ДНК порекло > Народи и њихова генетика

Руси

(1/17) > >>

Kor:
Дошао је ред и на Русе. Данас сам гледао њихов званични ДНК пројекат на страницама FTDNA и резултати су следећи:

E1b      36    5,8%
G        13    2,1%
H         1    0,2%
I1       54    8,7%
I2a      37    6,0%
I2b       7    1,1%
J1       13    2,1%
J2       34    5,5%
N       116   18,8%
O         1    0,2%
Q        12    1,9%
R1a     253   40,9%
R1b      33    5,3%
R2        5    0,8%
T         3    0,5%



Kor:
У резултате нису рачунати хаплотипови људи који се налазе у бази али су указали "неруско" прекло.

Прво што упада у очи је значајно смањено присуство I2a као и нешто повећано присуство I1. ИСто тако, најзаступљенија хаплогрупа R1a се спушта на најнижи ниво приказан у истраживањима до сада.
То је наравно у супротности са свим резултатима које смо имали до сада. На Еупедији фигурирају счедеће вредности:



Исто тако, J1 је изашао на 2% а E1b је дуплирао своју вредност и порастао на скоро 6%.

Kor:
Мимо свега тога, посебно ми се симпатичним учинио кластер: I2a2a*; Din-S (Carpatho-Croatian cluster), који је остатак златних времена Приморчевих знанаствених радова и њиховог утицаја на  Веренича из тог периода :)

Синиша Јерковић:
Очекивани резултати за Русе, додуше очекивао сам бар 15% И2а.

Александар Невски:
Мени се чини да се прилично низак постотак И2а у Руса добро слаже са прѣдпоставком да И2а род потиче од носилаца Кукутени-Трипоље културе сѣвероисточне Украйине, Молдавийе и Западне Украйине. Као што се слаже и прилично низак постотак њега у Чеха, Пољака и Лужичких Срба, а значаян постотак у Молдаваца, Румуна и Украйинаца.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију