Аутор Тема: Бесане ноћи  (Прочитано 12461 пута)

Ван мреже LP

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 72
Одг: Бесане ноћи
« Одговор #80 послато: Март 05, 2021, 05:41:00 поподне »
Ја сам одавно престао бити толерантан према оним који мене, моје сународнике и дјецу називају четницима, власима, србијанцима... и сматрају мање вриједним и нижом расом.

Nigdje vas ne vrijeđam niti takvo što smatram. Podvaljujete neistine. Imate pogrešno shvaćanje povijesne realnosti i vlastitoga identiteta ako se pronalazite prozvanima i uvrijeđenima ondje gdje toga nema. Umjesto da osjećate odbojnost, sram ili naprosto malodušnost u činjenici kako zadnjih 500 godina vodimo kao običan puk bratoubilačke ratove za tuđe barjake i privatne elitističke interese vi osjećate uvredu vašeg nacionalnog ponosa. Izgradite osobni identitet pri kojem nećete ovisiti poput topovskog mesa o onome iskompleksiranih balkanskih nacija koje još nisu doživjele povijesnu katarzu pa se ne mogu odmaknuti od ideologija koje jedino služe opravdavanju političkih i religijskih antagonizama i nasilja tokom zadnjih nekoliko stoljeća.

@ostali, umjesto da skrenete raspravu na temu nastavljate pisati gluposti i provocirati. Dok se nas dvojca naveliko privatno dopisujemo i gradimo prijateljstvo vi radite upravo na suprotnome. Čestitam. Nije ni čudo što vam je masa kolega otišla iz društva.
« Последња измена: Март 05, 2021, 05:42:53 поподне LP »

Ван мреже Be like Bill

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 842
Одг: Бесане ноћи
« Одговор #81 послато: Март 05, 2021, 06:04:54 поподне »
Nigdje vas ne vrijeđam niti takvo što smatram. Podvaljujete neistine. Imate pogrešno shvaćanje povijesne realnosti i vlastitoga identiteta ako se pronalazite prozvanima i uvrijeđenima ondje gdje toga nema. Umjesto da osjećate odbojnost, sram ili naprosto malodušnost u činjenici kako zadnjih 500 godina vodimo kao običan puk bratoubilačke ratove za tuđe barjake i privatne elitističke interese vi osjećate uvredu vašeg nacionalnog ponosa. Izgradite osobni identitet pri kojem nećete ovisiti poput topovskog mesa o onome iskompleksiranih balkanskih nacija koje još nisu doživjele povijesnu katarzu pa se ne mogu odmaknuti od ideologija koje jedino služe opravdavanju političkih i religijskih antagonizama i nasilja tokom zadnjih nekoliko stoljeća.

@ostali, umjesto da skrenete raspravu na temu nastavljate pisati gluposti i provocirati. Dok se nas dvojca naveliko privatno dopisujemo i gradimo prijateljstvo vi radite upravo na suprotnome. Čestitam. Nije ni čudo što vam je masa kolega otišla iz društva.

Ja nisam nigde otišao. Samo sam se pritajio 8)

Verovatno je isti slučaj sa većinom ljudi koja je pisala na forumu. Čak nam svraćaju i Hrvati kad zažele da saznaju nešto više o sopstvenom poreklu
« Последња измена: Март 05, 2021, 06:13:27 поподне Be like Bill »

Ван мреже filipi

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1141
  • I-CTS10228_Y4882_A1328*
Одг: Бесане ноћи
« Одговор #82 послато: Март 05, 2021, 06:21:25 поподне »
Ja nisam nigde otišao. Samo sam se pritajio 8)

Verovatno je isti slučaj sa većinom ljudi koja je pisala na forumu. Čak nam svraćaju i Hrvati kad zažele da saznaju nešto više o sopstvenom poreklu
Ma svi su tu naravno, nema u ovoj oblasti uvijek zanimljivih i novih tema da bi ljudi uvijek bili aktivni. Evo ovaj slučaj je malo zanimljiv zbog nove grane za jednu staru porodicu iz Pomoravlje i Gornje Morave, a ovo se malo šalimo sa LP, neka je i živ i zdrav i da svrati nekad rodjaku na slavu u Srbiju 20 januara.

Ван мреже нцп

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1601
Одг: Бесане ноћи
« Одговор #83 послато: Март 05, 2021, 06:27:57 поподне »
Ma svi su tu naravno, nema u ovoj oblasti uvijek zanimljivih i novih tema da bi ljudi uvijek bili aktivni. Evo ovaj slučaj je malo zanimljiv zbog nove grane za jednu staru porodicu iz Pomoravlje i Gornje Morave, a ovo se malo šalimo sa LP, neka je i živ i zdrav i da svrati nekad rodjaku na slavu u Srbiju 20 januara.

Најмање три дана да остане на слави! Да се прође "касом од милине"!

Ван мреже Imoćanin

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 319
Одг: Бесане ноћи
« Одговор #84 послато: Март 05, 2021, 06:32:37 поподне »
Изгледа да су раздвојили гране на стаблу: https://www.yfull.com/live/tree/I-Y84307/

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Бесане ноћи
« Одговор #85 послато: Март 05, 2021, 06:35:04 поподне »
Изгледа да су раздвојили гране на стаблу: https://www.yfull.com/live/tree/I-Y84307/
Коначно нешто смислено🙂

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Бесане ноћи
« Одговор #86 послато: Март 05, 2021, 06:37:54 поподне »
Изгледа да су раздвојили гране на стаблу: https://www.yfull.com/live/tree/I-Y84307/

Још да видимо на колико ће проценити старост нове гране I-Y93273.
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Imoćanin

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 319
Одг: Бесане ноћи
« Одговор #87 послато: Март 05, 2021, 06:42:30 поподне »
Коначно нешто смислено🙂

Па пропадне нам цила прича, нити излет у Истру нити слава на Косову него тамо у мочварама Припатја поганско жртвованје Перуну, Боже сачувај ;-)

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Бесане ноћи
« Одговор #88 послато: Март 05, 2021, 06:43:36 поподне »
Па пропадне нам цила прича, нити излет у Истру нити слава на Косову него тамо у мочварама Припатја поганско жртвованје Перуну, Боже сачувај ;-)
Правда за Перуна😃

Ван мреже Грк

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1104
Одг: Бесане ноћи
« Одговор #89 послато: Март 05, 2021, 06:45:45 поподне »
Nigdje vas ne vrijeđam niti takvo što smatram. Podvaljujete neistine. Imate pogrešno shvaćanje povijesne realnosti i vlastitoga identiteta ako se pronalazite prozvanima i uvrijeđenima ondje gdje toga nema. Umjesto da osjećate odbojnost, sram ili naprosto malodušnost u činjenici kako zadnjih 500 godina vodimo kao običan puk bratoubilačke ratove za tuđe barjake i privatne elitističke interese vi osjećate uvredu vašeg nacionalnog ponosa. Izgradite osobni identitet pri kojem nećete ovisiti poput topovskog mesa o onome iskompleksiranih balkanskih nacija koje još nisu doživjele povijesnu katarzu pa se ne mogu odmaknuti od ideologija koje jedino služe opravdavanju političkih i religijskih antagonizama i nasilja tokom zadnjih nekoliko stoljeća.


Нисам склон генерализовању, али Ви припадате народу који свој идентитет гради на мржњи према Србима и свему што је српско. Код Вас је то очигледно, не прихватањем генетичких резултата и историјских кретања.
Било је на овом и другим форумима још таквих, али из коже се не може.

Барем ми Срби немамо било какав проблем код схватања историје, нити какву кризу идентитета.

Не у посљедњих 500, него 120. година и не братоубилачки (осим ако у међувремену нисте прихватили чињенице) рат. Ми православни Срби нисмо никад правили концентрационе логоре, нити било кад и гдје прогонили, убијали, или истријебили католичко, или Хрватско становништво.

Вашим комплексима и мржњи овдје није мјесто. Ми то не разумијемо.

Ван мреже Imoćanin

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 319
Одг: Бесане ноћи
« Одговор #90 послато: Март 05, 2021, 06:58:58 поподне »
Нисам склон генерализовању, али Ви припадате народу који свој идентитет гради на мржњи према Србима и свему што је српско. Код Вас је то очигледно, не прихватањем генетичких резултата и историјских кретања.
Било је на овом и другим форумима још таквих, али из коже се не може.

Барем ми Срби немамо било какав проблем код схватања историје, нити какву кризу идентитета.

Не у посљедњих 500, него 120. година и не братоубилачки (осим ако у међувремену нисте прихватили чињенице) рат. Ми православни Срби нисмо никад правили концентрационе логоре, нити било кад и гдје прогонили, убијали, или истријебили католичко, или Хрватско становништво.

Вашим комплексима и мржњи овдје није мјесто. Ми то не разумијемо.

Нађите грешку!

Ван мреже Небо_Сав

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 623
  • I-Y3120>I-PH908>I-BY93199
Одг: Бесане ноћи
« Одговор #91 послато: Март 05, 2021, 07:07:42 поподне »
Па пропадне нам цила прича, нити излет у Истру нити слава на Косову него тамо у мочварама Припатја поганско жртвованје Перуну, Боже сачувај ;-)
....
Бојан:
Правда за Перуна😃

То је тај свјетоназор о којем причам!  ;)

Ван мреже Неродимац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 627
Одг: Бесане ноћи
« Одговор #92 послато: Март 05, 2021, 07:16:43 поподне »
Е људи добро се исмеја од ваших коментара. Да сам знао не бих ни објављивао мој резултат 😀

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Бесане ноћи
« Одговор #93 послато: Март 05, 2021, 07:16:53 поподне »
То је тај свјетоназор о којем причам!  ;)
Правда за погледе на свијет🙂

Ван мреже Грк

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1104
Одг: Бесане ноћи
« Одговор #94 послато: Март 05, 2021, 08:24:28 поподне »
Нађите грешку!

Имаш проблем са нечим?

Ван мреже Imoćanin

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 319
Одг: Бесане ноћи
« Одговор #95 послато: Март 05, 2021, 08:48:01 поподне »
Имаш проблем са нечим?

Да, са пробавом, пита била премасна, хвала на питању.

Ван мреже Грк

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1104
Одг: Бесане ноћи
« Одговор #96 послато: Март 05, 2021, 08:59:22 поподне »
Није то због пите, него лоших навика.

На мрежи Драган Обреновић

  • Члан Управног одбора
  • Истраживач
  • *
  • Поруке: 955
  • R1b-U152>FTA27217
Одг: Бесане ноћи
« Одговор #97 послато: Март 05, 2021, 09:08:39 поподне »
Није то због пите, него лоших навика.

Нема потребе за срдњом, реално ова конструкција је и мени измамила осмех на лице :)

"Нисам склон генерализовању, али Ви припадате народу који свој идентитет гради на мржњи према Србима"

Чим се атрибут пришива народу а не појединцу, по дефиницији је генерализација, а Имоћанин је онда само искористио "центаршут на главу" што се каже, да се мало нашали :) Углавном, овај дискурс у оквиру теме о I2-PH908 је и даље у оквирима пристојности и здравог интелектуалног хумора, било би лепо да тако и остане.

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Бесане ноћи
« Одговор #98 послато: Март 05, 2021, 09:14:22 поподне »
Нема потребе за срдњом, реално ова конструкција је и мени измамила осмех на лице :)

"Нисам склон генерализовању, али Ви припадате народу који свој идентитет гради на мржњи према Србима"

Чим се атрибут пришива народу а не појединцу, по дефиницији је генерализација, а Имоћанин је онда само искористио "центаршут на главу" што се каже, да се мало нашали :) Углавном, овај дискурс у оквиру теме о I2-PH908 је и даље у оквирима пристојности и здравог интелектуалног хумора, било би лепо да тако и остане.
Немојте да сте на крај срца господине Обреновићу, па може и спрдња бити на интелектуалном нивоу, зар не? Апсолутно сам за одржавање спрдње на високом нивоу...Правда за спрдњу🙂

На мрежи Драган Обреновић

  • Члан Управног одбора
  • Истраживач
  • *
  • Поруке: 955
  • R1b-U152>FTA27217
Одг: Бесане ноћи
« Одговор #99 послато: Март 05, 2021, 09:20:40 поподне »
Немојте да сте на крај срца господине Обреновићу, па може и спрдња бити на интелектуалном нивоу, зар не? Апсолутно сам за одржавање спрдње на високом нивоу...Правда за спрдњу🙂

Па ја написах срдњом (љутњом), не спрдњом, мада немам ништа против спрдње, нарочито ако је на високом нивоу ;)