Порекло становништва > Србија

poreklo Neofitovica u vezi sa Karadjordjevicima

<< < (4/4)

Iєшɑ Влɑчɑнин:
Neo, da li ste pregledali poreski popis iz 1863. godine ili popis stanovništva iz iste godine?

Iєшɑ Влɑчɑнин:
Ne znam baš najbolje da li ovo znanje pripada temi: Poreklo Neofitovica u vezi sa Karadjordjevicima ili temi: Karađorđevići, ali mislim da se ovo ovde može nalaziti.

U temi: Poreklo Neofitovica u vezi sa Karadjordjevicima - govori se o potomcima vožd Karađorđeve sestre Milice, a ja bih rekao nešto ovde o potomcima vožd Karađorđeve sestre Marije.

Ona se oko 1807. godine udala u Vlakču i imala je dva sina, Novaković Marka (rođen 1807.) i Novaković Janka (rođen 1816.), što je na osnovu teftera i popisa i poznato. Janko je umro između 1853., kad mu se rodio mlađi sin, Vladimir (imao je dva sina, stariji se zvao Stevan), i 1859. godine, kada je obavljen jedan stočni popis. Njegova supruga Jovana, umrla je u poznim godinama (80.-te), 1911. godine. Upisana je kao Jovana Novaković, dok se potomci oba brata prezivaše po njima dvojici. Marko je umro takođe pre 1859. godine. Marko je takođe imao dva sina, Miloša i Živka. Miloš je upisan u MKU kao Miloš Marković Novaković, umro je 1897. godine.

Навигација

[0] Индекс порука

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију