ДНК порекло > Народи и њихова генетика

Пољаци

<< < (4/13) > >>

Atlantische:
На пар иностраних форума је недавно процурела информација да је пољска династија Пјастова (над чијим су припадницима прошле године извршене археогенетске анализе (између осталог и Y-ДНК) припадала хаплогрупи R1b, тачна грана још увек није позната.

Црна Гуја:

--- Цитат: Црна Гуја  Април 24, 2017, 02:41:31 поподне ---Тренутно је у изради неколико радова који се баве древним узорцима са територије Пољске, а први који би требао да се појави ће између осталих садржати и узорке из Велбарске и Пшеворске културе. Већ неколико месеци круже информације да су у узорцима Велбарске културе, која се везује за Готе, пронађене хаплогрупе I1a3a1 (Z63>>S2077), I2a1a1a (низводно од M26) и G2.
--- Крај цитата ---

Заборавих да наведем да се помиње и R1b-U106 у Велбарској култури.

Милош:
Нови рад о модерној популацији Пољске.

https://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fgene.2020.567309/full

drajver:

--- Цитат: Милош  Октобар 23, 2020, 08:26:15 пре подне ---Нови рад о модерној популацији Пољске.

https://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fgene.2020.567309/full

--- Крај цитата ---

По броју узорака (2075) значајан рад, по свему осталом приличан промашај. Не могу да схватим да у 2020. години нису били у стању да тестирају ниже гране I2a групе ни R1a, код Пољака најприсутнијих хаплогрупа.

Ураде анализу по регионима и оставе хаплогрупу I као јединствену хаплогрупу, као да су I1 и I2a-YP196 имале исту генетичку историју. Онда дају неку мршаву подјелу на ниже гране, али за читаву узорак Пољака, а не по регионима.

Може се претпоставити да је I2a-YP196 међу Пољацима на око 8-9%. Оно што ме је зачудило јесте присуство само два тестирана E-V13, што је мање од 0,1%. То ми не дјелује превише реално. Примјетио сам и један М205.

Небојша:

--- Цитат: drajver  Октобар 23, 2020, 10:08:55 пре подне ---По броју узорака (2075) значајан рад, по свему осталом приличан промашај. Не могу да схватим да у 2020. години нису били у стању да тестирају ниже гране I2a групе ни R1a, код Пољака најприсутнијих хаплогрупа.

Ураде анализу по регионима и оставе хаплогрупу I као јединствену хаплогрупу, као да су I1 и I2a-YP196 имале исту генетичку историју. Онда дају неку мршаву подјелу на ниже гране, али за читаву узорак Пољака, а не по регионима.

Може се претпоставити да је I2a-YP196 међу Пољацима на око 8-9%. Оно што ме је зачудило јесте присуство само два тестирана E-V13, што је мање од 0,1%. То ми не дјелује превише реално. Примјетио сам и један М205.

--- Крај цитата ---

Нема Y-STR маркера?

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију