Порекло становништва > Србија

Poreklo prezimena Jerotijevic

(1/1)

jerotije318:
Dali neko moze da mi pomogne za poreklo mog prezimena Jerotijevic ?

Ja sam iz Beograda, nema nas ovde mnogo i koliko toliko se znamo. Cuo sam da u Ivanjici ima dosta Jerotijevica mada sumnjam da nam je poreklo iz tog podneblja.

Unapred hvala

Синиша Јерковић:

--- Цитат: jerotije318  Мај 09, 2013, 04:03:47 пре подне ---Dali neko moze da mi pomogne za poreklo mog prezimena Jerotijevic ?

Ja sam iz Beograda, nema nas ovde mnogo i koliko toliko se znamo. Cuo sam da u Ivanjici ima dosta Jerotijevica mada sumnjam da nam je poreklo iz tog podneblja.

Unapred hvala

--- Крај цитата ---

На сајту порекло Јеротијевиће сам нашао само у Левчу у Србију, село Малешево- општина Рековац. Тамо пише да су досељеници са Косова и да славе Аранђеловдан.

У Црној Гори, Босни и Херцеговини, Далмацији, Лици и Крајини Јеротијевића нема, тако да ово презиме сасвим сигурно не припада динарској струји насељавања, већ га треба тражити у кососвско-ресавској или моравско-вардарској струји.

Проблем са презименима у Србији је што су се релативно касно усталила, тек у 19.вијеку, тако да је могуће да и твоје презиме потиче од неког Јеротија који је живио у 19.вијеку, а старије презиме је изгубљено.

jerotije318:
Do neba hvala.
Tacno je da mi je otac sa Kosova poreklom [Podujevo} mada dedino poreklo vodi iz nekog sela Tocane kod Korsumlije. Ne znam za neke druge Jerotijevice sa Kosova mada svi mi koji smo u Beogradu slavimo sv Nikolu.
Jos jednom hvala lepo na trudu

Навигација

[0] Индекс порука

Иди на пуну верзију