Аутор Тема: О Србству Црногораца  (Прочитано 224061 пута)

Ван мреже Иван Вукићевић

  • Уредник СДНКП
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 3390
  • Васојевић
Одг: О Србству Црногораца
« Одговор #600 послато: Фебруар 06, 2018, 03:33:07 поподне »
Беране прексиноћ након пораза ДПС-а у тој општини:

<a href="https://www.youtube.com/v/UK7KtD9NOCU" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/UK7KtD9NOCU</a>
« Последња измена: Фебруар 06, 2018, 03:35:32 поподне Лука »

Ван мреже Зрно

  • Помоћник уредника
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2334
  • R1b>Z2705>BY200954
Одг: О Србству Црногораца
« Одговор #601 послато: Фебруар 06, 2018, 03:47:18 поподне »
Морам да поделим утиске од пре неколико сати. У аутобусу, на седишту иза мог, седео је отац кошаркаша Немање Бјелице и причао са неким човеком, без престанка. Доста приче је отишло на његово порекло, па је сасвим поуздан податак да потиче из Врбице и слави Јовањдан. Али нека уђе у записник, да је отац Бјелица изјавио да се декларише као Црногорац, иако воли Београд и Србију. Рекао је да сад неки измишљају како је Његош био Србин, а зна се шта је био - Црногорац! Ја сам и даље у шоку...

На мрежи vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: О Србству Црногораца
« Одговор #602 послато: Фебруар 06, 2018, 05:29:05 поподне »
Морам да поделим утиске од пре неколико сати. У аутобусу, на седишту иза мог, седео је отац кошаркаша Немање Бјелице и причао са неким човеком, без престанка. Доста приче је отишло на његово порекло, па је сасвим поуздан податак да потиче из Врбице и слави Јовањдан. Али нека уђе у записник, да је отац Бјелица изјавио да се декларише као Црногорац, иако воли Београд и Србију. Рекао је да сад неки измишљају како је Његош био Србин, а зна се шта је био - Црногорац! Ја сам и даље у шоку...
Воли Београд и Србију зато што је овде, а да је доле сумњам да би то изговорио. То су те "напаљене Црногорчине" који су шупљи а мисле да све знају. Добро да нисам био на твом месту да слушам то јер не знам да ли бих се суздржао да не прокоментаришем нешто.
Сличну причу сам чуо од једног Јанкетића, иначе "великог Србенде", за његовог родјака глумца Мишу Јанкетића, да је таква задрта "црногорчина" да овај са њим избегава и да дотакне ту тему.

Ван мреже barbarylion

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1100
  • I2-PH908>Y56203
Одг: О Србству Црногораца
« Одговор #603 послато: Фебруар 06, 2018, 06:05:00 поподне »
Морам да поделим утиске од пре неколико сати. У аутобусу, на седишту иза мог, седео је отац кошаркаша Немање Бјелице и причао са неким човеком, без престанка. Доста приче је отишло на његово порекло, па је сасвим поуздан податак да потиче из Врбице и слави Јовањдан. Али нека уђе у записник, да је отац Бјелица изјавио да се декларише као Црногорац, иако воли Београд и Србију. Рекао је да сад неки измишљају како је Његош био Србин, а зна се шта је био - Црногорац! Ја сам и даље у шоку...
Šta reći..Van pameti.

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: О Србству Црногораца
« Одговор #604 послато: Фебруар 06, 2018, 06:07:43 поподне »
Од Црногораца су вазда долазиле и најбоље и најгоре ствари, нема средине.

Ван мреже МучаСR1bин

  • Члан Друштва
  • Шегрт
  • *****
  • Поруке: 79
  • R1b - U152
Одг: О Србству Црногораца
« Одговор #605 послато: Фебруар 06, 2018, 06:18:34 поподне »
Воли Београд и Србију зато што је овде, а да је доле сумњам да би то изговорио. То су те "напаљене Црногорчине" који су шупљи а мисле да све знају. Добро да нисам био на твом месту да слушам то јер не знам да ли бих се суздржао да не прокоментаришем нешто.
Сличну причу сам чуо од једног Јанкетића, иначе "великог Србенде", за његовог родјака глумца Мишу Јанкетића, да је таква задрта "црногорчина" да овај са њим избегава и да дотакне ту тему.
Искрено, нажалост, овако нешто не изненађује. Више сам Crnogoraca упознао у Београду и Србији, него ли у Црној Гори. Наравно, вероватно потомци партијских кадарова, који су између осталог и постали део те накарадне нације због свог личног богаћења и напредовања. Пре пар година сам у новинама читао интервју Мише Јанкетића, где је причао о свом детињству и животу у Пљевљима, искуству Другог светског рата... Када се сетим тог интервјуа одакле се могло видети на којој је идеолошкој равни, потом његову страствену глуму у представи ,,Како смо волели друга Тита'', crnogorstvo се потпуно уклапа у тај образац. Штета, био ми је готиван лик у ,,Породичном благу"...
„Ако видите човека који се жали, тај сигурно није Србин!“

симо

  • Гост
Одг: О Србству Црногораца
« Одговор #606 послато: Фебруар 06, 2018, 06:25:45 поподне »
Искрено, нажалост, овако нешто не изненађује. Више сам Crnogoraca упознао у Београду и Србији, него ли у Црној Гори. Наравно, вероватно потомци партијских кадарова, који су између осталог и постали део те накарадне нације због свог личног богаћења и напредовања. Пре пар година сам у новинама читао интервју Мише Јанкетића, где је причао о свом детињству и животу у Пљевљима, искуству Другог светског рата... Када се сетим тог интервјуа одакле се могло видети на којој је идеолошкој равни, потом његову страствену глуму у представи ,,Како смо волели друга Тита'', crnogorstvo се потпуно уклапа у тај образац. Штета, био ми је готиван лик у ,,Породичном благу"...

Мишу Јанкетићу можда треба и разумјети. Колико сам упознат, неко од четника му је убио мајку, па ту вјероватно има доста тога личног. Ако се четници изједначе са српством, онда се прије или касније мора завршити у партизанској црногорштини...

Ван мреже МучаСR1bин

  • Члан Друштва
  • Шегрт
  • *****
  • Поруке: 79
  • R1b - U152
Одг: О Србству Црногораца
« Одговор #607 послато: Фебруар 06, 2018, 06:30:47 поподне »
Мишу Јанкетићу можда треба и разумјети. Колико сам упознат, неко од четника му је убио мајку, па ту вјероватно има доста тога личног. Ако се четници изједначе са српством, онда се прије или касније мора завршити у партизанској црногорштини...
Слажем се Синиша, такве крајности су нас управо и довеле до овде где смо, нигде се то боље не осликава него на примеру Црне Горе.
„Ако видите човека који се жали, тај сигурно није Србин!“

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: О Србству Црногораца
« Одговор #608 послато: Фебруар 07, 2018, 09:58:02 поподне »
 ;D
<a href="https://www.youtube.com/v/BW7eHWOQSOo" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/BW7eHWOQSOo</a>

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: О Србству Црногораца
« Одговор #609 послато: Фебруар 07, 2018, 10:12:29 поподне »
Легендарна сцена!
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: О Србству Црногораца
« Одговор #610 послато: Фебруар 07, 2018, 10:22:23 поподне »
Легендарна сцена!
Јесте :) Ово је баш "легло" Ћетковићу, чини ми се прва улога где сам га видео...Касније ту и тамо (мада зависи и од самих улога)...

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: О Србству Црногораца
« Одговор #611 послато: Фебруар 07, 2018, 10:25:59 поподне »
Сад да га видимо и као Стефана Првовенчаног.
Приказивање наставка серије о Немањићима најављује се за 17. фебруара.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: О Србству Црногораца
« Одговор #612 послато: Фебруар 07, 2018, 10:48:07 поподне »
<a href="https://www.youtube.com/v/SYRI_ebRJxE&amp;t=210s" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/SYRI_ebRJxE&amp;t=210s</a>
<a href="https://www.youtube.com/v/k_j1Op-oNZU" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/k_j1Op-oNZU</a>

Ван мреже Вучина

  • Члан Друштва
  • Шегрт
  • *****
  • Поруке: 94
Одг: О Србству Црногораца
« Одговор #613 послато: Фебруар 08, 2018, 01:37:12 поподне »
Мишу Јанкетићу можда треба и разумјети. Колико сам упознат, неко од четника му је убио мајку, па ту вјероватно има доста тога личног. Ако се четници изједначе са српством, онда се прије или касније мора завршити у партизанској црногорштини...

Поп Милорад Вукојичић му је убио мајку. Исти је проглашен за свеца 2000-их.

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: О Србству Црногораца
« Одговор #614 послато: Фебруар 08, 2018, 04:42:32 поподне »
Поп Милорад Вукојичић му је убио мајку. Исти је проглашен за свеца 2000-их.

Нисам за ово знао. Страшно...
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже vidoje 013

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1164
Одг: О Србству Црногораца
« Одговор #615 послато: Фебруар 08, 2018, 05:02:48 поподне »
Поп Милорад Вукојичић му је убио мајку. Исти је проглашен за свеца 2000-их.

 Тачно.  Поп Милорад Вукојичић, звани Маца,  јер је мацолом разбијао главе жртава, како би уштедио муницију, за борбу против партизана. Био је  школски друг мајке Миша Јанкетића. Ухапшена је, па пуштена, и убио ју је  поп звани Маца. Овај непоменик, иначе кољач, побио је више њих, што мацом, што камом, проглашен је за свеца. Ту је и  Шиљак, којег  такође прогласише свецем. Мишо Јанкетић је одрастао у дому за незбринуту дјецу, јер му је и отац страдао. Болне и преболне су то исповијести...

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: О Србству Црногораца
« Одговор #616 послато: Фебруар 08, 2018, 05:17:54 поподне »
Тачно.  Поп Милорад Вукојичић, звани Маца,  јер је мацолом разбијао главе жртава, како би уштедио муницију, за борбу против партизана. Био је  школски друг мајке Миша Јанкетића. Ухапшена је, па пуштена, и убио ју је  поп звани Маца. Овај непоменик, иначе кољач, побио је више њих, што мацом, што камом, проглашен је за свеца. Ту је и  Шиљак, којег  такође прогласише свецем. Мишо Јанкетић је одрастао у дому за незбринуту дјецу, јер му је и отац страдао. Болне и преболне су то исповијести...

Поп Маца није дошао из Србије да коље по Црној Гори. Поп Маца је био Пљевљак тј. комшија и земљак родитеља Мише Јанкетића, можда је био чак из истог племена као отац или мајка Мише Јанкетића.
Он због тога не би требао да буде анти-српски настројен, поп Маца је припадао црногорским Четницима.

Нисам превише упознат са деловањем црногорских Четника, али Четници у мом крају су спасили народ од усташког ножа.
Да није било војводе Момчила Ђујића и његове Динарске дивизије ја се не бих никад родио, зато што би моје претке поклале усташе.
 
« Последња измена: Фебруар 08, 2018, 05:21:16 поподне Свевлад »

симо

  • Гост
Одг: О Србству Црногораца
« Одговор #617 послато: Фебруар 08, 2018, 06:14:12 поподне »
Тачно.  Поп Милорад Вукојичић, звани Маца,  јер је мацолом разбијао главе жртава, како би уштедио муницију, за борбу против партизана. Био је  школски друг мајке Миша Јанкетића. Ухапшена је, па пуштена, и убио ју је  поп звани Маца. Овај непоменик, иначе кољач, побио је више њих, што мацом, што камом, проглашен је за свеца. Ту је и  Шиљак, којег  такође прогласише свецем. Мишо Јанкетић је одрастао у дому за незбринуту дјецу, јер му је и отац страдао. Болне и преболне су то исповијести...

Ово је само доказ да онај који је канонизовао попа Мацу заправо чини штету српском народу и српској Цркви у Црној Гори, иако се самопромовише у заштитника српства. Са оваквим потезима и страдање оних поштених Срба у четницима који су невини страдали од комуниста послије рата, од стране разних мондијалиста се приказује као заслужено, а Црква по ко зна који пут извргава руглу. И како да потомци свих тих људи које је побио Маца икад да уђу више у цркву и да је доживе као своју?

Сад, такво дјеловање може бити или крајњи дилентатизам или крајње смишљено. О чему год да се ради није добро ни за Србе у Црној Гори, а ни за Српску Цркву у цјелини.

Ван мреже vidoje 013

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1164
Одг: О Србству Црногораца
« Одговор #618 послато: Фебруар 08, 2018, 06:26:05 поподне »
Ово је само доказ да онај који је канонизовао попа Мацу заправо чини штету српском народу и српској Цркви у Црној Гори, иако се самопромовише у заштитника српства. Са оваквим потезима и страдање оних поштених Срба у четницима који су невини страдали од комуниста послије рата, од стране разних мондијалиста се приказује као заслужено, а Црква по ко зна који пут извргава руглу. И како да потомци свих тих људи које је побио Маца икад да уђу више у цркву и да је доживе као своју?

Сад, такво дјеловање може бити или крајњи дилентатизам или крајње смишљено. О чему год да се ради није добро ни за Србе у Црној Гори, а ни за Српску Цркву у цјелини.


    У праву си Симо. Наши јади, муке и подјеле.

Ван мреже Klaus Fuks

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 50
Одг: О Србству Црногораца
« Одговор #619 послато: Фебруар 08, 2018, 07:25:30 поподне »
 Lako bi se danas bilo izjasniti da presude 1945 nije donosila ideološki i politički suprostavljena strana koja je svoje protivnike osuđivala na smrt na prekim sudovima, i prema izjavama dva svedoka ili jednog časnog komuniste. Prava istina o zločinima u građanskom ratu između monarhista i komunista u Drugom svetskom ratu se nikada neće utvrditi, najviše sto se može reći je osuđujem ako je to istina. Crna Gora najviše podseća na Afganistan, da li zbog te regresije u plemensku svest i vekovnog siromaštva, ali tu je vekovima vladala lakoća ubijanja kakva se danas vidi samo kod talibana, Isisovaca i arapskih plemena...