Аутор Тема: Српски ДНК Пројекат- примједбе  (Прочитано 140827 пута)

Ван мреже Акса

  • Косовци
  • Познавалац
  • *
  • Поруке: 662
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #40 послато: Август 18, 2015, 03:18:38 поподне »
Пребацио сам га у И2а Динарик Југ.

супер  :)

Ван мреже Đorđo

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 775
  • shí shì qiú shì
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #41 послато: Август 23, 2015, 03:40:31 поподне »
Што се тиче хаплогрупе Н на српском ДНК пројекту

-Јокановић из Српског ДНК пројекта је из Пиве, место Пирни До (дописивао сам се са човеком).

-Ананић је из места Папићи на Банији (пише и у његовој књизи)

Ван мреже Đorđo

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 775
  • shí shì qiú shì
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #42 послато: Август 23, 2015, 09:42:57 поподне »
Хтедох рећи у претходној поруци уместо Јокановић - Кецојевић (стварно би требало вратити опцију преправљања порука)

Ван мреже Акса

  • Косовци
  • Познавалац
  • *
  • Поруке: 662
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #43 послато: Септембар 18, 2015, 03:21:39 поподне »
Молим администраторе да убаце податак за тестираног Кликовца да слави Ђурђиц и да је из Подгорице.


Ван мреже Сол

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1310
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #44 послато: Септембар 19, 2015, 06:34:43 поподне »
Гавриловић, село Рамаћа, Крагуйевац, слава свети Врачи,И2а1б3 Карпатско-Динарска и Дислес
И овај хаплотип није унет на Српски ДНК пројекат, а прошло је више од три месеца  ::).   Такође и хаплотип Милатовића из Црне Горе на страни 40 је његов исход. Милатовића се учланио на интернационалном Фтдна И2а пројекту и тамо има његовог исхода, зна то  Јерковић.  Могуће да је Милатовићев хаплотип ипак унет, али под неко друго презиме.
Суботићи, Врба (Гацко), I2a
Овај хаплотип још увек није унет на Српски ДНК пројекат, прошло је више од два месеца.  Докле више, срамота за администрацију.

На жалост, у праву си Аксо! То многи од нас мисле!
СОКО БАIО СА ТРИЕС ЗМАIEВАХ МРѢЕТ НЕЋЕ ДОК СВѢЕТА ТРАIЕ

Ван мреже Đorđo

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 775
  • shí shì qiú shì
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #45 послато: Октобар 22, 2015, 07:09:07 поподне »
Коме можемо слати прилоге о презименима на "Српском ДНК ПРојекту" и на коју адресу?

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #46 послато: Октобар 22, 2015, 09:49:23 поподне »
Коме можемо слати прилоге о презименима на "Српском ДНК ПРојекту" и на коју адресу?
Ђорђо, можете да шаљете на [email protected] или да постанете сарадник па директно уносите текстове на страницу Српског ДНК пројекта.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #47 послато: Октобар 28, 2015, 02:42:09 поподне »
Мартинац J2b2 (у днк пројекту ХР), је из места Луковдол (Врбовско, Хрватска).

Челић J2b2 (у днк пројекту БиХ) је из места Гуцевиће (Тутин, Србија).

http://dnk.poreklo.rs/tabela-pojedinacne-grupe/?grp-filter=J2b

Ботоћанин J2b1 је Батоћанин. :)

http://dnk.poreklo.rs/tabela-pojedinacne-grupe/?grp-filter=J2bM205



Ван мреже Bane

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 977
  • E-Z16988+BY99620+
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #48 послато: Новембар 03, 2015, 02:57:02 поподне »
Вукић, Хрватска, хаплогрупа Е, упада у род А, који је некако најуобичајенији хаплотип за наше просторе. Нема ближих података о мјесту поријекла, вјероисповијести или слави.

Што се тиче хаплотипова који су сврстани у род А солидна већина вероватно припада грани Z5018. Mеђутим не верујем да је то случај и за оне који имају 458>=16, јер је то типично за грану CTS9320.
Са Вукићем то није случај али мислим да је сврстан у групу хаплотипова која није најпрецизније дефинисана.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #49 послато: Новембар 25, 2015, 05:47:32 поподне »
Старије презиме Ковача J2b2 је Ковачевић. Најстарији познати предак - Бернард Ковачевић, Ливно (1721-1819)

http://dnk.poreklo.rs/tabela-pojedinacne-grupe/?grp-filter=J2b


Ван мреже Акса

  • Косовци
  • Познавалац
  • *
  • Поруке: 662
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #50 послато: Јануар 10, 2016, 04:41:16 пре подне »
Шкарица католик из Мостара јесте припадник R1a 3402+ , али не припада Карпатско-далматинском кластеру. На интернационалном ФТДНА R1a пројекту Шкарица је груписан у кластер 6. ..>Z280>CTS1211>Y35>CTS3402>YP237   http://www.familytreedna.com/public/R1a?iframe=yresults  груписан је у седмом кластеру по реду, његов кит број је E9981   У кластеру је са много Руса. 

Ван мреже Акса

  • Косовци
  • Познавалац
  • *
  • Поруке: 662
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #51 послато: Јануар 10, 2016, 05:15:22 пре подне »
Пановић груписан у род а, односно Z92 има само 12 маркера и Роков Пановић који је груписан у род и такође има 12 маркера и имају потпуно идентичнe хаплотипове 13 25 15 10 11-14 12 12 11 13 11 31, то значи да се ради о једној истој особи.

Што се тиче Јарића тестираног у септембру у оквиру Српског ДНК дана, он не припада карапатско-далматинском кластеру и чудим се како тек тако лако без СНП анализе је усписано да је CTS3402 KD, а његов хаплотип има своје специфичности које немају припадници КД гране. Дакле Јарић припада савим некој други грани подгране Z280.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #52 послато: Јануар 11, 2016, 11:44:17 пре подне »
Вероватно је мало гужва око празника, па се нема времена, али у днк пројекат треба унети:

Ћутук, БиХ, И2а Динарик Југ
Јерковић, Хвар, Хрватска, И2а Динарик Југ (Јерковићу су најближи Каљевићи/Мишићи из рода "Ђ")
Алуровић, И2а Динарик Југ
Кепчија, Двор, Хрватска, И2а Динарик Север
Крчмар, Загреб, Хрватска, Р1а
Ага, Приједор, РС, Р1а


Такође, из пројекта треба "избацити" Лабовића Ј1 из Калифорније. Ја сам поставио резултат те особе због претпоставке да може бити нашег порекла. Међутим, овај Лабовић вероватно није са ових простора, тј. реч је о јеврејској породици из Калифорније.


Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #53 послато: Јануар 11, 2016, 11:57:37 пре подне »
Сад ме Небо подсети, кад је поменуо Јекниће Г2а. Треба и код Вулетића Г2а уписати Лимљани, Црмница. Тренутно стоји само ЦГ.

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #54 послато: Јануар 11, 2016, 01:02:15 поподне »
Сад ме Небо подсети, кад је поменуо Јекниће Г2а. Треба и код Вулетића Г2а уписати Лимљани, Црмница. Тренутно стоји само ЦГ.
Уписано.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #55 послато: Јануар 11, 2016, 01:20:22 поподне »

Ван мреже Лепеничанин

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 953
  • R1b
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #56 послато: Јануар 11, 2016, 01:35:37 поподне »
Цитат
Алуровић, И2а Динарик Југ

Ја сам погрешио, јер слабо разумем бугарски језик, хаплотип Чуљовског из села Сталијска махала код Лом Паланке у Бугарској припада И2а Динарик Југ хаплогрупи. Међутим, чак иако се појаве преклапања, не треба га уносити на наш пројекат, јер је реч о изјашњеном Бугарину.

Исход Србина Алуровића (скоро сигурно је из околине Трстеника) је идентичан исходу извесног Тодорова из бугарског пројекта тестираног као Ј2а М67*.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #57 послато: Јануар 11, 2016, 01:42:18 поподне »
Ја сам погрешио, јер слабо разумем бугарски језик, хаплотип Чуљовског из села Сталијска махала код Лом Паланке у Бугарској припада И2а Динарик Југ хаплогрупи. Међутим, чак иако се појаве преклапања, не треба га уносити на наш пројекат, јер је реч о изјашњеном Бугарину.

Исход Србина Алуровића (скоро сигурно је из околине Трстеника) је идентичан исходу извесног Тодорова из бугарског пројекта тестираног као Ј2а М67*.

Онда треба унети Алуровића J2a. Претпостављам да је то овај хаплотип:

Никола Тодоров (Тутракан) 12   24   14   10   13-16   11   16   10   13   11   29   16   9-9   11   11   28   14   20   30   13-13-15-15   10   11   19-22   15   14   18   18   34-39   10   9

Ван мреже Тимар

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 685
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #58 послато: Јануар 11, 2016, 02:51:15 поподне »
А зашто је мени у поседњих мјесец-два онемогућен приступ Српском ДНК пројекту?

Ван мреже Лепеничанин

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 953
  • R1b
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #59 послато: Јануар 11, 2016, 03:10:02 поподне »
Јесте тај хаплотип Ј2а М67.

Иначе, хаплотип Вукадиновића је сигурно од оних из Берана.

Видим да се средња школа у Беранама зове по извесном Вукадину Вукадиновићу. На википедији пише да је рођен у селу Маште, у ком живе махом Васојевићи Миомановићи. Чудно ми је што су у селу сличног имена, Машница, које и није далеко од Полице, забележени Ђурашковићи-Цеклињани, па би могао да буде из групе Микарића-Зоговића то јест Ђурашковића-Цеклињана.

С друге стране, ако се међу Миомановићима крију припадници хаплогрупе Г2а, онда би то био другачији хаплотип, онај којем припадају бројне породице из Жупе Александровачке, које недвосмислено тврде да су у Жупу досељене из предела Васојевића.