Вјера и култура Срба > Традиционална архитектура

Средњоевропски културни простор и зона утицаја

<< < (17/17)

Vlax:
Још једна ствар коју сам запамтио из Братиславе је и нека мистична атмосфера у оним уским барокним уличицама, које су биле празне јер смо стигли у Братиславу у рано децембарско јутро и локали још нису били отворени.

ДушанВучко:

--- Цитат: Vlax  Јануар 14, 2021, 09:44:49 поподне ---Још једна ствар коју сам запамтио из Братиславе је и нека мистична атмосфера у оним уским барокним уличицама, које су биле празне јер смо стигли у Братиславу у рано децембарско јутро и локали још нису били отворени.

--- Крај цитата ---
Да, када има мање људи, лепше изгледа :) Сада има пуно туриста, а када сам студирао, још увек није била толика навала...Сам стари град није толико велики ( нека бечко-прашка мешавина "у малом", све епохе присутне у оба ова велика града су присутне и у Братислави, само на мањем простору), али никада не досади па и да се сваки дан пролази истим улицама

ДушанВучко:
Сарајево, центар (подсећа ме на градове у Чешкој, не знам чије архитекте су пројектовале ове зграде за време аустроугарске управе од 1878., вероватно је било и Чеха)

Навигација

[0] Индекс порука

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију