Аутор Тема: Срби прије Турака  (Прочитано 19272 пута)

Ван мреже Жика

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 579
Одг: Срби прије Турака
« Одговор #60 послато: Јун 20, 2016, 09:57:40 поподне »
Цитат
Срби и хрвати нису били једно од словенских племена, већ су били војничка организација која је стајала на челу војничких и политичких покрета балканских словена

Јоже Шавли је 90. година у вези карантанско-венетског порекла Словенаца навео да име Хрват управо од герм. Heerwart потиче. Са значењем - војни стражар/чувар

Ван мреже vojislav.ananic

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1382
Одг: Срби прије Турака
« Одговор #61 послато: Јун 21, 2016, 08:46:47 пре подне »
Не тако давно сам навео које све књиге о пореклу Срба поседујем у својој личној библиотеци и од наших и од страних аутора. И, од неких форумаша био потцењен као чудак који верује у недоказано, јер, као, нисам читао наше савремене историчаре, што није тачно. Критиковао сам што су многи писци наше историје страног порекла, као да је боље познају од нас, критиковао и што се многи археолошки локалитети затрпавају. Управо међу страним ауторима је и књига др Л. Ленарда "Стари Срби и српска прапостојбина" из 1927. године коју још одавно поседујем, а која се код господина Владице Цонића испоставила као књига којој највише верује. Хвала му на одличном прилогу и запажањима. Значи, ипак сам "поткован" одређеним сазнањима мада то нисам изнео у оној процени као господин Цонић. Толико. И, што се тих мојих схватања тиче, не желим даљу полемику. Ја сам своје о томе рекао. Има ту још много посла, а потребна је и храброст да се неко супростави бечко-берлинско-нордијској школи по којој се и данас изучава наша историја. Зашто, ваљда ће време једном показати, кад права истина, са валидним подацима, угледа светлост дана.

Ван мреже vojislav.ananic

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1382
Одг: Срби прије Турака
« Одговор #62 послато: Јун 21, 2016, 09:17:52 пре подне »

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Срби прије Турака
« Одговор #63 послато: Јун 21, 2016, 09:32:47 пре подне »
Још о праисторији Срба

http://webtribune.rs/nemacki-naucnik-otkrio-srbi-su-postavili-osnove-danasnje-civilizacije/#

Војиславе, знате ли нешто више о овом њемачком "научнику" из текста Jürgen Spanuth. Такође да ли овај Јирген игдје спомиње Србе?

Овај текст који сте поставили је школски примјер јефтине манипулације без трунке одговорности. Деведесет одсто садржаја су најбесмисленије измишљотине, које су управо, сигуран сам и смишљене у некој страној агентури.

Поента цијеле приче и јесте да се сва српска историја представи у облику оваквог наклапања и обесмисли, да би се касније сваки покушај разумне националне историје приказао као српска мегаломанија.

Ван мреже Жика

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 579
Одг: Срби прије Турака
« Одговор #64 послато: Јун 21, 2016, 09:48:54 пре подне »
Шпанут је контроверзан писац који се у својим радовима бавио Атлантидом. За време нацизма имао је неку прођу. После рата - не. По професији је био пастор. Он једино Србе у контексту трибалског порекла помиње.

Ван мреже vojislav.ananic

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1382
Одг: Срби прије Турака
« Одговор #65 послато: Јун 21, 2016, 10:45:23 пре подне »
Синиша, да будем искрен, о Ј. Шпануту нисам до сада ништа знао. Само сам наишао на текст и поставио га у прилог томе да су се нашом историјом бавили многи.

Ван мреже vojislav.ananic

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1382
Одг: Срби прије Турака
« Одговор #66 послато: Јун 21, 2016, 11:16:45 пре подне »
Не знам да ли су сви остали форумаши ишта чули или знали о Ј. Шпануту. Кад види реч научник, човек у то и поверује. Сад, кад је поменут у постављеном прилогу, лако је пронаћи податке о њему. И сам сам сада мало претурао по интернету.

Ван мреже Сол

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1310
Одг: Срби прије Турака
« Одговор #67 послато: Јун 24, 2016, 12:52:14 поподне »
Ако могу да се сврсте у  библиотеку "Порекла".
https://de.scribd.com/doc/18757181/Tibor-Zivkovic-Forging-Unity
https://de.scribd.com/doc/131678575/Tibor-Živković-Stanovništvo-Srbije-od-VI-do-X-veka
СОКО БАIО СА ТРИЕС ЗМАIEВАХ МРѢЕТ НЕЋЕ ДОК СВѢЕТА ТРАIЕ

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Срби прије Турака
« Одговор #68 послато: Јул 01, 2016, 02:56:33 поподне »
У вези ове тематике врло корисно капитално дело Павла Ивића:"Српски народ и његов језик"

https://drive.google.com/open?id=0B4ps-K-v8gLDeElKR2tXajdYOU0
Чињеницама против самоувереног незнања.