Науке и научне дисциплине > Језикословље

Како су се разашли србски и бугарски

<< < (2/10) > >>

Exiled:

--- Цитат: Лаф  Јануар 08, 2021, 08:16:49 поподне ---Тај део и ставих под наводнике, као класичну поштапалицу из старијех уџбеника и приручника, да бих видео хоће ли се Сунце и на њу осврнути у одговору.

--- Крај цитата ---
Лафе, шта год си реко добро  си реко, мени је битно да си се гласнуо а за следећи пут одлучи сам...ценим неђе у јануару следеће године..

Лаф:

--- Цитат: Bojan  Јануар 08, 2021, 08:31:28 поподне ---Лафе, шта год си реко добро  си реко, мени је битно да си се гласнуо а за следећи пут одлучи сам...ценим неђе у јануару следеће године..

--- Крај цитата ---

Ја сам од онијех на дну совре из пошљеног краја што се не уплићу у бесједе људи са вр'а, но углавном слушају и питају, а почну паметовати тек ако их нека тема или говорник добрано испровоцира.

Exiled:

--- Цитат: Лаф  Јануар 08, 2021, 08:39:55 поподне ---Ја сам од онијех на дну совре из пошљеног краја што се не уплићу у бесједе људи са вр'а, но углавном слушају и питају, а почну паметовати тек ако их нека тема или говорник добрано испровоцира.

--- Крај цитата ---
Тзв.Обзервер.И ја сам на тој фреквенцији но ми ,чини ми се, краћи фитиљ...Но сад кад си ту, морам те напоменути да си ми дужан одговор на питање о Павелићевој изјави о српској слози...Бар ме упути на изворе...Уредници, није спам...Сунђери ооостав..

Лаф:

--- Цитат: Bojan  Јануар 08, 2021, 08:55:05 поподне ---.Но сад кад си ту, морам те напоменути да си ми дужан одговор на питање о Павелићевој изјави о српској слози...Бар ме упути на изворе...Уредници, није спам...Сунђери ооостав..

--- Крај цитата ---

Ниси разумео поанту. Употребио сам реторичку фигуру и ставио је у уста апстрактним заговорницима концепције "Срба трију вјера" и кудитељима СПЦ за унутарсрпски раздор, а све у контексту њихове одбране лика и дела ноторних антисрпских делатеља попут Николе Станиног и Крста Зрновог, јер сматрају најбитнијим да су исти гуслали о српству и у својим се документима Србима звали, а не то што су на дјелу чињели. Те претпоставих да се којим случајем Павелић није самопоимао Хрватом, но цвијетом католичкога српства, а ла Андрија Змајевић, да би ти опен-миндед Срби нашли оправдања и за његове поступке, јер би и тада било претежније каквим се етнонином називао, но шта је чинио.

Exiled:

--- Цитат: Лаф  Јануар 08, 2021, 09:07:17 поподне ---Ниси разумео поанту. Употребио сам реторичку фигуру и ставио је у уста апстрактним заговорницима концепције "Срба трију вјера" и кудитељима СПЦ за унутарсрпски раздор, а све у контексту њихове одбране лика и дела ноторних антисрпских делатеља попут Николе Станиног и Крста Зрновог, јер сматрају најбитнијим да су исти гуслали о српству и у својим се документима Србима звали, а не то што су на дјелу чињели. Те претпоставих да се којим случајем Павелић није самопоимао Хрватом, но цвијетом католичкога српства, а ла Андрија Змајевић, да би ти опен-миндед Срби нашли оправдања и за његове поступке, јер би и тада било претежније каквим се етнонином називао, но шта је чинио.

--- Крај цитата ---
Невјерујем да постоје не Срби него ни било који опен мајнд људи који би могли имати оправдање за било које поступке Павелићеве, но може бити да сам у заблуди. Тешко ми је коментарисати стављање Крста Поповића и Павелића у исту раван али то припиши мојој младости и неискуству...Нисам то још обрадио, хвала на појашњењу...

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију