Аутор Тема: Хаплогрупизам и хаплосупрематизам  (Прочитано 28827 пута)

Ван мреже Милан Петровић

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1076
  • I2-PH908 FT277965>Y93865>Y95760 Род Зорића
Одг: Хаплогрупизам и хаплосупрематизам
« Одговор #80 послато: Новембар 25, 2018, 08:53:18 поподне »
Приметио сам на неким фејсбук групама које се баве темама везаним за И и Ј хаплогрупе да се Р1а и Р1б називају геноцидним групама. Такође, приметио сам да појединци са немачким пореклом говоре о нашим И2а као о некаквој грешки историје за коју се не зна одакле је дошла. Ово доста подсећа на неке теорије о Словенима.

Дефинитивно је дат ветар у леђа онима који о Србима говоре као о дошљацима, иако је од доласка тих Срба прошло око 1500 година. Друго, види се сада да сукоби са Саксонцима, Францима и Данцима из епохе Беле Србије и Дерванове Србије уопште нису заборављени. Они сасвим добро знају чији смо потомци. Не знам само да ли ми знамо.

Што се тиче људи из Србије и околних држава који потичу од предака са осталим хаплогрупама, захваљујући Друштву почео сам да их више поштујем и више сазнајем о њима.
Догодине у Холштајну!

Ван мреже Златан

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 553
  • Y: E-V13>А18833>А9739
Одг: Хаплогрупизам и хаплосупрематизам
« Одговор #81 послато: Новембар 27, 2018, 10:59:46 пре подне »
Такве ствари људи воле да читају. Јесте помало резигнирајуће, али бомбастичне тезе, скандалозна открића и остало томе слично обичним људима привлаче много више пажње од неких "сувих" констатација, како је рецимо мутација V-13 произишла из M-78 итд.

Народ воли кратка и јасна објашњења и ка њима тежи чак и када је материја комплексна. Зато је најлакше нас E-V13 назвати "африканцима". То је неко генерално шаблонско и предрасудно размишљање, попут "гласних италијана", "лењих црногораца" или "русије, где медведи шетају по улицама". Постоје и доста студија које показују да је с психолошке стране то људима потребно.

Алтернатива захтева много читања, праћења и посвећености. За то многи немају ни жеље, ни времена.
Зато ме то не дотиче толико.

Али ми је занимљиво колико je произвољности уопште могуће унети у једну доста тачну област као што је одређивањe хаплогрупа тј. њихове старости. Поистовећивање хаплогрупа са етносом је такође једна тема за себе.

Када ће неки схватити да је сам факт да смо као народ хетерогени по питању хаплогрупа већ чињеница да смо велики, историјски народ који је у одређеним периодима историје био јак, тј. имао своју националну идеју, те је као магнет привукао многе друге ка себи. То само могу јаки и стабилни народи.  Када људи то схвате, Деретић више неће бити потребан за лечење комплекса.

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Хаплогрупизам и хаплосупрематизам
« Одговор #82 послато: Новембар 27, 2018, 04:31:28 поподне »
Народ воли кратка и јасна објашњења и ка њима тежи чак и када је материја комплексна. Зато је најлакше нас E-V13 назвати "африканцима".

Али, Е-V13 нема у Африци.
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже Златан

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 553
  • Y: E-V13>А18833>А9739
Одг: Хаплогрупизам и хаплосупрематизам
« Одговор #83 послато: Новембар 27, 2018, 04:48:03 поподне »
У контексту њеног далеког пра-порекла наравно.

Ван мреже Милан Петровић

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1076
  • I2-PH908 FT277965>Y93865>Y95760 Род Зорића
Одг: Хаплогрупизам и хаплосупрематизам
« Одговор #84 послато: Новембар 27, 2018, 04:57:08 поподне »
Али, Е-V13 нема у Африци.

Историја те хаплогрупе и њених предачких група је за понос. Погледајте само у којим су све великим културама били фактор.
Догодине у Холштајну!

Schützer

  • Гост
Одг: Хаплогрупизам и хаплосупрематизам
« Одговор #85 послато: Новембар 27, 2018, 06:23:16 поподне »
Dok se moj rodjak nije testirao, nisam znao da sam rod Kuca V13.
Sva moja psihofizicka :) predubedjenja su isla ka nekoj germanskoj ili barem uslovno receno severnoj hg.
Barem meni je to samo mali otisak u genetskoj slici

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Хаплогрупизам и хаплосупрематизам
« Одговор #86 послато: Новембар 27, 2018, 09:23:16 поподне »
Barem meni je to samo mali otisak u genetskoj slici

Y-DNA je samo jedan mali deo ukupne genetske slike jedne individue muškog pola. Po meni, cela ta priča je precenjena, pogotovo u patrijarhalnim društvima. Mada, bavljenje Y-DNA genetikom može biti korisno zbog izučavanja drevnih migracija stanovništva (ipak su glavni nosioci i inicijatori tih migracija bili muškarci).

Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1938
  • G2a-FT221531
Одг: Хаплогрупизам и хаплосупрематизам
« Одговор #87 послато: Новембар 27, 2018, 10:15:40 поподне »
Y-DNA je samo jedan mali deo ukupne genetske slike jedne individue muškog pola. Po meni, cela ta priča je precenjena, pogotovo u patrijarhalnim društvima. Mada, bavljenje Y-DNA genetikom može biti korisno zbog izučavanja drevnih migracija stanovništva (ipak su glavni nosioci i inicijatori tih migracija bili muškarci).
Рекао бих да није цела прича везана за Y-ДНК у нашој јавности прецењена колико су људи генерално необавештени о томе да постоје и други днк тестови који се користе за истраживање порекла. Наравно, ту је и кривица и на томе што се у медијима константно инсистира на таблоидном доказивању доста произвољних и мегаломанских теза где Y хромозом често игра битну улогу, а има помало и оног фаворизовања патријархалног, односно директне мушке линије (лично ми је то блиско, али не преко неке ''нормалне'' мере). Ту се дакле човек ''хвата'' за оно шта му је доступно, а то је сада већ доста велика база Y-ДНК тестираних сународника.

Опет, ту је и проблем што се аутосомални тестови не раде у нашим лабораторијама, а људима је читава наука да се бакћу са уплатом и слањем узорака у иностранство, а наравно да код одређеног броја људи постоји и сумња у ''заверу'', односно у ''мрачне лабораторије'' под контролом разних владара из сенке. Такође, за разлику од Y-ДНК, код аутосомалних резултата не постоји нека систематизација, па свако може доста слободније тумачити резултат, јер постоје разни могућности (рачуначи пре свега) да се резултат може интерпретирати на више начина.

Исто тако, код нас су аутосомално доминантно тестирани Пречани (и то Крајишници), па је самим тим могућност да неко из нпр. Алексинца или Берана нађе релативно блиско поклапање за сада доста мала. А и ми Пречани који смо и сами тестирани знамо да су нам поклапања врло ретко генеаолошки доказива чак и пошто је наш део српског корпуса највише аутосомално тестиран.

С друге стране, када се тестира неки Американац ирског порекла или Енглез који на папиру има доста тога и притом велики број аутосомално тестираних сународника, логично је да ће му ти тестови бити доста занимљивији јер ће имати доста више могућности за истраживање.
''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

Ван мреже barbarylion

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1100
  • I2-PH908>Y56203
Одг: Хаплогрупизам и хаплосупрематизам
« Одговор #88 послато: Март 12, 2019, 08:31:19 пре подне »
Покрећем ову тему јер сам у последње време приметио повећање ове две појаве на интернет-форумском простору.  :) Хаплогрупизам је нешто слично расизму, само се појам расе замени појмом хаплогрупе, а близак појам је и хаплосупрематизам ("моја хаплогрупа је најбоља, најпаметнија, најјача", итд.). По нападима на друге хаплогрупе се нарочито истичу R1a хаплосупрематисти; углавном нападају (барем што се тиче српског интернет простора) "припаднике" слободно бих могао да је назовем "I2a завере" која наводно покушава да сакрије "праву истину о Србима" и изманипулише српски народ (звучи познато, зар не?  ::) );
 I2a им је "трн у оку" јер због ње не могу да тврде да су они једина "словенска" хаплогрупа, док су R1b нпр. "арбински геноцидаши" и шта све не, а E1b1b су "нижа афричка хаплогрупа", како другачије.  ;D Не знам зашто се баш они истичу у свом хаплогрупизму, можда због Кљосовљевог утицаја, који је уједно један од зачетника ове појаве (чувена прича о R1b урођеним геноцидашима, само зато што је то данас најраширенија хаплогрупа код западних Европљана, тј. класични анахронизам и пресликавање модерних анимозитета на праисторијско време). Приметио сам да се и на форуму Anthrogenica неки корисници жале на R1a хаплогруписте који на најмањи знак скачу и трубе о "аријевским R1a уберменшенима" и сличним којештаријама; вероватно је узрок овоме, као и код расиста, несигурност и комплекс ниже вредности (и у склопу тога трагање за неким древним, славним идентитетом). Сигурно постоје и хаплогруписти од других, не-R1a хаплогрупа, али ови одмах упадају у око својим свађалачким тоном и уверењем да су једино они у праву и да је њихова хаплогрупа изнад свих осталих.

Baš pre par dana sam imao raspravu sa nekom devojkom/ženom koja napada ceo projekat i neke ljude odavde kako se usuđuji da kažu da je I2a1b slovenska itd..Verujem da joj je neko R1a, izgleda da to "vlaško" naglabanje nikada neće prestati kod tih određenih grupacija.

Ван мреже barbarylion

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1100
  • I2-PH908>Y56203
Одг: Хаплогрупизам и хаплосупрематизам
« Одговор #89 послато: Март 12, 2019, 08:45:40 пре подне »
У последње вријеме избјегавам да коментаришем овакве теме, али сада морам.

Могу слободно рећи да овдје има подјеле на подобне и неподобне, на паметне и оне који то нису, на културне и не културне, гдје такву оцјену дају два-три лика која су се овдје згнијездили последњих две-три године. Када се погледају њихови коментари, добро се може видјети узрок овога хаоса, гдје је "тешка ријеч" бакцил који доводи до овога.

Значи, под хитно увести забрану вријеђања било кога, и брисати сваку увредљиву поруку. То мора подједнако да важи за све.

Ја се надам да ће ови млади момци (Амикус и Небојша) измоћи снаге и успјети у овоме, наравно уз помоћ нашег Синише и Јовице.

По овој теми више се јавно оглашавати нећу.

Ovo je možda još i bitnije.
Ranije se ovde dešavalo da su ljudi, uglavnom mlađi davali sebi za pravo da zbog brže stečenog znanja vrlo burno reaguju na svako pitanje ili sugestiju, to je više puta dovelo do konflikta i prepreka u komunikaciju.
Verujem da ovde niko nema loše namere, čim se posećuje ovaj forum znači da je svako voljan da uči. U poslednje vreme takvih pojava više nema, valjda smo svi skupa sazreli i naučili da uvažavamo jedni druge bez obzira na znanje iz određene oblasti, ljudski osnov je pokazati poštovanje prema svima :)

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Хаплогрупизам и хаплосупрематизам
« Одговор #90 послато: Август 16, 2019, 09:28:21 пре подне »
Занимљива објава на ФБ страници "Историја Срба" која сумира "допринос" Анатолија Кљосова генетичкој генеалогији:

"Историја Срба
25 мин. ·
ДА ЛИ СТЕ ЗНАЛИ? ЗАШТО РАД РУСКОГ БИОХЕМИЧАРА "СА ХАРВАРДА" АНАТОЛИЈА КЉОСОВА НЕ МОЖЕМО ДА УЗМЕМО ЗА ОЗБИЉНО

Прво треба нагласити да Кљосова и његов рад о ”ДНК генеалогији” сами руски генетичари не сматрају валидним. Штавише, он у Русији, у озбиљним научним круговима, ужива статус ”шарлатана”. За оне који знају руски нека само прочитају на пр. овај чланак: http://lebed.com/2014/art6608.htm.

Са друге стране, ради се о особи која је била на Харварду крајем 80-тих и почетком 90-тих година прошлог века. Анатолиј Кљосов се у периоду док је био на Унивезитету Харвард бавио биохемијом угљених хидрата тј. подручјем потпуно несродним популацијским студијама, којим је постао познат код нас, тврдећи да је анализом гена открио да су Срби најстарији народ. Пошто је у области биохемије угљених хидрата Кљосов остварио врло мршаве и незапажене научне резултате, он се није задржао дуже на Харварду и никада му није понуђена професорска позиција. Управо зато он тврди да је био ”гостујући професор”, а не неко ко је био део професорског кадра (у било ком својству) харвардског универзитета.

Анатолиј Кљосов је код нас постао познат својом ”теоријом” да Срби потичу од Нојевог сина Јафета из Библије и да је Балкан прадомовина свих Словена, па и оних који су отишли у Индију, и као Аријевци, покорили староседеоце поставши највиша Хинду каста—Брамани. Према Кљосову, ген Р1А1 (овде би требало да стоји хаплогрупа I2a-Dinaric, прим. Н.В.), који је најчешћи у динаридском подручју Балкана и понекад се назива још и “илирским”, показује да су од Срба потекли сви данашњи Словени, укључујући и Русе, али и већина народа Европе. Ова теорија је у потпуности научно неутемељена.

Кљосов већ годинама нема афилијацију са било којом научном установом или универзитетом у свету, већ наступа као самостални бизнисмен и власник своје компаније. Он своја ”истраживања” објављује у часописима које или сам издаје или у часописима неозбиљних и ненаучних издавача који објављују било шта за одређену цену. Његов рад у подручју молекуларне генеалогије (којим тврди да од Срба потичу сви народи у Европи) има сва обележја лоше науке и псеудонауке, са елементима ”научног патриотизма” како он то зове и дневне политике. Кљосов се бави областима у којима нема никаквих признатих академских резултата, смишља ”теорије” које су стручњацима трагикомичне, и оптужује научнике који су провели цео свој живот компетентно истражујући исти проблем за ригидност и догматизам.

Кљосова свакако треба игнорисати и заобилазити у што ширем кругу, као што то чинимо и са нашим псеудоисторичарима предвођеним Милошем Милојевићем, Јованом И. Деретићем и Олгом Луковић-Пјановић."

https://www.facebook.com/istorijasrba/photos/a.309502371627/10157090999516628/?type=3&theater

У суштини солидан текст и поред неких терминолошких несналажења (већ напоменуто око R1a и његово називање "геном" а не хаплогрупом).
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Никола Стојановић

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 348
  • I2-PH908
Одг: Хаплогрупизам и хаплосупрематизам
« Одговор #91 послато: Август 27, 2019, 07:17:18 поподне »
Биће још реакција тог типа на тој страни :)

Ван мреже ЛукаОБ

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 227
  • G2a-L42

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Хаплогрупизам и хаплосупрематизам
« Одговор #93 послато: Октобар 13, 2019, 11:30:25 пре подне »
“Sweetheart, you have a little black in you”   ;D
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже ЛукаОБ

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 227
  • G2a-L42
Одг: Хаплогрупизам и хаплосупрематизам
« Одговор #94 послато: Октобар 13, 2019, 12:42:44 поподне »
Ово ми је изгледа промакло приликом првог читања, исмијах се поштено  ;D

Ван мреже сɣнце

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1672
  • I-A1328
Одг: Хаплогрупизам и хаплосупрематизам
« Одговор #95 послато: Октобар 13, 2019, 10:56:36 поподне »
“Sweetheart, you have a little black in you”   ;D

Мним,  да неће добријем плодом уродит,  оваковијем злорадо у лице се смијат,  јер то ће их у заблуди и мразости такмо утврдит, ну плододатније је само пустит их насамо и у тишини са онијем,  што получише из вршене провјере дједовства им.
Освијем тога,  мним,  да су му подбацили забаве ради,  јер 14 % прекосахарскијех афричкијех гена не би се баш толихно скромно пројавили.
Лијеп бит није лијеп се родит,
јербо љепоти може се научит;
а кад душом љепује человјек,
које вањско с тијем поредит?

Ван мреже Скардус

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 163
  • I2а1а-М26/L-158
Одг: Хаплогрупизам и хаплосупрематизам
« Одговор #96 послато: Октобар 14, 2019, 01:36:01 поподне »
Занимљива објава на ФБ страници "Историја Срба" која сумира "допринос" Анатолија Кљосова генетичкој генеалогији:

"Историја Срба
25 мин. ·
ДА ЛИ СТЕ ЗНАЛИ? ЗАШТО РАД РУСКОГ БИОХЕМИЧАРА "СА ХАРВАРДА" АНАТОЛИЈА КЉОСОВА НЕ МОЖЕМО ДА УЗМЕМО ЗА ОЗБИЉНО

Прво треба нагласити да Кљосова и његов рад о ”ДНК генеалогији” сами руски генетичари не сматрају валидним. Штавише, он у Русији, у озбиљним научним круговима, ужива статус ”шарлатана”. За оне који знају руски нека само прочитају на пр. овај чланак: http://lebed.com/2014/art6608.htm.

Са друге стране, ради се о особи која је била на Харварду крајем 80-тих и почетком 90-тих година прошлог века. Анатолиј Кљосов се у периоду док је био на Унивезитету Харвард бавио биохемијом угљених хидрата тј. подручјем потпуно несродним популацијским студијама, којим је постао познат код нас, тврдећи да је анализом гена открио да су Срби најстарији народ. Пошто је у области биохемије угљених хидрата Кљосов остварио врло мршаве и незапажене научне резултате, он се није задржао дуже на Харварду и никада му није понуђена професорска позиција. Управо зато он тврди да је био ”гостујући професор”, а не неко ко је био део професорског кадра (у било ком својству) харвардског универзитета.

Анатолиј Кљосов је код нас постао познат својом ”теоријом” да Срби потичу од Нојевог сина Јафета из Библије и да је Балкан прадомовина свих Словена, па и оних који су отишли у Индију, и као Аријевци, покорили староседеоце поставши највиша Хинду каста—Брамани. Према Кљосову, ген Р1А1 (овде би требало да стоји хаплогрупа I2a-Dinaric, прим. Н.В.), који је најчешћи у динаридском подручју Балкана и понекад се назива још и “илирским”, показује да су од Срба потекли сви данашњи Словени, укључујући и Русе, али и већина народа Европе. Ова теорија је у потпуности научно неутемељена.

Кљосов већ годинама нема афилијацију са било којом научном установом или универзитетом у свету, већ наступа као самостални бизнисмен и власник своје компаније. Он своја ”истраживања” објављује у часописима које или сам издаје или у часописима неозбиљних и ненаучних издавача који објављују било шта за одређену цену. Његов рад у подручју молекуларне генеалогије (којим тврди да од Срба потичу сви народи у Европи) има сва обележја лоше науке и псеудонауке, са елементима ”научног патриотизма” како он то зове и дневне политике. Кљосов се бави областима у којима нема никаквих признатих академских резултата, смишља ”теорије” које су стручњацима трагикомичне, и оптужује научнике који су провели цео свој живот компетентно истражујући исти проблем за ригидност и догматизам.

Кљосова свакако треба игнорисати и заобилазити у што ширем кругу, као што то чинимо и са нашим псеудоисторичарима предвођеним Милошем Милојевићем, Јованом И. Деретићем и Олгом Луковић-Пјановић."

https://www.facebook.com/istorijasrba/photos/a.309502371627/10157090999516628/?type=3&theater

У суштини солидан текст и поред неких терминолошких несналажења (већ напоменуто око R1a и његово називање "геном" а не хаплогрупом).
Kљосов, ма шта да неко мисли, није шарлатан. Човек се бави овом материјом годинама и ваљда нешто зна о томе.
Он је дао ТЕОРИЈУ засновану на праћењу хаплогрупе Р1а1 према до сада расположивим резултатима из старих костију и писаним документима.
То је ТЕОРИЈА коју ће наука доказати или оспорити. Слично оном кад неко каже да Срби воде порекло од Бастарна.
Ја се не смејем ни једнима ни другима јер нисам у стању да их оспорим. Моје знање је далеко од тога.
Међутим, иако немам знања, имам способност здравог расуђивања, а оно ми говори да смо још доста далеко од научне истине.
Оно што упада у очи је да се наша званична наука смеје онима који говоре о било чему повољном за Србе. Тако не реагује аАбанска, Бугарска, Грчка, Румунска наука. Они са дужном пажњом разматрају резултате и све оно што им одговара прихватају.
Можда смо ми најпаметнији али због тога Албанци присвајају Илире, Грци Античке Македонце, Бугари Трачане… Само смо ми пали с Марса.
Предлажем да се уместо циничних текстова ангажујете на откривању нашег пра порекла, не занемарујући ни Деретића, ни Милојевића ни Кљосова, нити било ког ко покушава да расветли наше порекло.
За почетак рецимо откријте којим су језиком говорили Илири, Трачани, Пелазги. Откријте ДНК античких Балканаца....
Не верујем да то није могуће јер налаза има свуда, укључујући и писане документације.

Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1938
  • G2a-FT221531
Одг: Хаплогрупизам и хаплосупрематизам
« Одговор #97 послато: Октобар 14, 2019, 01:48:01 поподне »
Он је дао ТЕОРИЈУ засновану на праћењу хаплогрупе Р1а1 према до сада расположивим резултатима из старих костију и писаним документима.
Нетачно.

Цитат
Оно што упада у очи је да се наша званична наука смеје онима који говоре о било чему повољном за Србе. Тако не реагује аАбанска, Бугарска, Грчка, Румунска наука. Они са дужном пажњом разматрају резултате и све оно што им одговара прихватају.
Можда смо ми најпаметнији али због тога Албанци присвајају Илире, Грци Античке Македонце, Бугари Трачане… Само смо ми пали с Марса.
Управо из разлога које сте навели се наша историографска наука и научни радници у свету много више цене и схватају озбиљније од поменутих (изузев Грка, који колико знам немају потребе да било коме шта доказују, јер су попут Срба историјски народ). Дакле, у науци нема места за емоције, већ искључиво факте.

Цитат
Предлажем да се уместо циничних текстова ангажујете на откривању нашег пра порекла, не занемарујући ни Деретића, ни Милојевића ни Кљосова, нити било ког ко покушава да расветли наше порекло.
Како можете схватати озбиљним некога ко као ''из топа'' изјави да је Фидел Кастро српског порекла? Или да су Португалци Срби?! Зa разлику од удбашког шарлатана коме је главна занимација продаја граматички и историографски неисправних књига, Милошу Милојевићу се лудило везано за ''Србе у Кини'' може опростити због искреног родољубља доказаног много пута, баш како је то описао Радивој Радић у ''Срби пре Адама и после њега''.


''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

Ван мреже Скардус

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 163
  • I2а1а-М26/L-158
Одг: Хаплогрупизам и хаплосупрематизам
« Одговор #98 послато: Октобар 14, 2019, 03:24:21 поподне »
Нетачно.
Управо из разлога које сте навели се наша историографска наука и научни радници у свету много више цене и схватају озбиљније од поменутих (изузев Грка, који колико знам немају потребе да било коме шта доказују, јер су попут Срба историјски народ). Дакле, у науци нема места за емоције, већ искључиво факте.
Како можете схватати озбиљним некога ко као ''из топа'' изјави да је Фидел Кастро српског порекла? Или да су Португалци Срби?! Зa разлику од удбашког шарлатана коме је главна занимација продаја граматички и историографски неисправних књига, Милошу Милојевићу се лудило везано за ''Србе у Кини'' може опростити због искреног родољубља доказаног много пута, баш како је то описао Радивој Радић у ''Срби пре Адама и после њега''.
Ako Кљосов греши онда га оспорите. Рецимо тиме да докажете да санскрит и српски нису јако слични, или да класа брамана нема Р1а1 хаплогрупу, или да називи неких градова и топонима нису јако слични нама. У оквиру УНМИК снага било је у Штрпцу неколико Индијаца. Они су врло лако учили српски и тврдили да има много речи које су исте као у индијском, мислим Бенгали језику.
Што се тиче Кастра, слажем се да је пренапрегнута конструкција коју веже за нека освајања у којима су нека словенска племена учествовала и оставила генетске трагове у садашњој Португалији, Шпанији и Каталонији (конструкција: Вандали=Срби из књиге Краљевство Словена, Лужичани = Срби, који су заиста вршили освајања до Португалије и тд.). Међутим, кажем, чак и кад су неке конструкције смешне, не треба потцењивати ничији труд а поготово исмејавати. Ако се неко претерано залети биће врло брзо примећен и исмејан од народа. Ако се тзв. научна елита руга свему и баш свему што њихова алтернатива тврди онда ће обичан народ то схватити као теорију завере, као план да се затре сваки траг о прошлости српског народа (како они кажу). Као пример навешћу налог на фејсбуку ''Историја Срба'' којег прате на хиљаде људи, јер даје врло занимљиве чланке из наше историје. Једном приликом поменули су у негативном контексту представнике тзв. алтернативне српске историје и истог момента добили на хиљаде негативних коментара, а неки су тражили да аргументовано докажу истинитост тврдњи. Једноставно, много људи верује у то а нико се није удостојио да на научној основи и уз примену научног метода оповргне припаднике алтернативне историје Срба.

Ван мреже Милан Петровић

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1076
  • I2-PH908 FT277965>Y93865>Y95760 Род Зорића
Одг: Хаплогрупизам и хаплосупрематизам
« Одговор #99 послато: Октобар 14, 2019, 03:43:51 поподне »
Санскрит није више сличнији српском него чешком или словеначком, али нико не тврди да су Чеси дали владајућу касту у Индији. Те гране R1a из Индије су далеки сродници европских R1a грана, а не преци.
Догодине у Холштајну!