Аутор Тема: Da li neko zna poreklo prezimena Trenic?  (Прочитано 1647 пута)

kostanesic

  • Гост
Da li neko zna poreklo prezimena Trenic?
« послато: Април 21, 2016, 04:37:57 поподне »
Da li neko zna poreklo prezimena Trenic? Znam da su se moji preci doselili iz Crne Gore i tada su promenili prezime u Nesic.

Ван мреже vidoje 013

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1164
Одг: Da li neko zna poreklo prezimena Trenic?
« Одговор #1 послато: Април 21, 2016, 04:58:14 поподне »
 У Презименику Црне Горе нема презимена  Тренић.  Постоји презиме Трен у Подгорици, које је  прибиљежио Вукота Миљанић у својој биљежници: Записах  на путовањима, у архиви аутора Вукоте Миљанића.

На мрежи vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Da li neko zna poreklo prezimena Trenic?
« Одговор #2 послато: Април 21, 2016, 05:24:10 поподне »
У Презименику Црне Горе нема презимена  Тренић.  Постоји презиме Трен у Подгорици, које је  прибиљежио Вукота Миљанић у својој биљежници: Записах  на путовањима, у архиви аутора Вукоте Миљанића.
То Трен, уз чињеницу да је прибележено да га има у Подгорици, асоцира да је у питању малисорско презиме. Уколико презиме Тренић има неке везе са презименом Трен, а звучи као да има, ДНК анализа би могла у многоме да помогне. У понедељак је светски дан ДНК када ће бити омогућено тестирање уз попуст од 50%, па ако сте у прилици да издвојите 6500 дин. то би Вам свакако помогло у даљем истраживању, а можда чак и одмах дало неке закључке уколико имате барем нешто од породичног предања што би такође било од користи.

kostanesic

  • Гост
Одг: Da li neko zna poreklo prezimena Trenic?
« Одговор #3 послато: Април 21, 2016, 07:52:02 поподне »
Hvala vam. Ja znam da je moja prababa po zenskoj liniji te porodice bila iz plemena Kuci iz sela Medun.