ДНК порекло > Основе генетичке генеалогије

Питање везано за разлику у маркерима

<< < (6/11) > >>

Exiled:

--- Цитат: Ojler  Новембар 29, 2019, 08:33:32 поподне ---И то у вези брзине промене маркера, који је брзо а који споро мутирајући, је опет емпиријски закључак. Нећеш наћи два истраживања која дају исте вероватноће мутације маркера, а налазио сам примере где су разлике добијених вероватноћа промене истог маркера и преко 50%. Мој мишљење је да је давање било какве процене TMRC само на основу разлика на STR маркерима неутемељено и безвредно.

--- Крај цитата ---
ја управо то и рекох у последњој реченици мог поста,снип је кадија.Можемо ми просипати памет,а радо бих се другачије изразио,али снип суди и опак је и не ферма ни маркере ни живу силу...

Radul:

--- Цитат: Ojler  Новембар 29, 2019, 11:25:03 поподне ---Погледај ову упоредну табелу резултата 14 различитих истраживања стопе мутације STR маркера. Неке стопе се за исти маркер разликују и по 400%. Како се онда може тврдити да су процене на бази оваквих параметара поуздане?


--- Крај цитата ---

Знам за то, постављао сам давно ову табелу. Постоје разлике тачно, као што постоје и за СНП рачунање. Адекватнија је она студија која има већу базу података и која је новија.
--- Цитат: Radul  Јун 16, 2017, 02:18:28 пре подне ---Стопе мутације по алелима:

--- Крај цитата ---


--- Цитат: Bojan  Новембар 30, 2019, 12:07:20 пре подне ---ја управо то и рекох у последњој реченици мог поста,снип је кадија.Можемо ми просипати памет,а радо бих се другачије изразио,али снип суди и опак је и не ферма ни маркере ни живу силу...

--- Крај цитата ---
Бојане нико не спори да је снип најбољи за одређивање НЗП-а, овде је било ријечи шта се може са 23 маркера. У чему се сви слажемо.

Ojler:

--- Цитат: Radul  Новембар 30, 2019, 01:02:27 пре подне ---Знам за то, постављао сам давно ову табелу. Постоје разлике тачно, као што постоје и за СНП рачунање. Адекватнија је она студија која има већу базу података и која је новија.

--- Крај цитата ---

Шта знам... Ја ту не видим неку зависност ни од броја узорака ни од старости истраживања. Код неких маркера су након тесет година истраживања поново добијене вредности које су била добијане на почетку, а да су узорци били приближно исти, с тим да су у свим оним истраживањима током тих 10 година вредности значајно осциловале. Али то нам је што нам је. Кад је реч о STR мутацијама боље процене немамо...

Александар Невски:

--- Цитат: Ojler  Новембар 29, 2019, 11:25:03 поподне ---Погледај ову упоредну табелу резултата 14 различитих истраживања стопе мутације STR маркера. Неке стопе се за исти маркер разликују и по 400%. Како се онда може тврдити да су процене на бази оваквих параметара поуздане?


--- Крај цитата ---

Молим да се овоме скупу процѣн брзина промѣне на ознаках дода и моя: (Невски 2015):

https://forum.poreklo.rs/index.php?topic=739.msg14353#msg14353

Ojler:

--- Цитат: Александар Невски  Новембар 30, 2019, 07:46:51 пре подне ---Молим да се овоме скупу процѣн брзина промѣне на ознаках дода и моя: (Невски 2015):

https://forum.poreklo.rs/index.php?topic=739.msg14353#msg14353

--- Крај цитата ---

Хвала Невски! Јеси ли можда у међувремену урадио нове процене стопа мутације?

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију