Порекло становништва > Србија

Благотић

(1/2) > >>

Синак:
Поздрав,

Да ли зна неко нешто више о презимену Благотић, пореклу? Отац и деда рођени у Крпимеју, Подујево. Слава Св. Јован. Чини ми се да је пореклом негде из ЦГ, нисам сигуран..

Хвала.

Слатинац:
Поздрав земљак. Тај крај уопште није истражен сем пар села које је обрадио Радослав Љ. Павловић, тако да тешко да ћеш нешто да сазнаш. Можда сте се у Крпимеј доселили после рата 1877/78 или као колонисти 1920-тих и 1930-тих.

НиколаВук:

--- Цитат: Синак  Мај 15, 2019, 05:49:58 поподне ---Поздрав,

Да ли зна неко нешто више о презимену Благотић, пореклу? Отац и деда рођени у Крпимеју, Подујево. Слава Св. Јован. Чини ми се да је пореклом негде из ЦГ, нисам сигуран..

Хвала.

--- Крај цитата ---

У Крпимеју су живеле колонистичке породице пореклом са простора данашње ЦГ - Павићевићи, Антовићи, Зечевићи и Крушићи. Антовићи и Зечевићи су пореклом из Бањана, којима је главна слава Јовањдан, па ваши Благотићи вероватно потичу од неке од ове две породице.

Синак:
Бабини су Крушићи. Вероватно да је то. Давно ми је неко рекао да ми је порекло негде код Никшића.

НиколаВук:

--- Цитат: Синак  Мај 15, 2019, 07:27:50 поподне ---Бабини су Крушићи. Вероватно да је то. Давно ми је неко рекао да ми је порекло негде код Никшића.

--- Крај цитата ---

Крушићи су се у Крпимеј доселили 1925. године из Церова код Крушевца, а пореклом су из Црне Горе.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију