Науке и научне дисциплине > Хералдика

Грб Херцег Новог

<< < (2/6) > >>

Amicus:

--- Цитат: Бакс  Октобар 15, 2017, 07:09:41 поподне ---Мени се јако допада.
--- Крај цитата ---

И мени се допада, како Штрел црта, али симболички ово је сиромашан грб.

Ojler:

--- Цитат: Amicus  Октобар 15, 2017, 07:20:05 поподне ---И мени се допада, како Штрел црта, али симболички ово је сиромашан грб.

--- Крај цитата ---

Извините момци, али мени се не допада  ::). Јако су ми одбојни ти пејзажни, претерано реалистични емблазони који изгледају као разгледнице. Но, о укусима не треба расправљати давно је речено  ;).
Штрела иначе јако ценим, има фантастичних радова, али за овај ми се чини да га је баш отаљао.

Amicus:

--- Цитат: Velibor  Октобар 15, 2017, 07:24:52 поподне ---Извините момци, али мени се не допада  ::). Јако су ми одбојни ти пејзажни, претерано реалистични емблазони који изгледају као разгледнице. Но, о укусима не треба расправљати давно је речено  ;).
Штрела иначе јако ценим, има фантастичних радова, али за овај ми се чини да га је баш отаљао.
--- Крај цитата ---

Хахаха... зашто отаљао? :D Такав је блазон, није се могло више. Могло је можда више у духу хералдике, али ускоро ћеш видети да је он само пратио стандард свог времена, када су сви хералдички стандарди били добро попуситили. :)

Бакс, ти си ову реконструкцију радио према оном албуму Кава Хаг? Тамо је застава бела са црвеним крстом? Овде је обрнуто, црвена са белим, или сребрним.

Бакс:

--- Цитат: Amicus  Октобар 15, 2017, 07:38:52 поподне ---Хахаха... зашто отаљао? :D Такав је блазон, није се могло више. Могло је можда више у духу хералдике, али ускоро ћеш видети да је он само пратио стандард свог времена, када су сви хералдички стандарди били добро попуситили. :)

Бакс, ти си ову реконструкцију радио према оном албуму Кава Хаг? Тамо је застава бела са црвеним крстом? Овде је обрнуто, црвена са белим, или сребрним.

--- Крај цитата ---

Да, да, Хааг ми је био узор. Приметио сам да су тамо грбови "фарбани" прилично производним бојама, па сад сумњам у све тинктуре које сам ту видео.

А што се тиче овог блазона, мени је супер. Једноставан и препознатљив.

Amicus:

--- Цитат: Бакс  Октобар 15, 2017, 07:52:41 поподне ---Да, да, Хааг ми је био узор. Приметио сам да су тамо грбови "фарбани" прилично производним бојама, па сад сумњам у све тинктуре које сам ту видео.

А што се тиче овог блазона, мени је супер. Једноставан и препознатљив.
--- Крај цитата ---

Ево мој скен из Кава Хаг албума. ;)

У начелу, то је обични албум за сличице, само што је тематика нама занимљивија. :)

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију