... Попуштај!!!" :)

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију