Аутор Тема: Кричи J2b-M205>Y22066  (Прочитано 925686 пута)

Ван мреже Rigel

  • Редакција СДНКП
  • Писар
  • ******
  • Поруке: 327
Одг: Кричи J2b-M205>Y22066
« Одговор #2220 послато: Децембар 14, 2017, 01:46:58 пре подне »
Кратко обавештење, стигао је BIGY резултат за Лакића из Г. Карајзоваца (Градишка). Потврђено Y22066. Сада чекамо Yfull, како би видели позицију на стаблу M205/Y22066.



Иначе ће већ резултат Лакића мало померити старост групе на овом простору. Према неким подацима (разговарао сам мало са З. Марковићем), он није превише близак мени и Батоћанину, који смо део гране старе око 900 година (425-1450). Лакић би могао бити нека друга грана, с обзиром да Батоћанин и ја делимо неке "СНП-ове" које он и не поседује. Биће јасније надам се после Yfull-а.

Одличне вести. Коначно ће се, изгледа, оних 900 година на Yfull-у мало померити. За Лакића би се и по хаплотипу могло рећи да је нешто удаљенији од осталих Крича са 111 тестираних маркера.

Гледао сам мало хаплотипе М205 са ових наших простора и чини ми се да се поткрала једна грешка. Да ли је Милутиновић са Српског ДНК пројекта заправо Е9599 (предак Милутин) са Ј2-М172 FTDNA пројекта? Ако јесте, онда је вредност DYS492 погрешно унета. На FTDNA стоји 12, а у табели СДП 13.

Знам да Брубноград и Небојша покушавају да наговоре Билјанског да прошири број тестираних маркера, али ми се чини да би Ђорђевић из Сврљига или Ристић и Стојковић из Горње Пчиње могли бити подједнако занимљиви кандидати, са приближном или чак и већом генетском удаљеношћу од главних кричких група на пројекту. Вредело би то некако проверити у предстојећем периоду.


Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5486
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Кричи J2b-M205>Y22066
« Одговор #2221 послато: Децембар 14, 2017, 08:03:58 пре подне »

Знам да Брубноград и Небојша покушавају да наговоре Билјанског да прошири број тестираних маркера, али ми се чини да би Ђорђевић из Сврљига или Ристић и Стојковић из Горње Пчиње могли бити подједнако занимљиви кандидати, са приближном или чак и већом генетском удаљеношћу од главних кричких група на пројекту. Вредело би то некако проверити у предстојећем периоду.

Ђopђeвић je cпpeмaн, aли му финaнcиje пpeдcтaвљajу пpoблeм. Пa aкo у будућнocти будe билo cпoнзopa или нeкoг cуфинaнcиpaњa, чoвeк ћe ce oдaзвaти...

Ван мреже Miloš Stojković

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 83
Одг: Кричи J2b-M205>Y22066
« Одговор #2222 послато: Децембар 14, 2017, 09:16:25 пре подне »
Ђopђeвић je cпpeмaн, aли му финaнcиje пpeдcтaвљajу пpoблeм. Пa aкo у будућнocти будe билo cпoнзopa или нeкoг cуфинaнcиpaњa, чoвeк ћe ce oдaзвaти...

Spreman je i Stojković  :) samo neka me neko uputi u proceduru i način plaćanja (kao i o kolikoj se tačno svoti radi).

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13169
Одг: Кричи J2b-M205>Y22066
« Одговор #2223 послато: Децембар 14, 2017, 10:48:01 пре подне »
Одличне вести. Коначно ће се, изгледа, оних 900 година на Yfull-у мало померити. За Лакића би се и по хаплотипу могло рећи да је нешто удаљенији од осталих Крича са 111 тестираних маркера.

Гледао сам мало хаплотипе М205 са ових наших простора и чини ми се да се поткрала једна грешка. Да ли је Милутиновић са Српског ДНК пројекта заправо Е9599 (предак Милутин) са Ј2-М172 FTDNA пројекта? Ако јесте, онда је вредност DYS492 погрешно унета. На FTDNA стоји 12, а у табели СДП 13.

Знам да Брубноград и Небојша покушавају да наговоре Билјанског да прошири број тестираних маркера, али ми се чини да би Ђорђевић из Сврљига или Ристић и Стојковић из Горње Пчиње могли бити подједнако занимљиви кандидати, са приближном или чак и већом генетском удаљеношћу од главних кричких група на пројекту. Вредело би то некако проверити у предстојећем периоду.

Хвала на информацијама Ригел! Јесте, код Милутиновића је 13 на 492 грешка. Сви кричи ту поседују врдност 12 па и он.

Биљанског смо помињали, зато што је, осим што је географски удаљен, прилично удаљен и на основу Y-str прорачуна (на 67 маркера 1200-1500 година). Ови наши из пројекта, на ово мало маркера, немају неке специфичне вредности, па у том смислу не одударају превише од осталих из групе. Мада су интересантни због мутације 20 на 385b, а посебно Ђорђевић који на споромутирајућем маркеру 392 поседује вредност 13.

Друга ствар је што је Биљански тестиран преко FTDNA, па је много лакше организовати проширење маркера, наручивање BIGY, или евентуално неког СНП-а. Он се иначе дуго не јавља, а наравно да су добродошла сва могућа проширења, или дубљи днк тестови наших чланова.

Ван мреже Црна Гуја

  • Уредник СДНКП
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2523
  • I2-BY55783>BY79593
Одг: Кричи J2b-M205>Y22066
« Одговор #2224 послато: Децембар 14, 2017, 12:11:58 поподне »
Гледао сам мало хаплотипе М205 са ових наших простора и чини ми се да се поткрала једна грешка. Да ли је Милутиновић са Српског ДНК пројекта заправо Е9599 (предак Милутин) са Ј2-М172 FTDNA пројекта? Ако јесте, онда је вредност DYS492 погрешно унета. На FTDNA стоји 12, а у табели СДП 13.

Хвала, исправљено је.

Ван мреже Rigel

  • Редакција СДНКП
  • Писар
  • ******
  • Поруке: 327
Одг: Кричи J2b-M205>Y22066
« Одговор #2225 послато: Децембар 14, 2017, 12:45:57 поподне »
Хвала на информацијама Ригел! Јесте, код Милутиновића је 13 на 492 грешка. Сви кричи ту поседују врдност 12 па и он.

Биљанског смо помињали, зато што је, осим што је географски удаљен, прилично удаљен и на основу Y-str прорачуна (на 67 маркера 1200-1500 година). Ови наши из пројекта, на ово мало маркера, немају неке специфичне вредности, па у том смислу не одударају превише од осталих из групе. Мада су интересантни због мутације 20 на 385b, а посебно Ђорђевић који на споромутирајућем маркеру 392 поседује вредност 13.

Друга ствар је што је Биљански тестиран преко FTDNA, па је много лакше организовати проширење маркера, наручивање BIGY, или евентуално неког СНП-а. Он се иначе дуго не јавља, а наравно да су добродошла сва могућа проширења, или дубљи днк тестови наших чланова.

Ђорђевића из Сврљига сам издвојио баш због вредности на маркеру DYS392, али и вредности на маркерима DYS385a/b, DYS570 и DYS635, који су сви споро-мутирајући до умерено споро-мутирајући. У комбинацији, они могу бити показатељ веће удаљености од главних кричких родова, посебно што се ради о само 23 тестирана маркера.

Код Стојковића и Ристића, који колико сам разумео обојица воде даље порекло из Горње Пчиње (могуће и даље сродство), интересантне су, у комбинацији, вредности на  DYS385b, DYS570, DYS533 и DYS635. Специфичност коју деле са Ђорђевићем су вредност 20 на DYS385b и 22 на DYS635.

Са резултатима Билјанског и Деме, извесно је да се диверзитет унутар ”кричких” М205 хаплотипова повећава ка истоку и југоистоку. Занимљиво је да се у крајевима југоисточне и источне Србије јављају још неке, за наше крајеве ретке, источњачке хаплогрупе као што су, условно речено, јерменска Ј1-PH128 и блискоисточна Ј2а-L25. Не би ме изненадило да са даљим тестирањем нађемо још ретких грана на овом простору.


симо

  • Гост
Одг: Кричи J2b-M205>Y22066
« Одговор #2226 послато: Децембар 14, 2017, 12:46:27 поподне »
Одличне вести. Коначно ће се, изгледа, оних 900 година на Yfull-у мало померити. За Лакића би се и по хаплотипу могло рећи да је нешто удаљенији од осталих Крича са 111 тестираних маркера.

Прегледао сам кричке хаплотипе на 111 маркера. Једина група која се јасно може издвојити су Милутиновић-Батоћанин-Раденковић и можда са њима и Тинтор. Чини ми се да би одређујући маркер могао бити 444=14 у односу на модал 444=13. Унутар ове групе Батоћанин и Раденковић су несумњиво блиски што се види по низу вриједности које дијеле: 385аб=17-19, 447=24, 534017, 481=22, 522=12.

Што се тиче осталих, нисам за њих сигуран да чине компактну групу, али мислим да је Демићу свакако најближи Новаковић, Лакић дјелује нешто измутиранији, али би могли можда условно рећи да постоји нешто као крајишки род са карактеристиком 532=11 у односу на модално 532=12.

Стојановић стоји негдје на пола пута између свих.

У сваком случају веома тешко, чак и на основу 111 маркера одредити подродове. Ништа необично рекао бих, слично је и код других младих хаплогрупа. Чак и кад се пронађу неки одређујући маркери, проблем је што се налазе у сету 111, па велик број тестираних који су урадили тестове на 17 и 23 маркера нема њихове вриједности.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13169
Одг: Кричи J2b-M205>Y22066
« Одговор #2227 послато: Децембар 14, 2017, 01:48:31 поподне »
Прегледао сам кричке хаплотипе на 111 маркера. Једина група која се јасно може издвојити су Милутиновић-Батоћанин-Раденковић и можда са њима и Тинтор. Чини ми се да би одређујући маркер могао бити 444=14 у односу на модал 444=13. Унутар ове групе Батоћанин и Раденковић су несумњиво блиски што се види по низу вриједности које дијеле: 385аб=17-19, 447=24, 534017, 481=22, 522=12.

Што се тиче осталих, нисам за њих сигуран да чине компактну групу, али мислим да је Демићу свакако најближи Новаковић, Лакић дјелује нешто измутиранији, али би могли можда условно рећи да постоји нешто као крајишки род са карактеристиком 532=11 у односу на модално 532=12.

Стојановић стоји негдје на пола пута између свих.

У сваком случају веома тешко, чак и на основу 111 маркера одредити подродове. Ништа необично рекао бих, слично је и код других младих хаплогрупа. Чак и кад се пронађу неки одређујући маркери, проблем је што се налазе у сету 111, па велик број тестираних који су урадили тестове на 17 и 23 маркера нема њихове вриједности.

На основу маркера, делује да већ у Крајини постоје три давно раздвојене групе M205. Прву чине Усорци и већина крајишких јовањштака. У другој су Кричке/Кричковићи и Демић, који вероватно чине исту целину са Радовићем из Источног Сарајева и тестиранима из околине Пљеваља, Фоче и Пријепоља.

У условно речено трећој крајишкој групи је Лакић, коме су блиски хаплотипови из Херцеговине, а на 67 има -7 са Стојановићем из Баната (Банатске Хере?). Тој су групи изгледа блиски још неки тестирани са необјављених истраживања, који се по Крајини шире са простора Северне Далмације. Треба видети може ли и Тинтор био део ове екипе.

Углавном је највећи број близак овој групи око Усораца. Ту су свакако и Милутиновић, а вероватно и Батоћанин, тј. Новаковић, као и Чирко који је унивезалац, свима је "близак". Мени су нпр. на 37 и 67 маркера најближи Јелача и Наранчић (са Наранчићем 6 разлика на 67 маркера).

Мада све је ово процена на основу Y-STR, а треба рећи да ни сами Усорци нису изгледа међусобно превише блиски. Реко бих да је код неких до раздвајања дошло пре око 500 година (код неких пре, код неких после).
« Последња измена: Децембар 14, 2017, 01:54:18 поподне Небојша »

симо

  • Гост
Одг: Кричи J2b-M205>Y22066
« Одговор #2228 послато: Децембар 14, 2017, 02:01:57 поподне »
На основу маркера, делује да већ у Крајини постоје три давно раздвојене групе M205. Прву чине Усорци и већина крајишких јовањштака. У другој су Кричке/Кричковићи и Демић, који вероватно чине исту целину са Радовићем из Источног Сарајева и тестиранима из околине Пљеваља, Фоче и Пријепоља.

У условно речено трећој крајишкој групи је Лакић, коме су блиски хаплотипови из Херцеговине, а на 67 има -7 са Стојановићем из Баната (Банатске Хере?). Тој су групи изгледа блиски још неки тестирани са необјављених истраживања, који се по Крајини шире са простора Северне Далмације. Треба видети може ли и Тинтор био део ове екипе.

Углавном је највећи број близак овој групи око Усораца. Ту су свакако и Милутиновић, а вероватно и Батоћанин, тј. Новаковић, као и Чирко који је унивезалац, свима је "близак". Мени су нпр. на 37 и 67 маркера најближи Јелача и Наранчић (са Наранчићем 6 разлика на 67 маркера).

Мада све је ово процена на основу Y-STR, а треба рећи да ни сами Усорци нису изгледа међусобно превише блиски. Реко бих да је код неких до раздвајања дошло пре око 500 година (код неких пре, код неких после).

Небојша, кад на основу 111 маркера не могу јасно да се издвоје родови, тешко да ће то бити могуће на мањем броју маркера. Од свих ових из 111 групе, ја бих се до краја могао заклети да су подрод само Батоћанин и Раденковић. За остале могу само да говорим о тенденцијама на основу доступних маркера. Све остало на 67, 37 и мање маркера, не бих уопште коментарисао.

Из искуства и са I2-PH908 знам да је то јалов посао.

Колико уопште има Крича који су урадили БиГ Ипсилон? На Y Full видим само Новаковића и Батоћанина? Да ли су остали слали резутлате на Y Full, шта је са Демићевим резултатима?

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13169
Одг: Кричи J2b-M205>Y22066
« Одговор #2229 послато: Децембар 14, 2017, 02:31:19 поподне »
Небојша, кад на основу 111 маркера не могу јасно да се издвоје родови, тешко да ће то бити могуће на мањем броју маркера. Од свих ових из 111 групе, ја бих се до краја могао заклети да су подрод само Батоћанин и Раденковић. За остале могу само да говорим о тенденцијама на основу доступних маркера. Све остало на 67, 37 и мање маркера, не бих уопште коментарисао.

Из искуства и са I2-PH908 знам да је то јалов посао.

Колико уопште има Крича који су урадили БиГ Ипсилон? На Y Full видим само Новаковића и Батоћанина? Да ли су остали слали резутлате на Y Full, шта је са Демићевим резултатима?

О тенденцијама и причам. Ипак је мало другачије код M205. I2a је пуно бројнија, и доживела ја негли демографски раст (овде има сличности са M205), па је утолико теже одредити подродове. Код ових које сам поменуо постоје још нека поклапања у виду миграција и крсне славе. Примера ради Усорци - и Крајишници Јовањдан, или Демићи/Кричке (Ђурђевдан/Никољдан) и Радовићи/Потарје/Полимље (Ђурђевдан).

Демић није радио BIGY, чекамо да стигне Лакићев резултат.


симо

  • Гост
Одг: Кричи J2b-M205>Y22066
« Одговор #2230 послато: Децембар 14, 2017, 02:39:18 поподне »
О тенденцијама и причам. Ипак је мало другачије код M205. I2a је пуно бројнија, и доживела ја негли демографски раст (овде има сличности са M205), па је утолико теже одредити подродове. Код ових које сам поменуо постоје још нека поклапања у виду миграција и крсне славе. Примера ради Усорци - и Крајишници Јовањдан, или Демићи/Кричке (Ђурђевдан/Никољдан) и Радовићи/Потарје/Полимље (Ђурђевдан).

Ту се слажем да треба радити груписања на основу потврђеног предања или крсне славе, али треба имати на уму да то још увијек нису генетски одређени родови.

Демић није радио BIGY, чекамо да стигне Лакићев резултат.

Не знам зашто сам био убјеђен да је Демић радио Биг Ипсилон. У сваком случају, трећи резултат је веома битан за крички род. Засад је то столац са двије ноге, да би стајао треба трећа нога.

Ван мреже Rigel

  • Редакција СДНКП
  • Писар
  • ******
  • Поруке: 327
Одг: Кричи J2b-M205>Y22066
« Одговор #2231 послато: Децембар 14, 2017, 06:51:21 поподне »
Spreman je i Stojković  :) samo neka me neko uputi u proceduru i način plaćanja (kao i o kolikoj se tačno svoti radi).

Ево укратко тренутне цене тестирања панела STR маркера (за FTDNA сам навео тренутне празничне цене са попустом, на који се још може додати попуст који доносе купони; код YSEQ нема празничних попуста):

YSEQ:

PPY23 to Alpha-Beta (23 to 37 markers):     $69.00
Alpha-Beta (37 markers):                           $85.00
Gamma (37 to 67):                                    $95.00
Delta (67 to 111):                                      $95.00

https://www.yseq.net/index.php?cPath=23


FamilyTree DNA:

Y37:   $129.00   (на ову цену се може добити и купонски попуст од max: $20.00)
Y67:   $229.00   (купонски попуст од max: $40.00)
Y111: $299.00   (купонски попуст од max: $40.00)

Upgrades:

Y37 to Y67 :   $79.00   (купонски попуст од max: $10.00)
Y37 to Y111 : $168.00 (купонски попуст од max: $20.00)
Y67 to Y111:  $99.00   (купонски попуст од max: $10.00)

https://www.familytreedna.com/products/y-dna

Надам се да нисам негде погрешио.

Ван мреже Dragoljub76

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 46
Одг: Кричи J2b-M205>Y22066
« Одговор #2232 послато: Децембар 14, 2017, 09:15:57 поподне »
Samo da vas sve pozdravim i podržim vaše napore za razjašnjenje naše linije. FamilytreeDNA ima neku veliku prekompoziciju i nikako da pošalju BAM fajl (već ih cimam 15 dana oko toga). Daju samo VCF fajl koji YFull ne može iskoristiti (provjerio). Dakle, imam namjeru da pošaljem na YFull, i to ću odmah uraditi nakon dobijanja BAM fajla sa FamiltreeDNA. Čim dobijem rezultate, šaljem Nebojši.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13169
Одг: Кричи J2b-M205>Y22066
« Одговор #2233 послато: Децембар 15, 2017, 01:44:57 поподне »
Гмитар и ја смо заједничким снагама одрадили и мапу за J2b-M205>Y22066, род Крича. Мапа је такође према анонимним истраживањима, па се не разликује пуно од претходне, ако изузмемо одсуство на југу Балкана и нешто мањи проценат на западу и у централним крајевима Хрватске, где постоји још једна подграна M205 (раније Умић из пројекта).

Одлучили смо овај пут да крајеви у којима има <1% остану без боје (сиво, слично као и на Еупедији).




Извор:

- Y chromosome STR polymorphisms in a Serbian population sample
- Allele frequencies and population data for 17 Y-chromosome STR loci in a Serbian population sample from Vojvodina province
- High levels of Paleolithic Y-chromosome lineages characterize Serbia
- Y-chromosomal evidence of the cultural diffusion of agriculture in southeast Europe
- High-Resolution Phylogenetic Analysis of Southeastern Europe Traces Major Episodes of Paternal Gene Flow Among Slavic Populations
- Paternal and maternal lineages in the Balkans show a homogeneous landscape over linguistic barriers, except for the isolated Aromuns
- Population genetics of 8 Y chromosome STR loci in Macedonians and Macedonian Romani (Gypsy).
- Molecular diversity of 23 Y-chromosome short tandem repeat loci in the population of Tuzla Canton, Bosnia and Herzegovina
- Y-Chromosome Diversity in Modern Bulgarians: New Clues about Their Ancestry
- Croatian national reference Y-STR haplotype database
- Human Y-specific STR haplotypes in the Western Croatian population sample
- Y-STR variation in Albanian populations: implications on the match probabilities and the genetic legacy of the minority claiming an Egyptian descent
- Differential Y-chromosome Anatolian influences on the Greek and Cretan Neolithic
- Population genetics of Y-chromosome STRs in a population of Northern Greeks
- The Greeks in the West: genetic signatures of the Hellenic colonisation in southern Italy and Sicily




Ван мреже Dragoljub76

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 46
Одг: Кричи J2b-M205>Y22066
« Одговор #2234 послато: Децембар 15, 2017, 08:43:59 поподне »
Malo da se našalim. Meni ovo liči na posljedice 8-e ofanizive  :)

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13169
Одг: Кричи J2b-M205>Y22066
« Одговор #2235 послато: Децембар 17, 2017, 08:24:09 поподне »
Malo da se našalim. Meni ovo liči na posljedice 8-e ofanizive  :)

Није далеко од тога. ;) Међу тестиранима са анонимног истраживања за Војводину, има оних који имају поклапања на простору Крајине, мада тамо изгледа има и доста старијих породица M205.


Да заокружимо полако ону причу око мапа за J2b1 и N2a

J2b-M205>Y22066 (род Крича у пројекту)


Извор:

- Српски днк пројекат
- Бугарски днк пројекат
- Грчки днк пројекат
- Македонски днк пројекат
- Албански днк пројекат
- FTDNA
- Geno 2.0
- 23andMe


Сетих се данас да на Geno 2.0 постоји Бугарин Игњатов J2b1. Он је из Добролева, али његови су према пореклу пореклом из Молдавије(?) Није ми познато колико је ово честа појава међ Бугарима.

Родовско име гласи Ганчовци, а етапна станица пре Добролева је наводно околина Тројана. У ловечкој области помињу се родови са овим презименом. Углавном су у питању старији досељеници. Занимљиви су Ганчовци из села Гложене, које није далеко од Добролева.

За њих у литератури стоји да су из Румуније:

"Манавска идват от Румъния. Отначало се заселват в село Алтимир, а после в Гложене. Нейни клонове са: Лишовци, Ганчовци, Гольовци, Босоловци, Барчовци, Милковци, Карлуджиите."

Ван мреже Radul

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1691
  • J-Y230853 Башино Село, Цетиње > Кривошије
Одг: Кричи J2b-M205>Y22066
« Одговор #2236 послато: Децембар 18, 2017, 12:24:52 пре подне »
Према рачуници за Y25, а која би требала бити сличана Y23, НЗП(89 тестираних) се креће од 1178 до 1288. година.
Ако се бојите, немојте то чинити; ако то радите, не бојте се! - Темуџин

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13169
Одг: Кричи J2b-M205>Y22066
« Одговор #2237 послато: Децембар 18, 2017, 11:48:39 пре подне »
Према рачуници за Y25, а која би требала бити сличана Y23, НЗП(89 тестираних) се креће од 1178 до 1288. година.

Нисмо лоши. Мада треба имати у виду да је нас у пројекту вероватно више него осталих генетски профилисаних родова, па самим тим и TMRCA скаче. :)

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13169
Одг: Кричи J2b-M205>Y22066
« Одговор #2238 послато: Децембар 22, 2017, 02:27:31 поподне »
Ако све буде како треба, ускоро би требало да стигне резултат породице Кричак, из Жуња (Брус).

Кричаци спадају међу старије досељенике (17., 18. век). Пореклом су из Грчака (Александровац), од Богићевића, раније из племена Дробњака. Славили су Ђурђевдан, па су прешли на Ђурђиц.

Биће занимљиво видети хаплогрупу. Верујем да су највеће шансе за J2b M205, али отворене су и друге опције (можда I2a, I1, G2a).

Богићевићи из Грчака (Ђурђиц и Ђурђевдан) су пореклом "из Боћа под Жељином". У Дробњаку се не помињу конкретно Богићевићи, али се среће код исељеника из племена.

Jelic

  • Гост
Одг: Кричи J2b-M205>Y22066
« Одговор #2239 послато: Децембар 22, 2017, 02:47:17 поподне »
У Дробњаку се не помињу конкретно Богићевићи, али се среће код исељеника из племена.

Војвода Атноније Богићевић, додуше он би требало да је неке друге ХГ тј. није J2b1.